به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
FIFA World Cup Brazil 2014
FIFA World Cup Brazil 2014
DVD9 یک حلقه 7,500 تومان
LEGO The Hobbit
LEGO The Hobbit
DVD9 یک حلقه 7,500 تومان
Metal Gear: Solid V
Metal Gear: Solid V Ground Zeroes
DVD9 یک حلقه 7,500 تومان
Dark Souls II
Dark Souls II
DVD9 یک حلقه 7,500 تومان
Thief 2014
Thief 2014
DVD9 یک حلقه 7,500 تومان

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه داری و آشپزی / طباخی v / انواع غذاهای ایتالیایی

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده‌ی ارسال‌های تازه‌ مشاهده‌ی ارسال‌های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

خرید آنتی ویروس ارجینال

انواع غذاهای ایتالیایی
زمان کنونی: دو شنبه ۱۰ شهر ۱۳۹۳, ۲۲:۵۵ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Bahareh
آخرین ارسال: فرحناز
پاسخ: 9
بازدید: 4613

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انواع غذاهای ایتالیایی

نویسنده پیام
*
اعتبار: 41
سپاس کرده: 8,559
سپاس شده: 4,793 در 2,464 موضوع

امتياز: 629.00

ارسال: #1
انواع غذاهای ایتالیایی
خرده ریزها

+ پاستا با گوشت و کرفس من اصلاً کرفس دوست ندارم مگر نفهمم چه جوری دارم کرفس می خورم!! ولی گاهی دلم می خواد کرفس بخرم! خورشت کرفس و اینها هم اصلاً دوست ندارم.هر دفعه کرفس می خریم من همه اش به فکر اینم که یه بلایی سرشون بیارم که جدید و خوشمزه باشه. معمولاً ساقه های ریز و ظریفش رو تو سالاد می خوریم... ولی بقیه اش...

یکی اش میشه همین پاستایی که خواهید دید...

مواد لازم برای دو نفر:

برای سس:

تره فرنگی خرد شده (حلقه حلقه) _____________________١عدد

ساقه کرفس ______________________________________ ٢ عدد

هویج متوسط _____________________________________٢ عدد (رنده شده)

گوشت چرخکرده __________________________________ ٢٠٠ گرم

پیاز متوسط ______________________________________ ١ تا ٢ عدد

گرام ماسالا ______________________________________١ قاشق چایخوری

دارچین _________________________________________ نصف قاشق چایخوری

زردچوبه و پودر سیر ،‌ نمک و فلفل و دیگر ادویه ها ... به میزان لازم

برای پاستا:

پاستا دلخواه (مال من pipe rigate) ____________________ ٣٠٠ گرم

روغن زیتون _____________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

شوید خشک ____________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

پنیر پارمزان( در صورت تمایل)_________________________ به میزان دلخواه

طرزتهیه:

برای سس، اول پیاز ها رو نگینی خرد می کنیم و پیاز داغ درست می کنیم، تره فرنگی رو به پیاز اضافه می کنیم و تفت کوچکی می دیم (تفت کوچک یعنی کمی تفت) بعد گوشت رو تفت می دهیم و زردچوبه اضافه می کنیم. حالا کرفس نگینی خردشده،‌هویج و ادویه هامون رو اضافه می کنیم. می تونیم مقداری خامه یا creme fraiche اضافه کنیم یا حتی شیر که کمی آبکی تر بشه، ولی من این کار رو نکردم.

پاستا رو توی آب نمک کافی می جوشانیم. آبکش می کنیم (آب روی پاستا نریزید.) روغن زیتون و شوید رو با پاستا مخلوط می کنیم. با مایه ای که درست کردیم و پنیرپارمزان، سرو می کنیم.

امضا كاربر
هرگزبراي عاشق شدن،به دنبال باران وبهاروبابونه نباش.
گاهي درانتهاي خارهاي يک کاکتوس به غنچه اي ميرسي که ماه رابرلبانت مينشاند
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۱۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*

ارسال: #2
RE : انواع غذاهای ایتالیایی
یه وقت هایی فکر می کردم خوراکی های ایتالیایی از خود ایتالیا معروف تره! توی دهات کوره های ایران هم همه بستنی فروشی ها نوشتند بستنی ایتالیایی و عکس یه بستنی قیفی باگلوله های رنگی رنگی کشیده اند. یا همه می دونیم پیتزا و ماکارونی چیه! ولی خوب به سبک خودمون درستشون می کنیم و خوشحالم هستیم!

