به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چه برسي بزنيم؟ چطور بزنيم؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
چه برسي بزنيم؟ چطور بزنيم؟
سلامت :برس زدن جريان هوا را بهتر به موها مي رساند، پوست سر را نرم و منعطف كرده و آبرساني و تغذيه ريشه هاي مو را آسان تر مي كند.

دكتر هانيه زاير رضايي
برس زدن مو يكي از معمولي ترين و ابتدائي ترين كارهائي است كه توسط افراد انجام مي شود اما آيا تا به حال به اين مسئله فكر كرده ايد كه ممكن است انتخاب نامناسب برسي كه به كار مي بريد، باعث ايجاد مو خوره، ريزش مو و مشكلات ديگرتان شده باشد؟آيا برس سرتان را با دقت و آگاهي انتخاب كرده ايد يا اصلاًً مي دانيد كه چه نوع برسي براي موهايتان مناسب تر است؟
بيشتر ما موهايمان را بسيار با عجله و سريع شانه مي كنيم.(البته اگر وقت كنيم كه آنها را شانه كنيم) اما واقعيت اين است كه برس كردن آرام و روزمره براي موها بسيار سودمند است.
اين كار باعث مي شود روغن هاي طبيعي موجود بر سطح موها گسترش يابند و مو را تغذيه كنند، ضمن آنكه موها پس از آن، درخشندگي خاصي مي يابند. همچنين برس زدن باعث تحريك جريانات ريز بر سطح پوست سرشده و انواع آلودگي و سلول هاي مرده را مي زدايد.
علاوه بر خواص عنوان شده بالا، برس كردن جريان هوا را بهتر به موها مي رساند، پوست سر را نرم و منعطف كرده و آبرساني و تغذيه ريشه هاي مو را آسان تر مي كند.

انواع و اقسام
به طور كلي مي توان برس ها را به پنج دسته تقسيم كه هر كدام براي هدف و منظور ويژه اي طراحي شده اند . براي اينكه بهترين گزينه را در انتخاب برس داشته باشيم لازم است انواع برس را بشناسيم.

برس تونلي
اين برس را به خاطر مجراهاي باز و V شكل آن تونلي مي نامند. اين مجراهاي باز به جريان هوا اجازه عبور مي دهد. در نتيجه هواي گرم سشوار در لابه لاي مو به گردش در آمده و خود را به ريشه مو مي رساند و باعث افزايش سرعت در امر خشك شدن مو وانبوه به نظر آمدن آن مي شود. اين برس به خاطر فاصله زياد سوزن هايش براي گره گشائي از مو نيز انتخاب مناسبي است.

برس كوسن دار
اين برس داراي يك پايه كوسن دار پلاستيكي است كه سوزن هاي برس روي آن سوار شده است. عموما به پايه اين نوع برس ها كمي انحنا داده مي شود. از اين برس براي صاف و هموار كردن موها (بدون حجم دادن) استفاده مي شود. در صورت استفاده از سوزن هاي فلزي بهتر است نوك سوزن ها، به توپي هاي پلاستيكي ختم شوند تا موجب خراش پوست سر و شكستگي مو نشوند.

برس پدالي
اين برس تا حدودي شبيه برس كوسن دار است. وجه تمايز آن در نوع كوسن، اندازه و شكل آن بوده و نسبت به برس كوسن دار، بزرگ تر و پهن تر است. مورد استفاده آن بيشتر موهاي بلند و انبوه است اما اندازه هاي كوچكتر آن براي موي كوتاه و متوسط هم مي تواند به كار برده شود.
برس هاي مدور
همانطور كه از نام آن پيداست اين برس به صورت مدور يا لوله اي است، يعني سوزن هاي آن پيرامون يك ميله استوانه اي شكل سوار شده و بيرون آمده است.
نكته مهمي كه بايد در مورد اين نوع برس ها گفته شود آن است كه بر خلاف آنچه به نظر مي آيد اين برس تنها براي فر كردن مو كاربرد ندارد. بلكه با انتخاب نوع مناسب از اين برس ها مي توان به مدل دلخواه مو دست يافت، مثلا براي دستيابي به موي راست و ايستاده از برس هائي كه سوزن هاي آن از هم فاصله زيادي دارند و براي صاف كردن موها از برس هاي متراكم تر استفاده مي شود. توجه داشته باشيد كه هرچه قطر برس بيشتر باشد مو صاف تر مي شود پس براي دستيابي به فر بايد از برس هايي با قطر كمتر استفاده كرد.

