به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن تفریح و سرگرمی / تالار تفریح و سرگرمی / دانستنيها v / مادران نوزاد فروش

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مادران نوزاد فروش

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
مادران نوزاد فروش
مادران نوزاد فروش ''''اين همه زشتي اونم توي ايران ؟ من كه فكر نميكنم اينجور باشه''''

من هرگز مادر نبوده ام، تجربة مادر شدن نداشته ام، نمي دانم وقتي موجودي در بطن يك زن بوجود مي آيد و از رگ و پي او تغذيه مي كند و رشد مي يابد، وقتي ماههاي طولاني در رابطة تنگاتنگ جسمي و روحي با آن موجود براي زايش اش صبوري مي كند و انتظار مي كشد، چه رابطة روحي و عاطفي اي بين او و جنين اش برقرار مي شود، و زماني كه بالاخره دوران پر مشقت بارداري به سر مي آيد به اين موجودِ نحيفِ سراسر نياز چه حسي دارد.

اما غريزه ام مي گويد ميل شديد و مقاومت ناپذيري در او پديد مي آيد كه از اين طفل حمايت كند و مسئوليت همه جانبة زندگي او را بپذيرد، كه مرحلة مادر شدن او همراه با مهرورزي عاشقانه نسبت به نوزادي كه به دنيا مي آورد باشد و …

اما قبلاً جسته،گريخته و اخيراً بيشتر از مادراني شنيده ام كه نوزاد خود را به بهايي ناچيز مي فروشند

هر دم از اين باغ

براي كسي كه قادر نيست از نوزادي كه بوجود آورده نگهداري كند انتخاب هاي محدودي وجود دارد، يا بايد به نحوي كودك را به مراكز بهزيستي بسپارد، يا سر راه قرار دهد و يا به خانوادة ديگري واگذار ; در اين شقِ آخر كه برِ نه چندان تازه اما رو به فزوني باغِ اجتماع ماست، نوزاد را به ازاي دريافت وجهي مي فروشند.

در چرايي اين امر و اينكه چه عواملي سبب مي شود يك زن از طبيعي ترين حق و اساسي ترين نياز خود چشم بپوشد گفتني بسيار است. زنان رها شده از سوي شوهر يا شوهر از دست داده كه لبريز از احساس بي فردايي اند ، زن هايي كه در كنار شوهر زندگي مي كنند اما از تأمين روزي و معاش فرزند بيمناكند، آنها كه درگير بارداري هاي ناخواسته ، نامشروع يا اعتياد همسر و زنداني شدن او مي شوند ، زناني كه با خودشيفتگي، نوزاد را مانع آسايش، سعادت و بوجود آمدن شرايط بهتر براي خود مي دانند و بالاخره آنها كه از سوي شوهر مجبور به اين كار مي شوند اقدام به فروش فرزند مي كنند. به چه طريق؟ خيلي ساده!!

به اين ترتيب كه مادر قصد خويش مبني بر فروش نوزادش را با پزشك معالج در ميان مي گذارد و آقا يا خانم دكتر از بين زنان ناباروري كه به او مراجعه مي كنند چند گزينه را انتخاب و به او معرفي مي نمايد. باقي ماجرا نظير معاملات ديگر با توافق طرفين ادامه مي يابد. خريدار و فروشنده بايد بر سر قيمت ، شرايط واگذاري، نحوة عمل، مخارج جنبي و … مذاكره و به نتيجه برسند و غالباً والدين نوزادفروش ملزم به امضاي تعهدنامه اي نيز مي شوند و طي آن هرگونه حق مالكيت و ادعا درمورد فرزند واگذار شده را از خود سلب مي نمايند و شگفت اينكه با كمي درايت و زيركي مادر مي تواند خود را به نام مادر آتي كودكش معرفي و تمامي مدارك او و نوزاد( حتي پلاك دستش) بدون تحمل درد و رنج زايمان به نام مادر آينده اش رقم بخورد، حتي با اندك فراست، هوشياري و احياناً كمي پول!! و رابطه مي توان به نام پدر و مادر جديد برايش شناسنامه صادر كرد و اين مهم اگرچه ثبت اسناد والدين را درصورتي كه از ازدواج آنها ساليان سال گذشته باشد و صاحب فرزندي نباشند، ملزم به اخذ گواهي پزشكي قانوني مي نمايد كه طي آن مشاهدة نشانه هاي زايمان در زن تأييد شده باشد، كاري شدني و ممكن است.