هفته ی گذشته عازم رم بودم. و این اولین سفرم به ایتالیا بود. از همکلاسی های ایتالیایی و همکارای ایتالیایی پوآن همیشه شنیده بودم که از غذاهای اسماً‌ایتالیایی که اینجاها فروخته میشه همیشه کم و بیش شکایت دارند. این قضیه موضوع رو جالب تر می کرد که برم خودم ببینم چه فرقی هست بین این غذاها و چیزی که تو خود ایتالیا می فروشند.

توی این پست نمی خوام غذای جدید بذارم می خوام فقط چندتا از غذاهایی که اونجا خوردیم توصیف کنم.

من خیلی دنبال پدینا بودم،‌ جالب بود واسم که بخورم از دوست ایتالیایی ام شنیده بودم غذای فقیر فقراست! ولی هرچی دقت کردم پدینریا ندیدم. ایشالله دفعه بعد.

پس اول از همه پیتزا! پیتزریا (pizzeria) ها (پیتزافروشی ها) ی زیادی توی خیابون بود. و بعضی جاهایی که توریست زیاد بود کانتینرهایی چیزی به اسم پیتزا می فروخت که بیشتر شبیه ساندویچ نون پنیر بود. جاهایی که شبیه فست فود بود بیشتر،‌ پیتزاهای بزرگی داشتند به طول نون بربری و عرض ٢ برابر نون بربری و معمولاً مواد ساده ای رویشون بود. خمیر این پیتزاها اغلب خیلی نازک بود شبیه نان لواش یا "لحم جون ترک ها"‌ (پیتزای ترکی). نکته ی جالب توجه من این بود که پیتزا ها رو وزنی می فروختند. مثلاً هر ١٠٠ گرم پیتزا بین ١.٢٠ تا ٢ یورو. و از هر کدوم که می خواستی می بریدند وزن می کردند و گرم می کردند و توی دیس سرو می کردند. پیتزاهایی که ما خوردیم از این مواد تشکیل شده بودند و بقیه هم از اینهایی که ما خوردیم پر ملاط تر نبودند!

پیتزا ماگاریتا: نان، گوجه فرنگی میکس شده،‌ پنیر موزارلا

پیتزا قارچ:‌ نان، گونه ای قارچ (ما دو سه نوعش رو خوردیم) و پنیر موزارلا ( گاهی گوجه فرنگی هم داشت)

پیتزا باanchovy: anchovyهای درسته روی نان با پنیر موزارلا

پیتزای کدو سبز: نان،‌ کدو سبز حلقه شده و پنیر موزارلا

پیتزای شاهی:‌ نان،‌ پنیر،‌ گوجه فرنگی ۴ قاچ شده ،‌ پرهای شاهی تازه (rucola)

...

خلاصه بگم که همه پیتزا ها حداکثر ٢ تا ٣ نوع ماده رویشون بود و مواد هم بدون ادویه و خیلی ساده و معمولی و البته خوشمزه.

توی پیتزا فروشی ها می تونسیتن سفارش پیتزای گرد هم بدید که یه دونه کامل براتون می آوردند. (pizza tonde) مثلاً عکس پایین یه پیتزا قارچ ه کامل ه!

اما پاستا. به عنوان غذای اول(primi piatti) پاستا سرو میشه. که با سس های مختلفی می تونه باشه. مثلاً ما دو بار راویولی خوردیم (یک بار با سس گوجه فرنگی و پنیر پارمزان یه بار دیگه هم با ماهی سامون (ماهی آزاد) و پنیر پارمزان).

عکس بالا با سس گوجه فرنگی و خامه و پنیر ه. ولی اون یکی که سامون دودی هم داشت شبیه همین بود! فکر می کنم گوجه و سامون رو باهم میکس کرده بودند و باخامه جوشانده بودند. و رویش پنیر پارمزان پاشیده بودن. خوشمزه بود جاتون خالی.