برس هاي حرارتي
امروزه انواع جديدي از برس ها به نام برس هاي حرارتي وارد بازار شده. اين برس ها جزء طبقه بندي اصلي برس ها قرار نمي گيرند .
بلكه نسخه هاي جديد برس هستند كه در درون آن عنصر حرارتي به كار رفته تا كار برس و سشوار را همزمان انجام دهند و در وقت صرفه جوئي كنند.
برس هاي حرارتي معمولا از نوع مدور هستند اما انواع تونلي و مدل دهنده آن نيز در بازار ديده مي شود. اگر شما جزء افرادي هستيد كه موي آسيب ديده دارند، به شما اكيدا توصيه مي كنيم كه از برس هاي حرارتي استفاده نكنيد.

چطور موهايمان را شانه كنيم؟
حالا كه برس مناسب را انتخاب كرديد خوب است كه به چند نكته مهم در مورد چگونه شانه كردن مو، اشاره كنيم. نكته مهمي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه با موي خود به ملايمت رفتار كنيد. غلاف اطراف هر تار مو به سمت پائين رشد مي كند. هنگام حوله كشيدن يا شانه و سشوار زدن هميشه از سمت ريشه به سمت نوك مو دست را حركت دهيد تا مو نشكند. از برس مناسب براي هر كار استفاده كنيد. همانطور كه اشاره شد.براي صاف كردن مو از يك برس گرد و قطور، براي مجعد كردن و حالت دادن از برس گرد نازك و از برس تخت براي صاف و يكدست كردن سطح مو استفاده كنيد. استفاده از كرم ها و يا شامپوهاي نرم كننده مو پس از شامپو زدن، مو را نرمتر كرده و شانه كردن مو را راحت تر مي كند. موهايتان را پيش از شست وشو با شامپو برس كنيد تا خوب از هم جدا شوند. وقتي كه مو خيس است شكننده تر است بنابراين از خشك كردن خشن مو با حوله و شانه زدن و برس كشيدن به سختي و خشونت بايد جدا خودداري كرد
. برس زدن بايد دوبار در روز (صبح و شب ) و هر بار دست كم يك دقيقه انجام شود.
براي از هم جدا كردن موها، ابتدا شانه را روي نقاطي كه گره هاي احتمالي وجود دارد بگذاريد و گره ها را باز كنيد. موها را نكشيد و به تدريج دسته هايي از مويتان را شانه كنيد.
بهترين راه برس زدن موها اين است كه سر به طرف پايين باشد و از پشت گردن به طرف پيشاني موها برس شوند و سپس از كناره ها به طرف بالاي سر اين كار را ادامه دهيد و در انتها با برس كردن از پيشاني به طرف پشت سر كار را خاتمه دهيد.
اگر موهايتان را شستيد، صبر كنيد تا 80 درصد از موهايتان خشك شوند و بعد برس كنيد.
از شامپوهاي معمولي و مناسب با نوع موهايتان استفاده كنيد.
توصيه مي شود از دو نوع شامپو به طور متناوب استفاده كنيد.
به قدرت كف اعتماد نكنيد كف زياد نمي تواند دليل پاكي و تميزي موها باشد. اكثر شامپوها نرم كننده هستند و كمتر كف مي كنند.
دو بار شست وشو با شامپو در هفته توصيه مي شود اما براي كساني كه احساس لزوم مي كنند، شست وشوي هر روزه هم ايرادي ندارد، ضمن اينكه در شرايطي كه از شامپوهاي معمولي و مناسب مو استفاده شود ضرري ندارد.
دو بار شامپو كردن پي درپي بي فايده است همان يك بار كافي است، در واقع بار دوم، بيهوده پوست سر را حساس مي كند و باعث ايجاد الكتريسيته در موها مي شود.
اگر مي توانيد آبكشي را با آب سرد خاتمه دهيد چرا كه اين عمل باعث مي شود كراتين موجود بر روي سطح بيروني مو صاف شود لذا موي شما با اين عمل صاف تر، درخشان تر و براق تر خواهد شد.
به طور مداوم از سشوار استفاده نكنيد. بگذاريد گاهي اوقات موهايتان در هواي آزاد خشك شوند.
