به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / 'خطر تصادف واستفاده از تلفن همراه

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

'خطر تصادف واستفاده از تلفن همراه

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,265.27

ارسال: #1
'خطر تصادف واستفاده از تلفن همراه
استفاده از تلفن همراه 'خطر تصادف را چهار برابر مي کند'


کارشناسان مي گويند خطر تصادف به هنگام استفاده از تلفن همراه حين رانندگي چهار برابر مي شود، حتي اگر رانندگان از گوشي هاي مخصوصي که دست را آزاد مي گذارد استفاده کنند.
آنها با بررسي رکوردهاي تلفني 456 راننده در شهر ''پرت'' (Perth) استراليا که پس از تصادف به معالجات بيمارستاني نياز پيدا کرده بودند به اين تخمين رسيدند.

در بريتانيا به دست گرفتن تلفن هاي همراه حين رانندگي ممنوع است، البته رانندگان مي توانند با استفاده از گوشي هاي مخصوصي (hands-free headset) که دست را آزاد مي گذارد با تلفن صحبت کنند.

فعالان امور ايمني مي گويند مطالعه دانشگاه ''وسترن'' استراليا که نتايج آن در ''نشريه پزشکي بريتانيا'' چاپ شده است نشان مي دهد که منع استفاده از تلفن همراه بايد حتي به گوشي هايي که دست را آزاد مي گذارد تعميم داده شود.

مقايسه تصادفات

محققان در مورد هر يک از اين رانندگان، استفاده از تلفن همراه درست پيش از تصادف و در سفرهايي در همان وقت روز که 24 ساعت قبل، سه روز قبل و يک هفته قبل انجام شده بود را مقايسه و ارزيابي کردند.

استفاده از تلفن همراه 10 دقيقه پيش از تصادف به چهار برابر شدن خطر تصادف ارتباط داشت. اين صرفنظر از آن بود که راننده هنگام حرف زدن با تلفن دستانش آزاد بود يا خير.

نتايج در مورد کساني که تا پنج دقيقه پيش از تصادف مکالمه تلفني داشتند مشابه بود.

سوزان مکووي، نويسنده اين مقاله و همکارانش از دانشگاه ''وسترن'' استراليا گفتند: ''هر روز تعداد بيشتري از وسايل نقليه به تجهيزاتي که کمک مي کند دست راننده هنگام استفاده از تلفن همراه آزاد باشد مجهز مي شوند.

''هرچند اين تحول ممکن است باعث کاسته شدن از شمار تلفن هايي که مردم هنگام رانندگي دست مي گيرند شود، اما تحقيقات ما نشان مي دهد که باعث حذف خطرات آن نخواهد شد.

''واقعيت اين است که فن آوري تازه باعث افزايش استفاده از تلفن هاي همراه در اتومبيل ها مي شود که خود مي تواند به افزايش تصادفات دامن بزند.''

يک سخنگوي انجمن سلطنتي پيشگيري از سوانح گفت: ''اين دقيقا همان چيزي است که ما گفته ايم و از قبل به آن آگاه بوديم.''

وي افزود: ''اميدواريم کساني که از روي بي اعتنايي فکر مي کنند تماس هاي تلفني آنها از جان مردم مهمتر است با ديدن تحقيقات بيشتر از اين دست، متوجه خطرات آن شوند.''

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۸:۳۳ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.