به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار عمومي v / تشكيلات و سازمان زندانهاي فرانسه2

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تشكيلات و سازمان زندانهاي فرانسه2

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 3,129
اعتبار: 41
سپاس کرده: 8,559
سپاس شده: 4,795 در 2,466 موضوع

امتياز: 631.50

ارسال: #1
تشكيلات و سازمان زندانهاي فرانسه2
سازمان فني و تربيتي زندانهاي فرانسه به قرار ذيل است:

1 - مددكار اجتماعي


مددكاران اجتماعي (زن و مرد) از سال 1945 بمنظور اصلاح و تربيت زندانيان و تقويت رواني و آماده نمودن آنان به زندگي عادي اجتماعي با ساير مسئولين زندانها همكاري دارند مددكاران اجتماعي كارمندان رسمي ميباشند و در وزارت دادگستري در اداره كل امور قضائي و اداره كل زندانها و اداره كل آزادي با مراقبت خدمت ميكنند.
مشخصات دقيق و خلاصه موقعيت و وضعيت زنداني كتباً به ممدكار اجتماعي زندان اعلام ميشود مددكار پس از مطالعه خلاصه پرونده قضائي زنداني و اطلاع از چگونگي ارتكاب جرم با زنداني مصاحبه و پس از تشريح وظايف انساني خود و هدف از مددكاري را كه هدايت و حمايت زنداني است باو تفهيم مينمايد. پس از مصاحبه بازنداني راجع به وضع مادي و معنوي و خانوادگي زنداني اطلاعات لازم را جمع آوري نموده و پرونده تحقيق و پژوهش اجتماعي را تشكيل ميدهد و در مواقع مختلف با زنداني مصاحبه و با نصايح و راهنمائي هاي مفيد او را ارشاد مينمايد. طبق مجموعه قوانين آئين دادرسي كيفري فرانسه مددكاران اجتماعي بدون تشريفات به زندان مربوطه وارد و با زنداني معرفي شده مصاحبه مينمايند. مصاحبه مددكار با مددجو بدون حضور مراقبت در اطاق مخصوص مددكاران اجتماعي انجام ميگيرد.
هرگاه زنداني اجازه ملاقات و مكاتبه را نداشته باشد مصاحبه و مكاتبه زنداني مددكار اجتماعي بايستي با اجازه قاضي مربوطه باشد. مددكاران اجتماعي زندان ملزم به رعايت مقررات و آئين نامه هاي زندان هستند. مددكاران اجتماعي با نظارت و سرپرستي قاضي ناظر اجراي مجازات, حمايت و هدايت زندانيان آزاد شده و مراقبت و راهنمائي زندانيان را كه روش آزادي با مراقبت در مورد آنان اجرا ميشود بر عهده دارند در سال 1970 توسط 136 نفر مددكار اجتماعي ( زن و مرد) كه در زندانهاي فرانسه خدمت ميكنند 44310 پرونده تحقيق و پژوهش اجتماعي تشكيل شده است.
مددكاران اجتماعي موظفند ساليانه گزارش جامعي از فعاليتهاي خود و نتايج اجراي روشهاي اصلاحي و تربيتي را به اداره كل زندانهاي فرانسه ارسال دارند. گزارش مددكاران اجتماعي از نظر بررسي علل وقوع جرائم و اثرات اجراي روشهاي مختلف در زندانها براي متخصصين و محققين بسيار مفيد بوده است.

2 - مربيان اخلاقي les educateurs


در فرانسه مربيان اخلاقي در سال 1946 در زندانها مشغول خدمت شدند و در سازمان جديد زندانهاي فرانسه مراقبين روش آزادي با مراقبت les agents de probation ناميده ميشوند. مربيان اخلاقي از بين داوطلبين ديپلمه با كنكور براي كادر آموزي به مدت يكسال انتخاب ميشوند در سال 1970 از بين 138 نفر داوطلب فقط 14 نفر در كنكور پذيرفته شده اند.
مربيان اخلاقي پس از طي دوره تخصصي در زندانهاي مدرن كه روش تدريجي در آنها اجرا ميشود بمنظور ابسرواسيون و اصلاح و تربيت زندانيان و آماده نمودن آنان به زندگي عادي اجتماعي خدمت ميكنند. اجراي روش تربيتي معمولاً گروهي است هر مربي اخلاقي تربيت 30 الي 40 نفر زنداني را بعهده دارند.

3 - مربيان مذهبي


در فرانسه آزادي شركت در مراسم مذهبي و ملاقات با مربيان مذهبي باطلاع هر زنداني تازه وارد ميرسد اسامي كساني كه مايل به شركت در مراسم مذهبي باشند به مربي مذهبي اعلام ميگردد. زنداني ميتواند اشياء و لوازم و كتب مذهبي را كه به آن معتقد است در خوابگاه خود نگهداري نمايد. مربيان مذهبي پس از كسب اجازه از مدير كل زندانهاي منطقه اي ميتوانند در زندان مربوطه كتابخانه خاصي حاوي كتب مذهبي تاسيس نمايند. مربيان مذهبي, بنا به پيشنهاد مدير كل اداره زندانهاي منطقه اي و موافقت استاندار و مقامات مذهبي منطقه اي تمام وقت و يا نيمه وقت در وزارت دادگستري استخدام ميشوند. مربيان مذهبي در زندانها با زندانيان ملاقات و با پند واندرز آنان را براه راست ارشاد و هدايت نموده و مراسم مذهبي را در زندانها بعمل مي آورند. مربيان بدون تشريفت آزادانه به زندان مربوطه رفت و آمد نموده و بدون حضور مراقب و نگهبان در اطاق ملاقات يا اطاق مخصوص و يا در سلول يا در خوابگاه با زنداني ملاقات و مذاكره ميكنند.
مكاتبات زنداني با مربي مذهبي بدون كنترل انجام ميگيرد. محروميت از مكاتبه بعنوان تنبيه مانع مكاتبه با مربي مذهبي نخواهد بود.

