به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بخوان چنان كه تو داني

نویسنده پیام
*
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
بخوان چنان كه تو داني
- رسول خدا (ص) فرمود :پس از خود از 3 چيز بر امت خويش بيمناكم :
گمراهي پس از معرفت و شناخت ، فتنه هاي گمراه كننده ، شهوت شكم و فرج

- همچنين ايشان(ع) فرموده اند:
حيا و ايمان همراه هم و وابسته به يكديگرند ، چون يكي از آنها رفت ديگري هم ميرود!

- امام صادق(ع)فرمود : اميرالمومنين بسيار در سخنراني خود ميفرمود :
اي مردم! دين خود را بچسبيد ؛ دين خود را بچسبيد ؛ زيرا گناه در آن بهتر است از كار خوب و ثواب در غير دين.
كار بد(خطا) در آن آمرزيده شود و كردار خوب در غير آن پذيرفته نميشود.

- فردي نزد امام صادق(ع) رفت و گفت براي ما حديثي روايت شده كه شما فرموديد:چون معرفت پيدا كردي هر چه خواهي بكن.
حضرت فرمود :آري من اين را گفته ام.آن شخص گفت اگر چه زنا كند و دزدي يا شراب بنوشد؟
حضرت در پاسخ فرمود: انّا لالله و انّا اليه راجعون ، با ما به انصاف رفتار نشده كه كه عملي را نهي كرده و سپس واگذاريم.من گفتم چون امام خود را شناختي هر كار خيري را از كوچك و بزرگ انجام بده زيرا از تو پذيرفته ميشود.

- فردي از امام صادق(ع) تفسير آيه 23 سوره فرقان «و روز قيامت همه كردارش را پيش آورديم و آن را همچون گردي پراكنده ساختيم و نابود كرديم» را پرسيد.
حضرت فرمود :هلا به خدا آنها كه در آيه ذكر شده كردارشان پاك بود و سپيدتر از جامه هاي سفيد مصري ، ولي چنان بودند كه چون حرامي بر آنها عرضه ميشد آن را انجام داده و از آن روي نميگرداندند.

امضا كاربر
چهار شنبه ۳۰ تير ۱۳۸۹ ۲۳:۲۹ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.