پاستای دیگه ای که خوردیم تالیاتلی با قارچ بود. که اونم خوشمزه بود. فکر کنم تالیاتلی رو جوشانده و آبکش کرده بودند. با روغن زیتون سبزیجات خشک (گمانم ریحون بود) مخلوط کرده بودند و قارچ نگینی تفت داده شده. رویش هم دوباره پنیر پارمزان. اینم عکسش.

اما از غذاهای اصلی دور دوم (second piatti) ما فکر کردیم بیشتر غذای دریایی بخوریم. (فکر کردیم یه خرده حلال تره). یه بار میگوی سرخ شده سفارش دادم که با ماهی مرکب حلقه ای سرخ شده (squid) سرو کرد که من این پاهاشو می دیدم حالم بد می شد و خلاصه نخوردم! ولی این عکسش :

یه بار دیگه هم اسکامپی سفارش دادیم که اون خوب بود و شبیه گونه ی نروژی اش بود و البته توی مارسی (فرانسه) هم همین طوری اسکامپی رو سرو می کردند.

اما هیجان انگیز ترین قسمتش بستنی بود! بستنی هاشون شاید خیلی خاص نبود از بس آدم همه جا بستنی ایتالیایی دیده، ولی کاملاً خوشمزه بود. مدل قیف هاشون همونهایی بودکه تو ایرانم هست و مثل نروژ، بستنی قیفی رو با قاشق می دادند.

کلاً‌ اگه بخوام راجع به پذیرایی غذاشون بگم، می تونم بگم خیلی تشریفاتی نیستند. مثلاً گاهی برای آب و شراب یه جور لیوان می آوردند. و اصلاً‌در این زمینه با فرانسوی ها قابل مقایسه نبودند. ولی برخورد گارسون ها خوب بود و تلاش می کردند چیزی که می خوای واست به بهترین شکل بیاورند.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۱۸ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*

ارسال: #3
لازانیا به سبک ایتالیایی ها

مواد لازم برای ۴ نفر:

برای مایه داخل لازانیا:

مایه لازانیا رو به طور دلخواه آماده کنید. می تونه گوشتی مرغی یا گیاهی باشه با قارچ یا کدو و بادمجون. این دیگه به خودتون بستگی داره. مایه ما:

گوشت چرخکرده _______________________________٣٠٠ گرم

پیاز متوسط‌___________________________________ ١ عدد

قارچ ________________________________________ ٢٠٠ گرم

فلفل دلمه ای ________________________________ ١ عدد نگینی شده

رب گوجه فرنگی ______________________________ ٢ قاشق غذاخوری (٧٠ گرم)

برای لازانیا:

برگه های لازانیای خشک _______________________ حدود ۴٠٠ گرم (یک بسته)

روغن زیتون _________________________________ ٣ قاشق غذاخوری

سس سفید ________________________________ حدود ١ پیمانه

پنیر پیتزا ___________________________________٣٠٠گرم

طرزتهیه:

برای مایه لازانیا اول پیاز داغ درست می کنیم زردچوبه می زنیم، گوشت رو سرخ می کنیم. رب رو گوشه ماهیتابه توی روغن تفت می دهیم و با گوشت مخلوط می کنیم. فلفل دلمه ای نگینی شده و قارچ خرد شده رو اضافه می کنیم. می تونیم کمی از پنیر پیتزا رو داخل مایه بریزیم می تونیم هم نریزیم.

برای سس سفید حدود ۴٠ گرم کره رو آب می کنیم و ٣ قاشق آرد رو تویش تفت می دهیم که بوی خامی آن گرفته شود. کم کم شیر اضافه می کنیم تا کاملاً آرد داخل شیر حل شود. اون قدر شیر می ریزیم که مثل ماست شل بشه غلظتش بعد می گذاریم غلیظ بشه (به غلظت ماست غلیظ برسه) و در این فاصله مدام هم می زنیم. نمک و فلفل و ادویه اش رو اندازه می کنیم.

برگه های لازانیا رو توی حدود ٣ لیتر آب نمک رقیق در حال جوش دانه دانه می اندازیم و حدود ٨ دقیقه زمان می دهیم که کاملاً‌ نرم بشوند. بعد آبکش می کنیم.

هر برگه لازانیا رو نصف می کنیم.

با قلمو رویش روغن زیتون می مالیم. یه قاشق از مایه گوشتی روی یک لبه به صورت عرضی می ریزیم.

در صورت تمایل مقداری پنیر پیتزا رویش می ریزیم. و از طول لوله می کنیم.

