به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / تصور يک نابينا از آينه

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تصور يک نابينا از آينه

نویسنده پیام
*
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
تصور يک نابينا از آينه
ایسنا:«نوشتن در مورد برخي از موضوعات کار بسيار دشواري است، به ويژه مطالبي که با تصورات و احساسات دروني انسان در ارتباط هستند. در حال حاضر که اين مطلب را براي شما مي نويسم سالهاست که بينايي خود را از دست داده ام و تصاوير اشياء و افرادي را به ياد مي آورم.»
البته اين تصاوير هم با واقعيت تفاوت هايي دارند.
زيرا مسايلي از قبيل رنگ و برخي جزييات ديگر که زاييده ي ذهن خود من است به مرور زمان به اين تصاوير اضافه شده است ، تصورات کنوني من از اين اشياء را به وجود آورده است. وقتي قرار شد از تصوراتم براي شما بنويسم يکي از همين تصاوير را که ممکن است نسبت به تصاوير ديگر با واقعيت شباهت هاي زيادي داشته باشد را انتخاب کرده ام، و آن تصوير يک آينه است. البته اين گونه فکر نکنيد که تصور ذهني من از آينه تصوري است که همه ي نابينايان از آن دارند.
من هرگاه که از آينه صحبت مي شود تصويري که از اين شيء دارم به طور ناخودآگاه در ذهنم ترسيم مي شود. من هميشه آينه را به صورت يک دايره تصور ميکنم که از يکسو چهره ي انسان را همان گونه که هست نشان مي دهد و از سوي ديگر ماده اي نارنجي رنگ سطح آن را پوشانده است و هميشه احساس مي کنم که اين آينه در قابي قهوه اي پر رنگ قرار دارد. البته اين تصوير تا زماني در ذهن من تشکيل مي شود که من آينه را با دستان خود لمس نکرده باشم. اگر آينه را با دستان خود لمس کرده باشم، از لحاظ شکلي آن را به همان گونه اي که هست تصور مي کنم و در مورد مابقي جزئيات مانند رنگ قاب آن با پرسيدن سوال از ديگران اطلاعات لازم براي ترسيم آينه اي كه در دستان من قرار دارد، به دست مي آورم و پس از آن بر اساس دانسته هايم آن را در ذهن ترسيم مي کنم

امضا كاربر
دو شنبه ۲۸ تير ۱۳۸۹ ۲۰:۲۳ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.