به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکته های همسر داری v / عوامل موثر بر بدبيني همسران

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

عوامل موثر بر بدبيني همسران

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,137
اعتبار: 0
سپاس کرده: 155
سپاس شده: 1,545 در 977 موضوع

امتياز: -393.90

ارسال: #1
عوامل موثر بر بدبيني همسران
بنابر آخرين آمار منتشر شده در تهران بزرگ و بسياري از شهرهاي ديگر كشورمان، روند طلاق رو به افزايش است. اين در حالي است كه وقتي نيم نگاهي به علل اين پديده ناهنجار در ميان زوجين مي اندازيم، مي بينيم كه خيانت از سوي طرفين يكي از مهم ترين دلايل اين نوع طلاق ها به شمار مي رود كه البته تنها دليل نيست اما همين يك نشانه كافي است كه شك و بدبيني را در ميان زوجين همچون بذري بكارد و اگر زوجين روش مقابله با اين نوع بدبيني ها و شك را ندانند، طبيعتا شالوده خانواده شان خيلي زود از هم خواهد پاشيد.

بدبيني به همسر اشكال متفاوتي دارد

خيلي از زوجين بدبيني هاي بيمارگونه خود را نوعي رفتار طبيعي تلقي مي كنند و آن را با عناويني همچون غيرت و تعصب ومراقبت توجيه مي كنند، حال آن كه واقعيت چيز د
يگري است. اساسا بدبيني به همسر در3 حالت كلي بروز مي كند:

گروه اول افرادي هستند كه بدبيني در ذاتشان است. اين افراد را از همان ابتداي زندگي براحتي مي توان شناخت؛ آن زمان كه نسبت به هر موضوعي نيمه خالي ليوان را مي بينند و در رابطه با پيرامون خود نوعي نگاه منفي دارند.

گروه دوم افرادي هستند كه نوعي وسواس نيز در بدبيني هايشان نهفته است. اين دسته از زوجين نسبت به برخي رفتارها و واكنش هاي همسر خود به جنس مخالف، حال در محيط كاري باشد، نوعي وسواس فكري دارند كه در پاره اي اوقات همراه با بدبيني به وي است كه البته در اين فرم باز هم اختلاف بين زوجين خيلي پديدار نمي شود.

گروه سوم كه در حقيقت روزگاري جزو گروه هاي يك و دو بودند بشدت در معرض خطرند، چرا كه مبتلا به اختلالات پارانوئيدال مي شوند به اين معنا كه با كنار هم گذاشتن برخي پارامترهاي خيالي به اين نتيجه مي رسند كه همسرشان قطعا در حال خيانت به وي است و اين فكر همچون خوره جسم و روح فرد را نابود مي كند و اگر خوشبين باشيم كه اتفاق ناگواري در اين بين نيفتد، طلاق و جدايي بين زوجين مسالمت آميز ترين اتفاق است.

ريشه هاي بدبيني به همسر

ـ خيلي اوقات بدبيني و شك بين زوجين از علاقه و عشق زياد به يكديگر نشات مي گيرد. خانم همسرش را تنها متعلق به خود مي داند و طبيعتا هر نوع رفتار خارج از منزل برايش سخت و غير قابل هضم است. بتدريج اين عشق و علاقه به نوعي احساس شكست از ديدگاه خودش تبديل مي شود و هر آن فكر مي كند كه زندگي اش در حال فروپاشي است.

ـ عدم شناخت كافي از همسر، اساس بدبيني و شك به وي است. وقتي مرد از همسر آينده اش تصويري ديگر را در ذهن مي پرورانده با ورود به زندگي مشترك متوجه مي شود كه درانتخابش اشتباه كرده و اين خود نوعي نفرت و انزجار را در وي نسبت به همسرش ايجاد مي كند و طبيعتا اين موضوع مهم ترين دليل مي شود براي پيدايش بهانه گيري ها و بدبيني هاي بيمار گونه.

ـ فرزندان والدين بدبين و شكاك در طول زندگي ياد مي گيرند كه در آينده نيز نسبت به همسرشان و اطرافيان خود بدبين و شكاك باشند. اين موضوع نقش تربيت خانواده را براحتي روشن مي كند، اين گونه كه فرزندتان از شما بدبيني و شك به همسرش را ياد مي گيرد.

ـ مراقبت از خانواده در مقابل سنگ اندازي و حسادت هاي دشمنان خانوادگي كه عموما به شكل يك دوست وارد زندگي مي شوند نيز اساس خيلي از بدبيني ها و سوءتفاهم هاست. دوست شما نسبت به زندگيتان حسادت مي كند و بر همين اساس پروژه اي را پياده مي كند كه اطمينان شما را نسبت به همسرتان سلب كند.

چه بايد كرد؟

1ـ هميشه سعي كنيد در هر موضوعي با همسر خود صادق باشيد. ريشه بسياري از بدبيني ها عدم صداقت در ابتداي زندگي است. زن يا مرد رازي را در زندگي دارد كه مي كوشد آن را از همسرش پنهان كند كه البته در بيشتر مواقع موفق نمي شود و خود اين پنهانكاري نقطه شروع بدبيني ها مي شود.

2ـ نسبت به قول و قرار خود با همسرتان خيلي حساس باشيد. اين موضوع براي مردها بايد بيشتر رعايت شود، چراكه خانم ها هر نوع تاخير را در رسيدن به قرار مثبت نگاه نمي كنند و طبيعتا افكار منفي در آنها شكل مي گيرد.

3- در مراودات اجتماعي خود خيلي مراقب باشيد بويژه اگر طرف شما جنس مخالف باشد. هر نوع صحبت غيركاري، تماس هاي بي مورد و روابط آزاد در محيط هاي كاري نتيجه اي شوم در بردارد كه اگر شما هم فكري در سر نداشته باشيد، همسرتان جور ديگري برداشت مي كند.

4- از غافلگيري هاي احساسي كه نيازمند پروژه اي پيچيده باشد، پرهيز كنيد. مثلا براي سالگرد ازدواجتان بخواهيد همسرتان را غافلگير كنيد و نوعي پنهانكاري داشته باشيد. ديده شده كه بسياري از زوجين به اين نوع كارها با بدبيني نگاه مي كنند كه اگر هم به خير و خوشي ختم شود، گمان مي كنند كه پايان خوش كار هم در حقيقت قسمتي از يك پروژه خطرناك براي خيانت به وي بوده است.

دكتر شاهد فدايي فر

امضا كاربر
خوشبختی ما در سه جمله است

تجربه از دیروز، استفاده از امروز، امید به فردا

ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه می کنیم

حسرت دیروز، اتلاف امروز، ترس از فردا:c (14):
جمعه ۱۲ شهر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2 کاربر به دلیل این ارسال از masoume سپاسگزاری کرده اند. Mohammadd, zahed
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.