به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چرا مي ميريم؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
چرا مي ميريم؟
ايسنا:يک سؤال مهم از خدا . اگر زندگي و حيات منطقي است، چرا مرگ وجود دارد و اگر مرگ منطقي است چرا زندگي و حيات وجود دارد؟ براستي خداوند متعال براي اين سؤال چه پاسخي دارد؟
سعيد نوروزي نژاد درhttp://saeednn.persianblog.com/ ادامه داده است:
آيا اين زندگي در وضعيت دنيايي خودش و آنچه اکنون وجود دارد شايسته انسان هست؟

درست است موجودي که اشرف مخلوقات است و قرار است خليفه، دقت کنيد، خليفه خدا شود براي پر کردن حتي شکم خودش با اين همه مصيبت و بدبختي روبرو باشد؟ اين همه زحمت بکشد، خون جگر بخورد، خودش را به زمين و آسمان بزند تا بتواند يک زندگي فراهم کند تا مثلا آسايش داشته باشد و تازه اگر به آن رسيد به او مي گويند بفرما برو ديگر بس است؟
اين زندگي واقعا شايسته و سزاوار انسان نيست و لياقت ندارد که انسان را اداره کند، انسان يک ظرفيت نامتناهي دارد و اين زندگي در بهترين حالت نيز قادر به پر کردن آن نيست پس چاره چيست؟ هم وجود اين نوع زندگي در هندسه تربيتي خدا ضروري است و چاره اي نيست ( همانگونه که شرحش رفت ) و هم اين زندگي لياقت انسان را ندارد .
مرگ راه حل اين تناقض است، انسانها خواه ناخواه از اين نوع زندگي خسته مي شوند و يا ظرفيت تربيتي آنها در اين زندگي تکميل مي شود، يعني اگر بمانند يا به قهقرا مي روند يا ادامه اين زندگي اثري تربيتي برايشان نخواهد داشت و حرکت بيهوده در تقدير خدا قهرا بايستي متوقف شود .
پس مرگ به عنوان خوابي موقتي برايشان مقدر مي شود تا وقتي که شرايط براي زندگي ايده آل و مناسب شان انسان فراهم شود . وقتي نه شرايط براي اين نوع زندگي مناسب است و نه ظرفيت انسان اين زندگي را مي پذيرد، مرگ بهترين دارو و آماده نگهداشتنش براي عبور از اين برزخ است .
مرگ چيزي جز يک خواب موقت نيست ، همانطور که تا وقتي خواب هستيم نمي دانيم که خوابيم تا وقتي هم مرده هستيم نمي دانيم که مرده ايم .
هنگام بيدارشدن تازه مي فهميم که خواب بوده ايم . در مدت مرگ ( خواب موقتي ) نه چيزي به ما اضافه مي شود و نه کم، چرا که اساسا حياتي در کار نيست تا بواسطه آن ورود و خروجي داشته باشيم . شب اول قبر کنايه از لحظه ورود به زندگي آخرتي در پرتو حکومت امام زمان (عج) است نه همان شبي که به خاک سپرده مي شويم .
همه مسائلي که در مورد مرگ گفته مي شود مربوط به لحظه حضور ما در آن زندگي است نه مربوط به لحظه ورود به قبر .
برزخ در حقيقت همين خواب است نه بيشتر و نه کمتر خوابي عميق بدون هرگونه فهم و ادراک .
بشريت در حرکت تکاملي خود بسوي هدف مانند قطاري است که هنگام رسيدن به شهر مقصد عده اي در آن خوابند ، و بيداران ، خوابيدگان را از وصول به مقصد مطلع کرده و بيدار مي کنند

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۴:۵۱ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.