به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن مذهبی و دفاع مقدس / تالار احاديث ،احكام ، حكايات قرآني و ادعيه / احكام v / آيت الله بهجت : مراجعه به مدعيان انرژي درماني حرام است

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آيت الله بهجت : مراجعه به مدعيان انرژي درماني حرام است

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,119
اعتبار: 23
سپاس کرده: 665
سپاس شده: 3,047 در 1,516 موضوع

امتياز: 1,265.27

ارسال: #1
آيت الله بهجت : مراجعه به مدعيان انرژي درماني حرام است
گزارشسايت خبري قدس ،همچنين آيت الله مكارم شيرازي و آيت الله صانعي از مراجع عظام، در پاسخ استفتا درباره بحث انرژي درماني، مراجعه به مدعيان درمان با شيوه انرژي درماني و سوء استفاده از مقدسات توسط اين مدعيان براي كسب منافع مالي را شرعا" جايز ندانستند.
در بخشي از نامه به مراجع آمده است :برطبق آزمايشات و تحقيقات وسيع در دانشگاههاي معتبري چون هاروارد و سازمان اف.دي.اي كه معتبرترين و اصلي ترين مركز تاييد روش هاي درماني و دارويي در جهان است: انرژي درماني روشي غيرقابل اعتماد و بي اثر در درمان بيماريهاست و مهمتر آنكه تمام كساني كه در امتحانات اين مراكز شركت كردند، نتوانستند متخصصين را راضي كنند كه مي توانند بيماري را درمان كنند. اما در ايران انرژي درمانان اغلب براي پيشبرد كارشان علاوه بر تبليغات وسيع براي جلب اعتماد و جذب بيشتر مردم از نام ائمه اطهار و خاصه امام زمان(عج) استفاده مي كنند. اين در حالي است كه داستان زندگي اين افراد مملو از پول پرستي، دروغ گفتن و سوء استفاده از مقدسات و ... است. بسياري از افراد مذهبي با شنيدن نام ائمه و ادعيه اي كه اين انرژي درمانان مي خوانند جذب شده و براي درمان به آنها مراجعه كرده اند اما چون نتيجه نگرفتند مايوس شده و در موارد بسياري ديده شده كه بيماران به جاي نااميدي از اين روش درماني، به دليل آنكه انرژي درمان با مهارت تمام تقصير بهبود نيافتن بيمار را برگردن مقدسات انداخته، از خدا و پيغمبر نااميد شده اند. در حال حاضر تعداد بسياري از بيماران و خانواده هاي آنان مستاصل هستند كه آيا درست است به چنين افرادي مراجعه كنند يا خير؟ آيا از لحاظ شرعي مراجعه به فردي كه ادعاي كارگزاري خداوند را دارد اما در مقابل اين نيروي خدادادي مبالغ زيادي از 50 تا 300 هزار تومان براي هر جلسه درمان مي گيرد، اشكال دارد؟
آيت الله بهجت در پاسخ به اين نامه اظهار داشت: در فرض سوال مراجعه به افراد مذكور حرام است كما اينكه ترويج و تبليغ از اين افراد نيز حرام مي باشد و مؤمنين بايد هوشيارانه عمل نمايند.
آيت الله مكارم شيرازي نيز در پاسخ به نامه فوق اعلام كرد: مراجعه به اينگونه افراد شرعا جايز نيست و بايد به مقامات مسئول اطلاع دهيد تا جلوي آنها را بگيرند.
آيت الله صانعي نيز در پاسخ نامه اظهار داشت: به طور كلي كلاهبرداري و نيز سوئ استفاده از مقدسات جهت منافع مالي جايز نيست و بايد مردم نسبت به عملكرد اين گونه افراد كه از اعتقادات مردم سوء استفاده مي كنند به مراكز قانوني شكايت نموده تا قانونا" با آنها برخورد شود

امضا كاربر
جمعه ۱ مرد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۴ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.