به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انتخاب اسباب بازي

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
انتخاب اسباب بازي
در انتخاب اسباب بازي و نوع بازي توجه به نكات زير مي تواند كمك كننده باشد:
اول اينكه هميشه سعي كنيد با توجه به سن و جنس كودك برايش اسباب بازي بخريد . اسباب بازي نبايد چندان گرانقيمت باشد كه كودك نتواند با خيال راحت آن را دستكاري كند . همچنين بايد بي خطر باشد و سلامت او را تهديد نكند . اسباب بازي هاي متنوع بخريد تا كودك احساس خستگي نكند ونوع آن به گونه اي باشد كه كودك را در رشد و تكامل حواس ياري دهد .سعي كنيد از خوردني ها به عنوان اسباب بازي استفاده نكنيد . هنگام خريد علاوه بر اينكه به نياز كودك توجه مي كنيد، دقت داشته باشيد كه اسباب بازي حتما ًبايد براي كودك خوشآيند باشد. هيچگاه به بازي جنبه تحميلي ندهيد و از مداخله نابجا در بازي بچه ها بپرهيزيد. حضور در يك بازي چند نفره مي تواند به رشد اجتماعي كودكتان كمك كند، پس سعي كنيد چنين محيطي را برايش فراهم كنيدو در ضمن بازي كودكان را به رعايت حق و عدالت تشويق كنيد . اگر كودك شما ميل به بازي ندارد به كشف علت بپردازيد و دردرمان آن كوشا باشيد . محيط بازي مطلوب، زيبا و دلپذيري را برايش فراهم كنيد. گاهي اوقات همبازي شدن با آنها براي هر دوتان بسيار جالب خواهد بود.

كودك و پارك
اغلب كودكان به پارك رفتن علاقه زيادي دارند. تلويزيون هم كه معمولا برنامه ي چندان جالبي براي تماشا ندارد.كودك بهانه مي گيرد كه حوصله اش سر رفته و هيچ كار جالبي براي انجام دادن ندارد و به مادرش مي گويد: < مامان، از صبح تا حالا هزارتا نقاشي كشيدم ، با عروسك ها بازي كردم ، برنامه كودك ديدم ، تنهايي حوصله ام سر رفته، بريم پارك با بچه ها بازي كنم.> محيط بازي مناسب باعث رشد و افزايش مهارت هاي اجتماعي ، شناختي و حركتي كودكان مي شود، خب اگر كار خاصي نداريم، چرا كه نه.با رفتن به پارك هم خودمان سرحال تر مي شويم و هم او را راضي مي كنيم اما ....
مشكلي كه وجود دارد اين است كه كودكان در پارك تمايل شديدي به بازي با وسائل بازي دارند.وسائل بازي كه متا‡سفانه در بسياري از پارك ها بسيار قديمي و كهنه و فرسوده شده اند.
در مقايسه پارك هاي كشور و به خصوص شهر با بسياري از كشور هاي جهان، تفاوت هاي بسيار زيادي را مي توانيم ببينيم. وسايل بازي آنها از استانداردهاي قابل قبولي بر خوردارند ، هر رده سني براي خودش وسايل بازي مخصوصي دارد كه متناسب با همان سن و سال و همان توانايي هاست كه علاوه بر بازي و سرگرمي بر رشد و پرورش استعداد كودك نيز موِثرند. همينطور اين وسايل از نظر رنگ و نوع و شكل هم بسيار زيبا هستند و ايمني آنها نيز بالاست. در صورتي كه در بسياري از پارك هاي ما به خصوص در منطقه شمال كشور به دليل رطوبت بسيار بالاي هوا ، تعداد زيادي از اين وسايل بازي خراب هستند و به دليل قديمي بودن و زنگ زدگي زياد ، خورده شده اند و مشخص است كه فلزات در نقاط خوردگي بسيار تيز و برنده هستند و مي توانند مشكلات و خطرات زيادي را ايجاد كنند.
علاوه بر مسائلي كه تا به حال ذكرشده است، عامل مهم ديگر كه تا حد زيادي مي تواند از بروز حوادث بكاهد، نوع پوشش سطح زمين در پارك هاست و به خصوص در محلي كه وسايل بازي نصب شده اند. اگر توجه كنيم به نو ع و جنس پوشش زمين در محل نصب وسايل بازي هيچ گونه توجهي نمي شود و اغلب پوشش زمين سنگريزه است.
افتادن و پرت شدن كودك از وسايل بازي، هر لحظه ممكن است اتفاق بيفتد و كاملا غير قابل پيشگيري نيست، اما اگر در نوع پوشش زمين در زير وسايل بازي توجه شود از بروز حوادث ناگوار كاسته مي شود و همينطور مي توان ميزان و شدت ضربه در اثر افتادن از يك ارتفاع زياد را هم كاهش داد.
در بسياري از كشور ها ، در پارك ها،در سطوح زير وسايل بازي يك نوع پوشش نرم و قابل انعطاف قرار مي دهند كه مانند اسفنج است، بنابراين در صورت پرت شدن يا افتادن كودك از وسايل بازي خطر شكستگي كاهش پيدا مي كند و همچنين از ايجاد خراش و زخم هاي عميق تا حد زيادي جلوگيري مي شود.
در هر صورت راهكارهاي بسيار زيادي براي بالا بردن امنيت در پارك ها وجود دارد كه با كمي تدبير و در نظر گرفتن شرايط مختلف از جمله مساحت محل بازي ، سن و سال كودكان و حتي آب و هواي منطقه مي توان ضريب اطمينان و امنيت وسايل بازي را بالا برد.
در اينجا چند توصيه مهم نيز براي شما داريم.همواره زماني كه فرزندان شما از امكانات و تجهيزات زمين بازي استفاده مي كنند ، در كنار آنها باشيد بر آنها نظارت كنيد . آنها را از اعمال و رفتارهاي غيرايمني و خطرناك مانند هل دادن ، كشيدن ، شلوغي و ازدحام و استفاده نامناسب و نادرست از وسايل برحذر داريد . اطمينان حاصل كنيد كه فرزندانتان از وسايلي استفاده مي كنند كه با سن آنها مناسب است . محدوده بازي كودكان زير 5 سال را از بقيه كودكان جدا كنيد . هرگز اجازه ندهيد كودكان با گردن بندهاي زينتي ، شال گردن ، گوشواره و وسايل زينتي يا لباس هايي كه بندهاي بلند و آويزان دارند در زمين بازي حاضر شوند .

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۴:۵۳ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.