بهاي مهر مادري

هديه- م 28 سال دارد، شوهرش او را ترك كرده و به كانادا گريخته، او را در بيمارستان … ديدم. همة مراحل فوق را گذرانده بود. پرستارها بدون اينكه اطلاع داشته باشند او را با نام مستعار خطاب مي كردند . به نام زني كه قرار بود مادر جديد فرزندش باشد. او اگرچه لبخندي بر لب داشت و وانمود مي كرد شاد و سرحال است، عصبي و پريشان به نظر مي رسيد در حدي كه قادر نبود به نوزادش شير بدهد. هديه با خريداران توافق كرده بود بعد از پرداخت مخارج بيمارستان و مبلغي افزون بر آن ، طفل را از بيمارستان به خانة خودشان ببرند.

دانستن هزينة بيمارستان به سادگي امكان پذير بود اما از مبلغي كه ردو بدل شد با وجوديكه خريدار نوزاد دوست نزديك من بود ، بي اطلاع ماندم. گويي دوست نداشتند قيمت طفل را به من بگويند. با پرس و جو دريافتم اين مبلغ بسيار متغير است . بعضي تنها به پرداخت مخارج بيمارستان توسط خريدار اكتفا مي كنند ، از مطالبة يك تا سه ميليون تومان هم خبر دادند.

پاها فراتر از گليم قوانين

با اينكه خريد و فروش نوزاد غيرقانوني است و جرم محسوب مي شود به راحتي و به دور از چشم قانون و نظارت مجريان آن كودك خود را مي فروشند با وجودي كه مي دانند حتي اگر والدين جديدي كه براي فرزند خود مي يابند از رفاه و امكانات مالي برخوردار باشند هيچ تضميني براي آينده اش وجود ندارد، چرا كه معلوم نيست چه رفتاري با او در پيش مي گيرند، چگونه او را تربيت مي كنند، چه آينده اي برايش رقم مي زنند و … پا از قوانين موجود فراتر مي نهند چرا كه اين قوانين نه تنها ضمانت اجرايي كه نقشي حمايتگر نيز ندارد.با برچسب جرم زدن و يا غير اخلاقي خواندن، هيچ عملي را نمي توان رد و طرد كرد. اين قانون چگونه از مادري كه بر غرايز و عواطف خود پا مي نهد و اقدام به عمل هولناك و غم انگيز فروش نوزاد مي كند - كه افكار عمومي نيز آن را توجيه ناپذير مي داند- حمايت مي كند؟ همين مادر در اكثر موارد اگر از نظر اقتصادي در شرايط مناسب تر و تحت حمايت مي بود، رنج و افسردگي از دست داذن كودكش را بر خود هموار مي كرد؟!

اين قانون به نياز روي ديگر سكه، همان زوج ناباروري كه سالها در انتظار و حسرت بچه از مطبي به مطب ديگر سير كرده اند و از جسم و روح و پول و زمان خود مايه گذاشته اند و نهايتاً هم حقي را كه طبيعت و زندگي از آنها دريغ ورزيده با پول ستانده و با اين نورسيده به زندگي خويش اميد و انگيزه بخشيده اند ، چگونه پاسخ مي دهد؟ شايد بگويد اول كلي مايملك جمع و جور كن چون بايد به نام فرزندخوانده كني، بعد يك كفش آهني بپوش و به بهزيستي مراجعه كن تا بتواني دهها بار پله هاي دادگاه را بالا و پايين كني و از عهدة انجام تعهدات به مرجع قضايي و پيچ و خمهاي اداري و بوروكراسي آن برآيي و پس از ماهها صاحب فرزند شوي!!

و يا همين قانون كه مي گويد« سقط جنين ممنوع! » فرداي زندگي از اين « جنين» در مقابل رنج و فلاكتي كه در انتظارش است چگونه حمايت مي كند؟

شايد همين محدوديت و بگيرو ببند قوانين سبب شد تا با هر دكتري ( حتي هم او كه هديه را به دوست من معرفي كرده بود) صحبت كردم و خواستم در اين مورد از او تحقيق كنم ، كل قضيه را كتمان كرد و مكالمات ما به اين پرسش و پاسخ كوتاه محدود شد:

آقاي دكتر چون شما در ارتباط تنگاتنگ هم با زنان باردار و هم نابارور هستيد ،آيا تا كنون با مادراني كه قصد فروش نوزاد خود را داشته باشند برخورد كرده ايد؟

خير!! اصلاً برخورد نداشته ام.

امضا كاربر
سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۸۹ ۰۸:۳۴ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.