به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / تله پاتي در دنياي مجازي

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تله پاتي در دنياي مجازي

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
تله پاتي در دنياي مجازي
جام جم:محققان دانشگاه منچستر انگليس با طراحي يک دنياي مجازي ، ارتباطات ذهني افراد با يکديگر و به عبارتي وجود Telepathy در ميان افراد را مورد بررسي و آزمايش قرار داده اند.
دو شرکت کننده که عضو يک گروه هستند، در يک بازي رايانه اي وارد اتاقهاي مجزا مي شوند و سپس تلاش خواهند کرد يک شي ئ مجازي موجود در محيط بازي را که فکر مي کنند طرف مقابل در حال ايجاد ارتباط و ارسال علائم مغزي با آن بوده است ، انتخاب نمايند.

طراح اين سيستم براين باور است که به اين ترتيب محققان مي توانند بسياري از مشکلاتي را که در دنياي واقعي با آن مواجه هستند، از ميان بردارند. کارشناساني که در گذشته در مورد اين پديده ذهني به تحقيق پرداخته اند، در حين آزمايش موفق به ايجاد تاثيري ذهني در فرد شده اند که شبيه به ايجاد ارتباطات ذهني در ميان دو فرد است ، ولي در واقع به شواهد متقاعدکننده اي دست نيافته اند. با ايجاد يک محيط مجازي ، يک محيط کاملا خارجي و تحت کنترل ايجاد مي شود که ارسال علائم و حتي نشانه هاي ناخودآگاه درباره موضوع انتخابي را در ميان شرکت کنندگان غيرممکن مي سازد. شرکت کنندگان در اين طرح تحقيقاتي ، با استفاده از نمايشگرهايي که بر روي سر نصب مي شود و همچنين يک دستکش الکترونيکي به اين دنياي مجازي راه مي يابند.
براي شرکت کنندگان که در اتاقهاي مجزايي در محيط مجازي مستقر شده اند، مجموعه اي از پديده هاي موجود در محيط که به صورت تصادفي انتخاب شده اند، مانند تلفن ، توپ فوتبال و يا چتر به نمايش درخواهد آمد. در مدت زمان آزمايش ، اولين شرکت کننده يک بار اين اشيا را مشاهده مي کند، سپس از وي خواسته مي شود با تمرکز بر روي شي ئ و انتخابي ، نسبت به برقراري ايجاد تعامل ذهني با فرد ديگر اقدام نمايند. در اتاق ديگر براي داوطلب دوم علاوه بر همان اشيائ، 3 شي ئ ديگر نيز به نمايش درمي آيد. در پايان از شرکت کنندگان خواسته مي شود اشيايي را انتخاب کنند که فکر مي کنند شرکت کننده ديگر در تلاش است از طريق ارتباطات ذهني اطلاعاتي را درباره آن ارسال کند.
محققان قصد دارند در اين آزمايش 100 نفر را به عنوان داوطلب پذيرش نمايند. آنها بويژه علاقه مند هستند در اين زمينه تاثير وجود روابط خاص در ميان افراد و بخصوص روابط خانوادگي در توانايي ايجاد ارتباط افکاري و ذهني متقابل را نيز مورد بررسي قرار دهند. اگرچه آنها معتقدند که نتايج به دست آمده از آزمايش هاي مجازي در پايان نمي تواند واقعي بودن اين پديده را به اثبات برساند.
اعضاي اين پروژه تحقيقاتي ، تاييد يا تکذيب وجود ارتباطات ذهني در ميان افراد را علت اصلي انجام آزمايشات مجازي نمي دانند؛ بلکه در تلاش هستند با ايجاد يک روش آزمايشي ، زمينه اي را براي بررسي دقيق و موشکافانه دانشمندان فراهم آورند.لازم به ذکر است دانشمندان سالهاي طولاني است که درباره پديده تله پاتي يا ارتباط ذهني بين افراد مختلف دست به تحقيق زده اند. مجموعه مطالعات دانشمندان باعث شده است تا موضوعي که مدت هاي طولاني در حوزه موارد شبه علم قرار داشت وارد دايره تحقيقات علمي شود.

امضا كاربر
دو شنبه ۲۸ تير ۱۳۸۹ ۲۱:۳۳ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.