به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پخش موسيقي وآرايش زنان در مجالس

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,262.27

ارسال: #1
پخش موسيقي وآرايش زنان در مجالس
دست زدن (در مجالس جشن عروسي وغيره) به نحو متعارف في نفسه مانع ندارد.

ماندن در مجالس عروسي که در آن لهو و لعب مي شود جايز نيست.

(حضور در مجلسي که حجاب خانمها در برابر داماد کافي نيست حتي براي کسي که خودش رعايت مي کند جايز نيست.)

پخش موسيقي

در مجلس لهو و لعب شرکت کردن و بودن، حرام است و خويشاوندي مجوز آن نيست.دايره زدن در مجالس عروسي اشکال دارد.نواختن هر گونه موسيقي مطرب بوسيله آلات موسيقي جايز نيست چه در مجلس عقد باشد يا عروسي و يا هر مجلس ديگر، مردانه باشد يا زنانه، توسط مرد نواخته شود يا زن.اگر کسي هيچ نوع آهنگي براي او ايجاد تحريک نکند گوش دادن او به اين آهنگها چگونه است؟

جواب: ملاک در حرمت موسيقي مطرب بودن يا نبودن آن است عرفاً خواه شخص تحريک بشود تا نشود.نواختن موسيقي مطرب که مناسب مجالس لهو است و گوش دادن به آن چه براي مردان چه براي زنان جايز نيست اگر چه با وسايلي غير از آلات موسيقي باشد مانند قابلمه، سطل و...

آرايش زنان در مجالس عروسي

در صورتي که نا محرم او را نبيند اشکال ندارد ولي سعي شود (در صورتي که مورد رضايت همسر نباشد) موافقت شوهر حاصل گردد.مسائل متفرقه

1 .ازدواج با عدم رضايت پدر عروس:دختري که بالغه وعاقله است و مي خواهد با جواني مسلمان و متدين ازدواج کند ولي پدر او بواسطه امور مالي اجازه نمي دهد. آيا دختر بدون اذن پدر مي تواند ازدواج کند يا خير؟

جواب: اذن پدر در ازدواج دختر باکره شرط است مگر در صورتي که از تزويج به کفو منع کند و دختر نياز به ازدواج داشته باشد و بترسد که اگر از اين ازدواج صرفنظر کند شوهر خوبي براي او پيدا نشود.بعضي از مراجع عظام رها کردن دختر از طرف پدر (کاري به کارش نداشته باشد) يا بالغه، رشيده بودن، يا نياز دختر به ازدواج و مخالفت بي مورد پدر و جد پدري يا در دسترس نبودن پدر (غايب بودن) يا (ديوانگي) اهليت اجازه نداشتن آنان را مجوزي برا ي ازدواج دختر بدون اذن پدر يا جد پدري مي دانند.2 . ازدواج با عدم رضايت عروس خانم

در صحت عقد اختيار يعني اختيار زوجين شرط است پس اگر هر دو يا يکي از آنها را بر ازدواج مجبور نمايند، صحيح نمي باشد ولي اگر رضايت به آن ملحق شود( يعني بعداً راضي شود) بنابر اقوي صحيح است.3. حضور زن در مجلس عروسي با عدم رضايت شوهر

سؤال: اگر زني بدون اجازه شوهرش در مجلس عروسي شرکت کند اما پدر دختر اجازه بدهد و ممکن است شرکت نکردن زن سبب دلتنگي دعوت کنندگان بشود اما شوهر مصلحت نمي داند که عيالش در عروسي شرکت نمايد در اين صورت رفتن زن در مجلس عروسي مخالف با دستور شرع مقدس است يا نه؟

جواب: بيرون رفتن زن از خانه بدون اجازه شوهر حرام است هر چند پدر زن به او اجازه داده باشد.4. حضور مهمان در مجلس عروسي که توأم با معصيت است:

اگرمي توانيد آنان را نهي از منکر نماييد و اگر نمي توانيد خود شما در مجلس معصيت شرکت ننماييد. ماندن در مجالس عروسي که در آن لهو و لعب صورت مي گردد، جايز نيست.

اگر ترک لهو منحصر بر ترک مجلس است ماندن جايز نيست.رفتن به مجالسي که انسان مي داند در آن مجلس مرتکب حرام خواهد شد، جايز نيست.

امضا كاربر
پنج شنبه ۳۱ تير ۱۳۸۹ ۰۰:۱۶ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.