لوله ها رو توی ظرف مناسب فر که کف آن کاغذ قنادی قرار داده ایم یا چرب کردیمش می چینیم.( دقت کنید که ظرف پخت همان ظرف سرو غذا خواهد بود)

همه برگه های لوله شده رو کیپ هم می چینیم.تا کف تابه پر بشه.

روی همه مواد سس سفید می ریزیم

وپنیر می پاشیم. اگر باز برگه لازانیا باقی مونده ،‌ یک ردیف دیگه می چینیم و دوباره رویش سس می دهیم و بعد هم پنیر. ( قبل از شروع چیدن لوله ها سرانگشتی حساب کنید که چه ظرفی مناسب ه) برای این مواد حدوداً یک ظرف مربعی ٢۵×٢۵ مناسب ه که ١ ردیف چیده شود. ولی خوب می تونید مساحت کف ظرف رو تخمین بزنید و دقیق بچینید.

لازانیا رو برای مدت حدود ٣٠ تا ۴٠ دقیقه با حرارت ١٨٠ درجه سانتی گراد روی پنجره وسط فر می پزیم تا رویش طلایی بشه.

لازانیا رو در همون ظرف سرو می کنیم.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۰ عصر
*

ارسال: #4
پاستا با ماهی آزاد من از وقتی از ایران اومدم بخاطر همین مسئله خوردن غذای حلال به شدت ماهی خور تر شدم نسبت به زمانی که ایران بودم. و این قضیه خوردن ماهی خام و دودی و پخته و... واسم معمولی تر کرده. تو ایران ماهی رو فقط سوخاری شده و با نارنج و آبلیمو و... می خوردم ولی الآن یه جورهایی می خورم و کلی دوست دارم که خودمم فکرش رو نمی کنم!‌

همسرم هم چون جنوبی ه اصولاً بنظر می رسه که باید خیلی ماهی خور باشه. اون روزی که به اش گفتم پاستا داریم باماهی گفت من دوست ندارم. ولی وقتی خورد به اش گفتم دوست داشتی؟ گفت آره خیلی خوب بود!‌

همه رو گفتم که بگم گرچه پاستا با ماهی اصلاً عجیب نیست ولی واسه خیلی ها روتین نیست تو ایران که پاستا رو اینجوری بخورند،‌ من می خوام بگم سنت شکنی ها همیشه هم بد نیست. امتحان کنید شاید دوست بدارین.

مواد لازم برای دونفر:

فیله ماهی آزاد ___________________________ ٢۵٠ گرم

خامه ___________________________________ ١۵٠ گرم

شیر ___________________________________ نصف لیوان

آرد_____________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

کره ____________________________________ ٢۵ گرم

روغن ___________________________________ مقداری

زنجفیل،‌تخم گشنیز،‌پودر سیر _________________ به میزان لازم

شوید خشک______________________________ حدود ١ قاشق غذاخوری

پاستا دلخواه_______________________________ ٢۵٠ گرم

قارچ ____________________________________١۵٠ گرم

فلفل دلمه ای _____________________________ ١ عدد

طرزتهیه:

ماهی رو مکعبی خرد می کنیم. (مکعب های به ضلع حدود ٢ سانت)

روغن و پودر سیر و زنجفیل و تخم گشنیز آسیاب شده رو توی ماهی تابه می ریزیم. وقتی روغن داغ شده ماهی رو توی اون سرخ می کنیم. (حدود ٢ دقیقه).

مواد رو توی بشقابی می ریزیم و کنار می گذاریم.

قارچ ها رو ورقه می کنیم و تفت می دهیم. توی بشقاب می ریزیم. فلفل دلمه ای رو نگینی خرد می کنیم و توی تابه تفت می دهیم. لازم نیست خیلی پخته بشه. کمی حرارت ببینه کافیه. و اون رو هم توی بشقاب می ریزیم.

توی شیرجوشی بزرگی کره رو آب می کنیم. آرد رو تویش سرخ می کنیم و شیر رو کم کم اضافه می کنیم. خامه رو حدود ١٠ دقیقه از یخچال بیرون می گذاریم تا به دمای اتاق برسه. خامه رو به سس اضافه می کنیم. شوید رو هم همین طور. حالا ماهی و قارچ و فلفل دلمه ای رو به سس اضافه می کنیم. می گذاریم گرم بمانه.

