به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / تاریخچه قاشق و چنگال

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تاریخچه قاشق و چنگال

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,265.27

ارسال: #1
تاریخچه قاشق و چنگال
يكي از اولين اختراعات بشر چاقو سنگي بود قاشق هم خيلي قدمت دارد و تاريخ آن به دوران باستان مي رسد هزاران سال از مصرف چاقو و قاشق مي گذشت ، ولي هنوز كسي به فكرش نرسيده بود تا چنگال را اختراع كند.
مردم معمولا'' چاقو را همه جا با خود حمل ميكردند مثلا'' به كمر مي بستند يا اينكه توی چكمه جای ميدادند. بنابراين طبيعي بود كه وقتي گوشت پخته سرميز آورده ميشد ، آقای سر ميز چاقويش را در مياورد و هر چقدر ميخواست مي بريد و با دستش آنرا مي خورد.
كشور تركيه و كشورهای اروپاي شرقي قبل از اروپای غربي شروع به استفاده از چنگال كردند دقيقا'' معلوم نيست كه چه مدتي آسيايي ها از چنگال استفاده ميكردند ولي چيزی كه معلوم است اينست كه تا سال 1000 ميلادی هم اين مد به ايتاليا راه نيافت و بعد از اين تاريخ بود كه ابتدا به ايتاليا و بعد هم به انگلستان رسيد در واقع انگليسي ها كه به سياحت ايتاليای قرون وسطي رفته بودند ، از ديدن مرداني كه گوشتها را با سليقه تمام به سر چنگالها به نيزه كشيده بودند ، شگفت زده شدند.
هانری هشتم پادشاه انگلستان ، اولين كسي بود كه اين رسم ايتاليايي ها را تقليد كرد وی صاحب سه عدد چنگال بود كه از ميان آنها يكي را انتخاب ميكرد ، دخترش ، ملكه اليزابت اول ، يك مجموعه جالب از انواع چنگال داشت.
ولي تا سال هزار و هفتصد بيشتر مردم در سر ميز غذا فقط از چاقو و قاشق استفاده ميكردند و ضمنا'' اين را هم بدانيم كه هيچ فرد آمريكايي در زمان انقلاب آمريكا هنوز چنگال برای غذا خوردن نداشت.

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۳:۰۶ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.