به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نا امن ترين مناطق جهان

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
نا امن ترين مناطق جهان
روسيه، ليتوانی، لتويا و استونی از جمله ده کشوری هستند که از اين نظر در جهان در صدر قرار می گيرند.
برخی کشورها در آسيا و آفريقا آمارهای قابل اعتمادی در اين زمينه ارائه نمی کنند و برای مثال هشدار می دهد که اگر آفريقای جنوبی ارقامی واقعی ارائه کند احتمالا پايتخت قتل در جهان شناخته خواهد شد.
از هر صد هزار نفر بزرگسال در روسيه، سالانه 221 نفر در اثر حوادث خشونت بار جان می بازند. اين آمار در مورد اوکراين 140 نفر و قزاقستان 119 نفر است که پس از روسيه در مقام های بعدی می ايستند.
البته از نظر آمار قتل، روسيه در جهان دوم است. آمار سالانه قتل در روسيه کمی بيش از 28 نفر در هر صدهزار نفر است.
تنها کشور ديگر جهان که از روسيه پيشی می گيرد کلمبيا است.
در روسيه، زنان به تناسب جمعيت بيشتر قربانی می دهند که طبق گزارش دال بر خشونت های خانوادگی است که مردان ازجمله در نتيجه زياده روی در نوشيدن الکل مرتکب می شوند.
حوادث مرگبار جاده ای و ترابری نيز در اين منطقه بسيار رايج است. روسيه، ليتوانی، لتويا و استونی از جمله ده کشوری هستند که از اين نظر در جهان در صدر قرار می گيرند.
يونان تنها کشور خارج از منطقه کمونيستی سابق است که آمارهای مشابهی دارد. اين کشور از لحاظ تعداد حوادث مرگبار جاده ای در جهان چهارم است. رکورد منطقه اتحاد جماهير شوروی سابق از نظر آمار خودکشی در جهان بلامنازع است. ليتوانی با کمی بيش از سالانه 44 مورد خودکشی در هر صدهزار نفر، در جهان اول است. بعد از آن کشورهای روسيه، روسيه سفيد، قزاقستان، اوکراين و استونی قرار می گيرند. اين گزارش همچنين حاوی برخی آمارهای غيرمنتظره است. برای مثال ژاپن با سالانه 0.6 مورد قتل در هر صدهزار نفر يکی از ايمن ترين کشورهای جهان از لحاظ قتل توصيف شده است. اين گزارش همچنين اين توهم را که آمريکا يکی از خشن ترين کشورهای جهان است باطل می کند. آمار قتل در اين کشور طی يک دهه گذشته رو به کاهش بوده است و اکنون حتی از ژاپن کمتر است. براساس اين گزارش کشورهای ثروتمند اروپای غربی ايمن ترين کشورهای جهان هستند. برای مقايسه، بريتانيا و آلمان دو مورد از کشورهايی هستند که آمارهای مربوط به کليه انواع مرگ خشونت بار در آنها نسبت به ساير کشورها در حداقل است. در بريتانيا، اين رقم 33 نفر در هر صد هزار نفر و در آلمان 41 نفر است.

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۴:۴۴ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.