به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / رازهاي دست دادن

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رازهاي دست دادن

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
رازهاي دست دادن
معمولاً هيچکس به ما چگونه دست دادن را ياد نمي دهد. اما اگر دقت کرده باشي خانم ها و آقايان به اشکال متفاوت دست مي دهند. حتي اين تفاوت ها در شغل ها و شخصيت هاي مختلف و وضعيت هاي روحي متفاوت قابل مشاهده است. هنگامي که خانم ها مي خواهند احساسات صادقانه خويش را به خصوص در مواقع بحراني زندگي نسبت به خانم هاي ديگر ابراز کنند، با يکديگر دست نمي دهند بلکه دست هاي فرد مقابل را به نرمي در دست هاي خود گرفته و با حالت چهره، همدردي عميق خود را بيان مي کنند.

اگر کف دست فردي در دست دادن، روي دست فرد ديگري قرار بگيرد، نشان دهنده تمايل بر تسلط و اعتماد به نفس او و همچنين علاقه به کنترل رابطه از سوي او دارد، برعکس اگر کف دست فردي زير قرار بگيرد، نشان دهنده تمايل آن فرد به تحت تسلط بودن و واگذاري حق تصميم گيري شخصي به فرد مقابل است. همچنين وقتي فردي در موقع دست دادن دست خود را بالاتر از حد معمولي (در حد کمر) قرار داد نشان از تکبر و رئيس مآبي آن قرار دارد.


اما به نظر مي رسد خانم ها اين رفتار را فقط براي ارتباط با همجنسان خود انتخاب کرده اند. از نحوه دست دادن افراد مي توان بسياري از خصوصيات کلي يا لحظه اي آنها را با دقت زيادي تشخيص داد. کف دست عرق کرده و خيس نشان دهنده دلهره و نوعي هيجان غيرعادي است. اگر کف دست شما زياد عرق مي کند، به احتمال زياد شخصيت نگران و مضطربي داريد. به خاطر داشته باشيد که اگر اينگونه ايد حتماً دستهايتان را قبل از دست دادن با ديگران خشک کنيد. حتي بعضي بيماري ها نيز در کف دست هاي شما علائمي ويژه ايجاد مي کنند. در بيماري پرکاري غده تيروئيد کف دست ها مرطوب و گرم مي شود و در اضطراب و اختلالات هراسي کف دست ها مرطوب و سردند. سست و شل دست دادن بيانگر شخصيتي سرد، درون گرا و احتمالاً متکبر است. بيش از حد محکم دست دادن نيز به همين اندازه ناراحت کننده و خارج از عرف است به ويژه در نخستين ملاقات ها بايد از هر دوي آنها بپرهيزيم. وقتي با کسي دست مي دهيد دقت کنيد که دست او روي دست شما قرار مي گيرد يا زيردستانتان؟ اگر کف دست فردي در دست دادن، روي دست فرد ديگري قرار بگيرد، نشان دهنده تمايل بر تسلط و اعتماد به نفس او و همچنين علاقه به کنترل رابطه از سوي او دارد، برعکس اگر کف دست فردي زير قرار بگيرد، نشان دهنده تمايل آن فرد به تحت تسلط بودن و واگذاري حق تصميم گيري شخصي به فرد مقابل است. همچنين وقتي فردي در موقع دست دادن دست خود را بالاتر از حد معمولي (در حد کمر) قرار داد نشان از تکبر و رئيس مآبي آن قرار دارد.


اما دست دادن با شغل افراد نيز ارتباط دارد. به طور مثال بسياري از ورزشکاران هنگام دست دادن نيرو و قدرت خويش را کنترل مي کنند، در نتيجه به آرامي دست مي دهند. هنرمندان چيره دست و ماهر، نوازندگان و جراحان نيز مراقب دست هاي خود بوده و به آنها حساس اند و در محافظتشان مي کوشند. دست دادن ديپلماتيک هم خاص سياستمداران است که اين از خصوصيات بارز آمريکاييان است. اين نوع دست دادن به ويژه طي مبارزات انتخاباتي توسط کانديداها و يا ملاقات هاي رسمي سران و وزيران ديده مي شود. شکل معمول آن گرفتن شانه يا بازو با دست چپ هنگام دست دادن، امري معمول است. تهنيت و درود دو دوست قديمي به اين شکل پذيرفتني است، اما براي بسياري از افراد در مواجهه با کساني که آشنايي چنداني با آنان ندارند، اين گونه دست دادن ناخوشايند است آنان اين امر را به عنوان حرکتي تظاهرآميز و رياکارانه تلقي مي کنند اما هنوز بسياري از سياستمداران به انجام اين عمل اصرار مي ورزند.

کف دست عرق کرده و خيس نشان دهنده دلهره و نوعي هيجان غيرعادي است. اگر کف دست شما زياد عرق مي کند، به احتمال زياد شخصيت نگران و مضطربي داريد.


همچنين آداب و رسوم دست دادن در کشورها و فرهنگ هاي مختلف متفاوت است. فرانسوي ها درست مثل ما در هنگام ورود و خروج با يکديگر دست مي دهند. ولي آلماني ها تنها يک بار با هم دست مي دهند.

برخي از آفريقايي ها پس از هر بار دست دادن بشکن مي زنند که حاکي از رهايي و آزادي است. مردم برخي از کشورها هم دست دادن را خوب نمي دانند. آمريکايي ها خيلي محکم دست مي دهند که احتمالاً از رقابت هاي سنگين جسمي مانند کشتي سرخ پوستان نشأت گرفته است. پيچيده ترين شکل دست دادن را سياهان آمريکايي دارند که عملاً شامل چند عمل پيچيده است.

دست دادن شکل تکامل يافته اي از ارتباطات غيرکلامي است که طي ساليان سال به نمادي جهاني در ارتباطات بدل شده است. مثلاً بالا نگه داشتن دو دست که دلالت بر همراه نداشتن سلاح مي کرده است، بعدها به درود و تهنيت و صلح طلبي در بدو خوشامد بدل شده است. رومي ها با الهام از اين عمل دست بر سينه مي گذاشتند. آنها حتي به جاي دست دادن، بازوهاي هم را مي گرفتند. دست دادن امروزي نشانه اي از خوشامدگويي و پذيرايي است. تماس کامل دو کف دست، بيانگر صميميت و حاکي از يکرنگي و يکي بودن است.

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.