در این فاصله پاستا رو با توجه به زمانی که روی بسته نوشته در آب می جوشانیم و آبکش می کنیم (آب روی ماکارونی نریزید). وقتی آبش رفت. با موجودی شبیه نمک پاش مقداری شویدرویش بپاشیدو به هم بزنید. تا پاستا به شوید آغشته شود.

پاستا رو توی بشقاب یا دیس می کشیم سس رو روی آن می دهیم. و نوش جان.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۱ عصر
1 کاربر به دلیل این ارسال از Bahareh سپاسگزاری کرده است.
*مسافر*
*

ارسال: #5
پیتزای شیگاگو

مواد لازم برای دو تا سه نفر:

خمیر پیتزا_________________________________٢/٣ واحد ( با ۵٠٠ گرم آرد)

مواد داخل پیتزا به دلخواه

چیزی که من استفاده کردم:

سس پیتزا ________________________________ مقداری

سوسیس خرد شده و سرخ شده ______________ حدود ١٠٠ تا ١۵٠ گرم

قارچ ورقه شده ____________________________ ١۵٠ گرم

زیتون هسته گرفته _________________________ حدود ١٠ عدد (ورقه شده)

کالباس __________________________________ حدود ١۵٠ گرم (خردشده)*

فلفل دلمه ای یا چیلی سبز __________________ ١ عدد

پنیرپیتزای رنده شده ________________________ ١۵٠ گرم

پنیر موزارلا تازه مکعبی خرد شده_______________ ١٢۵ گرم

ریحان و آویشن ___________________________ به میزان لازم

*: من واسه تنوع کالباس ها رو رنده کردم.

طرز تهیه:

خمیر رو با ۵٠٠ گرم آرد آماده می کنیم. در فاصله ای که ور بیاد، مواد داخل پیتزا رو آماده می کنیم.

برای سس پیتزا من یه نصف قوطی کنسرو گوجه فرنگی خرد شده رو با مقداری ریحون و آویشن و یک حبه سیر و یه پیاز کوچک توی میکسر میکس کردم. میشه از سس های آماده هم استفاده کرد. یا سس گوجه فرنگی رو کمی رقیق کرد...

خمیر رو به دوقسمت ۴۵% و ۵۵% تقسیم می کنیم.

قسمت بزرگتر رو روی تخته پهن می کنیم(قطر حدود ۵ میلیمتر). قالب کمر بندی حدود٢۵ سانتی رو برمیداریم،‌ خمیر رو جوری کفش پهن می کنیم که هم کف قالب رو بپوشاند هم دیواره های آن رو،‌ از دیواره قالب حدود ١ تا ١.۵ سانت خمیر بالاتر باشه،‌ قسمت های اضافه اش رو قیچی می کنیم.

حالا داخل قالب روی پنیر اول سس پیتزا و بعد کمی پنیر پیتزا و بعد هم لایه لایه مواد رو می ریزیم. (کالباس،قارچ،‌ فلفل دلمه ای، زیتون و سوسیس)

روی همه مواد مقداری پنیر پیتزا می ریزیم. حالا بقیه خمیر رو روی تخته پهن می کنیم و روی مواد می کشیم جوری که حدود ١ سانت از لبه قالب بیرون آمده باشه. حالا دور هر دو لایه خمیر رو به سمت داخل جمع می کنیم

و روی خمیر سوراخ هایی با چاقو ایجاد می کنیم که بخارهاش بتونند بیان بیرون.

روی خمیر رو با بقیه سس پیتزا می پوشانیم،‌ بعد پنیر موزارلا و مقداری پنیر پیتزا (اگر در دسترس داشتین می تونید اینجا به جای پنیر پیتزا پنیر پارمزان استفاده کنید).

پیتزا رو به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت ١٩٠ تا ٢٠٠ درجه سانتی گراد، می پزیم. اگر در طول پخت احساس کردید روی پیتزا داره رنگش تیره میشه، با‌ یه ورقه آلومینیومی رویش رو بپوشانید،‌ و اجازه بدهید که خمیر زیرین کاملاً بپزد.

وقتی پخت حدود ١٠ دقیقه صبر کنید،‌ تا از حرارت پیتزا کاسته بشه،‌حالا پیتزا رو از قالب جدا کنید.

