به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کفش به کمک "جي. پي. اس" مي آيد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,885
اعتبار: 155
سپاس کرده: 19,622
سپاس شده: 16,502 در 7,798 موضوع

امتياز: 58,267.50

ارسال: #1
کفش به کمک "جي. پي. اس" مي آيد
گروهي از دانشمندان آمريکايي کفشهايي را ابداع کرده اند که در زمان از دست رفتن سيگنال دستگاههاي "جي. پي. اس" مي توانند مسير حرکت را نشان دهند.
به گزارش خبرگزاري مهر، دستگاههاي "جي. پي. اس" امروزه وارد زندگي روزمره بسياري از افراد شده اند اما اين دستگاهها محدوديت دارند به طوريکه در زماني که سيگنالهاي ماهواره اي قطع مي شوند قادر نخواهند بود مسير را نشان دهند.

اکنون گروهي از دانشمندان دانشگاه کارنگي ملون يک رادار ويژه را وارد پاشنه کفش کرده اند که مي تواند در هر شرايطي مسير را رديابي کند.

"جي. پي. اس" هاي معمولي از طريق ارسال موقعيت خود به ماهواره عمل مي کنند اما زماني که کاربر در يک منظقه کور قرار گيرد دستگاه به يک دستگاه الکتروني به نام "واحد اندازه گيري ماندي" (IMU) متصل مي شود. اين وسيله سرعت و جهت را اندازه گيري کرده و فاصله اين اندازه ها را نسبت به آخرين موقعيت ارسال شده به "جي. پي. اس" محاسبه مي کند.

باوجود اين، يک تفاوت بسيار جزئي و کوچکترين خطا در اندازه گيري سرعت و جهت مي تواند در محاسبات و تعيين مسير به روشي صحيح اختلال ايجاد کند.

از اينجا ايده توسعه دستگاهي ارائه شد که هميشه و در هر شرايطي همراه کاربر باشد. اين محققان در پاشنه کفش يک رادار را که فاصله ميان پا و خاک را رديابي مي کند وارد کردند.

اگر اين فاصله براي يک دوره زماني مشخص تغيير نکند، سيستم مي فهمد که فرد توقف کرده است. به اين ترتيب درصد خطاها براي محاسبه فاصله ها تاحد قابل ملاحظه اي کاهش مي يابد.

براساس گزارش CNET، اين دستگاه براي کساني که در يک دوره زماني طولاني در زير زمين (که امکان از دست رفتن سيگنال در آن بسيار است) کار مي کنند براي مثال معدنچيان بسيار مفيد است.

امضا كاربر
در خرمن کائنات کردیم نگاه
یکدانه محبت است
باقی همه کاه !

خوشبخت و عاقل کس است که هنگام بیدار شدن با خود میاندیشد که امروز سعی میکنم بهتر از دیروز باشم.Abu
دو شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۹ ۱۸:۵۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.