به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / پيامدهاي حوادث غيرمترقبه در دختران بيشتر از پسران است

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پيامدهاي حوادث غيرمترقبه در دختران بيشتر از پسران است

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
پيامدهاي حوادث غيرمترقبه در دختران بيشتر از پسران است
ايسنا:نتايج يك پژوهش نشان مي دهد عوارض رواني در كودكان و نوجوانان مي تواند سه تا پنج سال بعد از يك حادثه غيرمترقبه ايجاد شود؛ لذا حمايت روحي و رواني از اين افراد بايد بعد از حوادث به مدت طولاني ادامه پيدا كند.به زعم پژوهشگران، اگر چه بروز سريع علائم و نشانه هاي عاطفي در كودكان نسبت به واكنش هاي شديد و طولاني مدت شايع تر است

ولي عوارض رواني مي تواند سه تا پنج سال بعد از يك حادثه غيرمترقبه ايجاد شود؛ لذا حمايت روحي و رواني از اين افراد بعد از حوادث لازم است به مدت طولاني ادامه پيدا كند و نيازهاي كودكان در سنين مختلف در نظر گرفته شود چرا كه اين دوران حساس ترين دوران زندگي انسان بوده و برخورداري از سلامت روان در اين سن تضميني براي سلامتي روان در مراحل بعدي زندگي خواهد كرد.
درك تاثير بلايا و حوادث غيرمترقبه بر روي افراد مختلف جمعيت خصوصا كودكان و نوجوانان براي برنامه ريزي خدمات بهداشتي رواني بسيار مهم است.
حوادث غير مترقبه چه به طور طبيعي و چه ساخته دست انسان سالانه بر روي ميليون ها فرد در سراسر جهان تاثير مي گذارد و اثرات مهمي را بر روي سلامت روان افراد بر جاي مي گذارد و در درون افراد به ويژه كودكان و نوجواناني كه در معرض فاجعه قرار گرفته اند استرسي ايجاد مي كند كه مي تواند بهداشت روان آنها را مختل كند.
در اين ميان پرستاران نقش مهمي در شناخت نيازهاي كودكان و نوجوانان حادثه ديده و پيشگيري از عوارض روانشناختي حاصله دارند.
حوادث غيرمترقبه مانند زلزله و سيل سريع و بدون اخطار قبلي اتفاق مي افتد.
Wincott حادثه را يك عامل بيماري زا براي كودك مي داند، چرا كه اين حوادث تفكري را كه كودك در مورد قدرت والدين، جهت حفاظت از آنها داشته، از بين مي برد. واكنش هاي عاطفي به حادثه از نظر حالت و شدت در كودكان مختلف متفاوت است و به ميزان درك او از حادثه، سن، تجارب قبلي، خلق و خو، شخصيت و تاثيري كه حادثه بر روي زندگي او داشته، بستگي دارد. كودكان معمولا پس از حادثه دچار اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مي شوند. اين اختلال يا به سرعت پس از سانحه ايجاد شده و يا ممكن است در چندين سال بعد علايم خود را نشان دهد.»
به گزارش ايسنا خوزستان، محبوبه كريمي، بي بي صديقه معين موسوي و مرضيه اسدي ذاكر، اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز، در پژوهش خود با عنوان «ارتقاي سلامت روان كودكان و نوجوانان پس از حوادث غيرمترقبه» كه به منظور بررسي نيازهاي كودكان و نوجوانان و مشكلات فيزيولوژيكي و سايكولوژيكي آنها بعد از حوادث غير مترقبه انجام شده است، مي افزايند: واكنش كودكان به بحران در سنين مختلف شامل قبل از مدرسه، مدرسه و نوجواني با يكديگر متفاوت است. ولي به طور كلي اين واكنش ها عبارتند از: از دست دادن كنترل و ثبات، ترس، نگراني، اضطراب، اختلالات خواب، شكايات حسي و.... علاوه بر اين موارد در نوجوانان به طور خاص باعث رفتارهايي مانند خودكشي و سوء مصرف مواد مي شود.
مطالعات نشان داده است كه اثرات و پيامدهاي اين حوادث در دختران بيشتر از پسران مي باشد. همچنين تجاربي چون از دست دادن هم كلاسي ها، دوستان، برادر و خواهر و مواجه شدن با مناظر دلخراش حادثه و بازماندگي كه شديدا صدمه ديده اند مشكلات اين گروه را افزايش مي دهد.

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۴:۴۹ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.