4 - مربيان آموزش علمي و حرفه اي


مربيان آموزش علمي و حرفه اي از طرف وزارت آموزش ملي براي تعليم و تربيت زندانيان به زندان اعزام و يا ساير مسئولين همكاري مينمايند.
مربيان آموزش علمي مسئول بالا بردن سطح معلومات و اطلاعات زندانيان و مهارت علمي و فني آنان بوده و در پيشبرد برنامه اصلاحي و تربيتي و درماني با ساير متخصصين همكاري مينمايند.

5 - مربيان تربيت بدني


براي تشكيل گروه هاي مختلف ورزشي و انجام مسابقات و اجراي برنامه هاي ورزشي روزانه درزندانها فعاليت دارند.
مبحث سوم - سازمان درماني و بهداشتي
براي مراقبت وضع جسمي زندانيان و حفظ سلامتي و درمان آنان در صورت ابتلا به بيماريهاي مختلف كادر پزشكي و درماني هر زندان مركب از يك پزشك يا چند پزشك متخصص و جراح و دندان پزشك و روان پزشك و پرستار است. كادر پزشكي زندانها را وزارت دادگستري تمام وقت يا نيمه وقت استخدام مينمايد.
پزشكان, زندانيان تازه وارد را معاينه و زندانيان بيمار و معتاد را مداوا مينمايند. هفته اي دو مرتبه از زندانيانيكه بطور مجرد نگهداري ميشوند بازديد بعمل مي آورند. بيمارانيكه مبتلا به بيماريهاي واگير داري هستند در زندان مخصوص تحت مداوا قرار ميگيرند براي مداواي بيماران فيش مخصوص در بهداري زندان تنظيم و در صورت انتقال زنداني به زندان ديگر فيش مذكور به ضميمه پرونده شناسائي شخصيت او ارسال ميگردد.
در آخر هر سال رئيس بهداري يا پزشك زندان بايستي گزارش جامعي از وضع سلامتي و جسمي و رواني تنظيم از طريق رئيس زندان به مدير كل منطقه اي ارسال دارد گزارش مذكور بعداً به اداره كل زندانها فرستاده ميشود.
گزارشات واصله توسط پزشكي كه بازرس امور بهداريها زندانهاست مورد بررسي و مطالعه قرار ميگيرد.
مداواي بيماران و تهيه اعضاء مصنوعي براي زندانيان (دست و پا و غيره) مجاني است مخارج تهيه دندان مصنوعي و عينك بعهده خود زنداني است.
عمل جراحي و مراقبت كساني كه اعتصاب غذا ميكنند و زايمان زندانيان زن در بهداري زندان و يا در زندان مخصوصي انجام ميگيرد. درصورتي كه درمان يا عمل جراحي بيمار در زندان امكان پذير نباشد زنداني در بيمارستان خارج از زندان بستري ميگرد. رضايت كتبي زنداني قبل از عمل ضروريست مگر در مواقع استثنائي كه زنداني قادر به نوشتن نباشد در مورد اطفال قيم يا ولي يا سرپرست طفل بايستي كتباً رضايت دهد.
در صورتيكه زنداني اعتصاب غذا كند با مراقبت و نظارت پزشك ميتوان اجباراً باو غذا داد. زايمان زنان زنداني بايستي در خارج زندان انجام گيرد مگر اينكه پزشك زندان زايمان زنداني را در بهداري زندان بلامانع اعلام نمايد

امضا كاربر
هرگزبراي عاشق شدن،به دنبال باران وبهاروبابونه نباش.
گاهي درانتهاي خارهاي يک کاکتوس به غنچه اي ميرسي که ماه رابرلبانت مينشاند
دو شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۹ ۲۲:۰۱ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خودروهاي با كيفيت و بي كيفيت داخلي کدامند؟ علی عبادی1991 0 256 پنج شنبه ۱۳ شهر ۱۳۹۳ ۱۶:۰۲ عصر
آخرین ارسال: علی عبادی1991
  عامل انفجار در خط لوله گاز ايران ـ تركيه مهدی پایا 0 193 چهار شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۱ ۱۶:۵۴ عصر
آخرین ارسال: مهدی پایا
  زلزله به 50 كيلومتری پايتخت رسيد مهدی پایا 0 275 دو شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۱ ۱۶:۵۱ عصر
آخرین ارسال: مهدی پایا
  وضعيت اميدواركننده كيفيت خودروهاي سواري‌ داخلي مهدی پایا 0 267 دو شنبه ۲۲ خرد ۱۳۹۱ ۱۹:۳۴ عصر
آخرین ارسال: مهدی پایا
  دليل تعويق صدور كيفرخواست فساد بانكي به روايت فاضل موسوي نیمـا 0 240 سه شنبه ۱۱ بهم ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ صبح
آخرین ارسال: نیمـا
  امام جمعه قزوين : انتخابات موجب تحكيم پايه هاي نظام مي شود hoseindavudi 0 200 جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۲۰:۱۷ عصر
آخرین ارسال: hoseindavudi
  استاندار: ستاد استقبال از رهبر معظم انقلاب در كرمانشاه تشكيل شد غرازه 0 327 سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰ ۲۳:۰۷ عصر
آخرین ارسال: غرازه

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.