پیتزا رو می بریم و نوش جان! این پیتزا رو با کارد و چنگال می خورند،‌چون که تمیز خوردنش با پنگال کمی سخت ه.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۱ عصر
*

ارسال: #6
پاستاپریماوراPasta Primavera

مواد لازم: (برای حدود ٣ نفر)

بروکلی خردشده __________________________________‌٢۵٠ گرم

پیاز نگینی شده __________________________________ ١ عدد متوسط

سیر خرد شده ___________________________________ ٣ تا ۴ حبه

هویج حلقه حلقه شده _____________________________ ٢ عدد متوسط

قارچ ورقه شده ___________________________________ ٢۵٠ گرم

جوانه گندم _____________________________________٢٠٠ گرم

فلفل دلمه ای خرد شده یا خلال شده _________________‌یک عدد

نخود سبز نیم پز شده یا کنسرو______________________٢٠٠ گرم

خامه __________________________________________ ٢٢٠ سی سی

شیر __________________________________________ حدود یک لیوان

پنیر پارمزان رنده شده_____________________________ مقداری

ریحان تازه ______________________________________‌ ٧-٨ پر

آب مرغ یا گوشت _________________________________ ١ لیوان

پاستا (پنه)______________________________________ حدود ٢۵٠ گرم

کره و روغن زیتون

*: توی منبعی که من از رویش اولین دیدم کدوسبز( ایتالیایی) حلقه شده (٢ عدد) و اسکواش زرد حلقه شده (١ عدد) هم داشت که من اولی رو دوست نداشتم دومی رو نداشتم و به جایش جوانه گندم ریختم!

طرزتهیه:

همه سبزیجات رو شسته شده و خرد شده و آماده می گذاریم.

بعد توی ماهیتابه نچسبی روغن زیتون و کره (٢ قاشق از هرکدوم) می ریزیم وسیر و پیاز رو تویش تفت میدهیم. بروکلی ها رو اضافه می کنیم. و میگذاریم کمی رنگش تغییر کنه. کلاً‌ همه سبزیجات باید خیلی کم سرخ بشوند و تقریباً‌خام برشون می داریم. بعد هویج رو اضافه می کنیم. و حدود ٢ دقیقه تفت می دهیم مخلوط رو توی بشقابی خالی می کنیم. بعد فلفل دلمه ای ها رو توی همون تابه کمی تفت می دهیم. و به پیاز و بروکلی اضافه می کنیم.( درصورتی که از کدو و اسکواش استفاده می کنید اینجا این دو تا رو باهم تفت بدهید و توی بشقاب بریزید.) اینجا قارچ و جوانه گندم رو توی کره تفت میدیم و یه کم نمک و آبلیمو به اش اضافه می کنیم. و اینها رو هم توی بشقاب می ریزیم.

برای درست کردن سس توی همون ماهیتابه آب مرغ یا گوشت رو می ریزیم و روی حرارت می گذاریم کمی کره اضافه می کنیم.و مرتب به هم می زنیم و می گذاریم جوش بیاد موقعی که داشت غلیظ میشد خامه مایع و با نصف شیر رو باهم مخلوط می کنیم و به مایع اضافه می کنیم. ( لحظه ریختن خامه و شیر سس رو از روی حرارت بردارید خامه و شیر رو کم کم اضافه کنید و وقتی مخلوط شد روی حرارت ملایم بگذارید که خامه و شیر بریده بریده نشه.به مقدار دلخواه پنیر پارمزان توی سس می ریزیم و نمک و فلفل سس رو اندازه می کنیم. برگ های ریحان تازه رو خرد می کنیم و توی سس می ریزیم. سس آماده است حالا همه سبزیجاتی که تفت داده بودیم بعلاوه نخود سبز توی سس می ریزیم.

به طور موازی توی قابلمه ای به مقدار لازم آب جوش می آرویم پاستا رو تویش می پزیم و آبکش می کنیم با توجه به زمان لازم پخت ذکر شده روی بسته. پاستای آبکش شده رو با سبزیجات مخلوط می کنیم.

اگر مقدار سس نسبت به کل مخلوط کم بنظر می رسید به دلخواه آب مرغ یا شیر اضافه می کنیم.