و نكته آخر (كه بسيار مهم است واغلب فراموش مي شود) اينكه شانه و برس خود را حداقل هفته اي يك بار با آب و صابون بشوييد
انواع جديد ليزر به كمك متخصصان پوست و مو مي آيند سلا مت: ليزر سال هاي سال است كه به عنوان يك روش كمك كننده به پزشكان در درمان بيماري ها مورد استفاده قرار مي گيرد و فتودايناميك تراپي نوعي ليزر با اثرات فتوشيميايي است كه دردرمان انواع سرطان ها و بدخيمي ها كاربرد دارد. د كتر كامران كامروا، متخصص گوش و حلق و بيني، اين روش جديد را بسيار بااهميت عنوان كرده و مي گويد: <حدود 8 سال است كه فتودايناميك تراپي به عنوان يك روش درماني مناسب نسبت به شيمي درماني و راديوتراپي اثرات فتوشيميايي ليزر در درمان بسياري از سرطان ها و بدخيمي ها به كار مي رود.>
اين عضو مركز تحقيقات گوش و حلق و بيني و سر و گردن بيمارستان رسول اكرم (ص) با اشاره به اين مسئله كه حدود 3 سال است درمان انواع سرطان ها در اين مركز انجام مي شود، مي افزايد: <همه بدخيمي هاي سر و گردن، پوست و قسمت هايي كه بتوان از طريق فيبر نوري، ليزر را به آن رساند به وسيله اين روش قابل درمان است.>
شيوه درماني اين نوع ليرز به نحوي است كه با تزريق دارو به بدن و با استفاده موضعي دارو، مي توان سلول هاي بدخيم را نشان داد و به وسيله تابش طول موج خاصي از ليزر اين سلول ها را تخريب كرد. دكتر كامروا با اشاره به اين مسئله كه در روش مذكور هيچ گونه ضايعه اي به سلول هاي سالم وارد نمي شود، اضافه مي كند: <از ويژگي هاي شاخص اين روش، امكان عمل در دفعات متعدد است و برخلاف روش هاي شيمي درماني و راديوتراپي باعث تخريب و ضايعه در بافت سالم نمي شود، در نتيجه عملكرد و فعاليت بافت براي هميشه سالم خواهد ماند.>
محققان، روش تشخيصي فتودايناميكي را دركنار روش مذكور، راه مناسبي براي تعيين حدود و اندازه تومور قبل از برداشتن آن مي دانند. پژوهشگران مي گويند درمان ضايعات پوستي ناشي از نور آفتاب يا آكنه به راحتي توسط تكنولوژي ليزر امكان پذير است.
به نقل از پايگاه خبري Healthday نيز كارايي تكنولوژي ليزر در ترميم زخم هاي آكنه به تازگي از سوي سازمان غذا و داروي آمريكا )FDA( به تاييد رسيده است. بنا به گفته متخصصان پوست، در زمان مواجه شدن با نور شديد خورشيد و يا بروز جوش هاي آكنه، نوعي پروتئين موجود در پوست به نام كلاژن كه مسئول حفظ حالت ارتجاعي پوست است، خواص طبيعي خود را از دست مي دهد و موجب تغيير شكل پوست مي شود.
از آنجا كه داروهاي شيميايي و اقسام كرم ها و لوسيون ها تاكنون تاثير قابل توجهي در ترميم آسيب هاي پوستي مذكور نداشته اند، متخصصان در جستجوي راهي جهت بازسازي كامل پوست، به استفاده از ليزر رو آورده اند.
بررسي نتايج درمان چندين مورد آسيب ناشي از خورشيد و آكنه با ليزر پس از گذشت 3 ماه نشان مي دهد پوست 92 درصد از افراد مورد مطالعه به طور قابل توجهي بهبود پيدا كرده است و هيچ گونه علامتي از ضايعه را نشان نمي دهد. بر همين اساس از پايان سال 2004 تكنولوژي ليزر به عنوان راهكاري موثر جهت بهبود هرگونه آسيب پوستي از قبيل خراش، جاي جوش، چروكيدگي و لكه هاي ناشي از افزايش سن و آفتاب معرفي شده است

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۲:۲۹ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.