به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روش التيام قلب شكسته

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,163
اعتبار: 87
سپاس کرده: 7,210
سپاس شده: 8,042 در 4,129 موضوع

امتياز: 15,743.96

ارسال: #1
روش التيام قلب شكسته
تا به حال شده کسي فقط با چند کلمه يا بدتر با سکوت سنگين خود، قلبتان را در سينه بشکند؟

سعي کنيد دليل ناراحتي خود را بفهميد. دقيقاً چه موقع اين حس ناراحتي در شما به وجود آمد؟

به اين فکر نکنيد که تقصير که بوده است. همه اشتباه مي کنند. اصلاً خودتان را نگران آن نکنيد.

براي اينکه حس راحت تر و بهتري پيدا کنيد، يک فعاليت تسکين بخش و ريلکس کننده انجام دهيد. يک حمام داغ، مديتيشن، خواندن کتاب يا هر کاري که آرامتان کند.

بعد از يکي دو ساعت، يعني هر زمان که احساس کرديد آمادگي آن را داريد، به اين فکر کنيد که آيا مي توانيد احساسات آن فرد را بپذيريد يا نه.

اگر توانستيد خود را بقبولانيد، به او زنگ بزنيد، برايش يادداشت بگذاريد يا هر کاري که لازم باشد را انجام دهيد. شايد دوست داشته باشيد که رو در رو با او صحبت کنيد. البته اين امکان وجود دارد که آنها نخواهند شما را ببينند يا با شما حرف بزنند، اما بايد تلاش خود را بکنيد. حتي اگر از شما رو برگرداندند، حداقل با خودتان مي گوييد که تلاشتان را کرديد. شايد آنها هم متوجه تلاش شما بشوند.

وقتي حس کرديد که مي توانيد دوباره دريچه قلبتان را رو به ديگران باز کنيد، کس ديگري را براي خود پيدا کنيد.67) لبخند بزنيد. جدي مي گويم.

لبخند زدن به شما کمک مي کند که حس بهتري پيدا کنيد و اگر چند تا دوست خوب و نزديک پيدا کنيد و با هم بخنديد و اوقات خوشي را بگذرانيد، مطمئناً دوباره يادتان مي آيد که زندگي بدون آن فرد هم چقدر زيباست.

ياد گرفتن يک کار، عادت کردن به يک شهر جديد، و همچنين التيام قلب شکسته دو سال زمان مي برد. اگر قبل از اينکه اين فکر به خاطرتان بيفتد، مراحلي که در اين مقاله عنوان مي شود را دنبال کنيد، بيش از اندازه خوشبين و دلسرد خواهيد شد. نتيجه واقعي زماني حاصل مي شود که انتظار معقولي داشته باشيد.

لحظه اي که آن فرد اخرين قطره خون را هم از قلب شما که هنوز مي تپد، بيرون مي کشد، دست از بحث کردن با او برداريد و به هيچ وجه سر اينکه حق با کيست و با کي نيست جدل نکنيد. هر موقع که مي خواهيد از حق به جانب بودن خودتان دفاع کنيد، دست نگه داريد و روي يک چيز کاملاً متفاوت تمرکز کنيد.

همه يادگاري هاي آن فرد را جمع کرده و داخل يک جعبه بگذاريد.

اين يادگاري ها احتمالاً شامل يک قاب عکس، يک خوراکي، يک عطر و شايد يک سي دي موسيقي باشد. بعد در موقعيت بعدي مثلاً شب جمعه اي که هميشه با او مي گذرانديد، سي دي را داخل دستگاه بگذاريد، از آن عطر به خودتان بزنيد و آن خوراکي را بخوريد، چراغ ها را خاموش کنيد و تا مي توانيد گريه کنيد. بهترين زمان براي اينکار وقتي است که تنهاي تنها در خانه هستيد.

خاطره ها را کنار بگذاريد.

وقتي در مرحله 2، آرامش خودتان را دوباره به دست آورديد، موسيقي را خاموش کنيد، شکلات هديه را کنار بگذاريد، و يادگاري هاي ديگر داخل جعبه بگذاريد. قاب عکس را بيرون نگه داريد.

هر روز هفته بعد را وقتي از کنار قاب عکس رد مي شويد، بلند با خود بگوييد: "تو و همه خاطره هاتو فراموش کرده ام" و دست از فکر کردن به او برداريد.

هر روز دو هفته بعد را وقتي از کنار قاب عکس رد مي شويد بلند بگوييد:"دلم برات تنگ شده" باز دست از فکر کردن به او برداريد.

هر روز سه هفته بعد را وقتي از کنار قاب عکس رد مي شويد بلند رو به عکس بگوييد: "من واقعاً متاسفم".

عکس عشق سابقتان را با يکي از عکس هاي خودتان جايگزين کنيد.

اما آن عکس را همانجا نگه داريد و فقط يکي از عکس هاي خودتان را کنار آن قرار دهيد. بعد هر روز که از کنار آن رد مي شويد، باز به عکس درون قاب بگوييد که متاسفيد. بله، براي خودتان متاسفيد که اين همه وقت را با کسي سپري کرديد که ارزش و قيمت شما را ندانست و ديگر به هيچ وجه برايتان مهم نيست.

تا الان يک ماه از تاريخ قطع رابطه شما گذشته است. با يکي از دوستانتان به جايي برويد که هميشه با عشق قديميتان مي رفتيد (يادتان باشد که به هيچ وجه تنها آنجا نرويد). يکبار و فقط يکبار به دوستتان بگوييد که هميشه با دوست قبليتان به اين رستوران يا براي خريد به اين فروشگاه مي آمديد. بعد چيزي بخوريد يا همان کاري که قبل ها با عشقتان مي کرديد، را بکنيد، فقط با يک فرد جديد. دوستي که با او راحت باشيد و بتواند مکالمه را خوب پيش ببرد.

هر شب قبل از خواب کتاب بخوانيد.

ممکن است تا آن موقع اصلاً کتاب خواندن را دوست نداشته ايد اما هيچ چيز بهتر از خواندن کتاب شما را از درياي تفکراتتانبيرون نمي کشد. کتاب خواندن به التيام قلب شکسته شما کمک مي کند.

سعي کنيد با آدم هاي جديد آشنا شويد بعد از دو ماه کم کم کسي را جايگزين عشق از دست رفته کنيد.

با دوستانتان حرف بزنيد. آنلاين با افرادي که نمي شناسيد چت کنيد و آنوقت است که مي فهميد هزاران نفر مثل شما وجود دارند که خيلي خوب مي توانند به شما کمک کنند.

نکات:

قلب شکسته شما به خاطر اين التيام پيدا نمي کند که دوباره مجذوب آن فرد شويد و دوباره او را به دست آوريد. وقتي خودتان را وارد اين پروسه فکري مي کنيد، بستني بخوريد (بستني را مي توانيد جايگزين يک پياده روي طولاني يا شنا هم بکنيد). به تنها چيزي که نبايد فکر کنيد بودن دوباره با آن فرد است. فکر کنيد هيچ راهي براي برگشت وجود ندارد.

- يکبار درمورد اين اتفاق با دوستانتان صحبت کنيد. اگر نتوانستيد صحبت کردن درمورد اين موضوع با دوستانتان را به يک جلسه ختم کنيد، حرف زدن درمورد جزئيات مطلب را جداً بيشتر از يک ساعت طول ندهيد. بعدها به دوستانتان نياز پيدا مي کنيد پس بهتر است آنها را به درددل هاي گاه و بيگاهتان اذيت نکنيد.

- داشتن دوست هاي خوبي که مراقبتان باشند و جلو فکر کردن ها مداوم و غصه خوردن هاي شما را بگيرند فوق العاده است.

امضا كاربر

از من نرنج
نه مغرورم نه بي احساس

فقط خسته ام...

خسته از اعتمادي بيجا
براي همين قفلي محكم بر دل زده ام

دو شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۹ ۱۴:۰۵ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از SaiiiD سپاسگزاری کرده است. معصومه7
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آيا ميدانيد قبر امير كبير كجا ست؟ mina-6869 0 2,959 شنبه ۳۱ ارد ۱۳۹۰ ۱۶:۰۷ عصر
آخرین ارسال: mina-6869

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.