پاستا رو توی ظرف می کشیم. پنیر پارمزان اضافه هم سر میز می بریم من که پنیرش رو زیاد دوست دارم!!!

اینکه پاستا توی سس غوطه ور باشه یا نه کمی به خودتون بستگی داره ولی اصلش باید باشه مثل اینکه

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۳ عصر
*مسافر*
*

ارسال: #7
راویولی با گوشت

مواد لازم برای دونفر:

گوشت چرخ کرده ___________________________________ ١٠٠ گرم

قارچ ____________________________________________ ١٠٠ گرم

پیاز متوسط ______________________________________‌١ عدد

فلفل دلمه ای خردشده _____________________________ نصف فنجان

رب گوجه فرنگی _________________________________ ٢ قاشق غذاخوری

راویولی قارچ و پنیر ________________________________ ٢۵٠ تا ٣٠٠ گرم

نمک و فلفل و ادویه _______________________________‌به میزان لازم

طرز تهیه:

اول پیاز رو خرد می کنیم و توی روغن سرخ می کنیم. گوشت چرخکرده رو تویش سرخ می کنیم . رب و فلفل دلمه ای قارچ و نمک و فلفل رو اضافه می کنیم. در حد یه استکان کوچیک آب می ریزیم تویش و می گذاریم آروم بجوشه و غلیظ بشه.

راویولی ها رو توی آب جوش و نمک می جوشانیم. زمان پختش بسته به نوع روایولی که استفاده می کنید متفاوت ه (بین ۵ تا ١٧ دقیقه معمولاً‌)

راویولی رو آبکش می کنیم. و توی ظرف می کشیم با سس گوشتی که آماده کرده بودیم سرو می کنیم.

امضا كاربر
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۳ عصر
*مسافر*
*
اعتبار: 155
سپاس کرده: 19,583
سپاس شده: 16,439 در 7,788 موضوع

امتياز: 58,227.00

ارسال: #8
برای تهیه سس لازانیا
درسته که معمولا این سس را با ارد و شیر و کره درست میکنند ولی اگر به جای آن از سس مایونز رقیق شده استفاده شود لازانیای مطبوع تری خواهید داشت.
والبته بعد از هر بار اضافه کردن پنیر از سس قرمز(سس گوشت) هم استفاده کنید:c (14):

امضا كاربر
در خرمن کائنات کردیم نگاه
یکدانه محبت است
باقی همه کاه !

خوشبخت و عاقل کس است که هنگام بیدار شدن با خود میاندیشد که امروز سعی میکنم بهتر از دیروز باشم.Abu
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۲۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از *مسافر* سپاسگزاری کرده است.
فرحناز
*
اعتبار: 191
سپاس کرده: 9,611
سپاس شده: 11,135 در 5,740 موضوع

امتياز: 5,772.81

ارسال: #9
کوفته ايتالياي

مواد لازم
گوشت چرخ کرده:500 گرم
گوجه فرنگي رنده شده:800 گرم
تخم مرغ:2 عدد
جعفري خورد شده: 4 قاشق سوپ خوري
پنير پارمزان رنده شده: 100 گرم
پودر نان خشک (خمير خشک شده داخل نان باگت): 100 گرم
نمک و فلفل و پودر سير: به مقدار لازم
پياز:1 عدد خلالي خرد شده
روغن زيتون:به مقدار لازم
ريحان: 100 گرم
طرز تهيه
ابتدا پياز هاي خرد شده را کمي در روغن تفت مي دهيد تا نرم شود سپس ريحان و گوجه رنده شده و کمي نمک و فلفل به آن اضافه کنيد و بگذاريد تا سس به مدت 10 دقيقه بجوشد. داخل ظرفي گوشت چرخ کرده، دو عدد تخم مرغ، پودر نان، پنيرپارمزان، جعفري، نمک و فلفل و پودر سير را با هم مخلوط کنيد و مواد را خوب ورز دهيد. سپس از مواد گلوله هايي به اندازه يک نارنگي کوچک درست کنيد. سپس کوفته ها را در داخل سس گوجه اي که قبلا درست کرده ايد ،قرار دهيد و 1 ليوان آب نيز به آن اضافه کنيد و روي حرارت ملايم به مدت 45 دقيقه بگذاريد تا کوفته ها خوب بپزند.

امضا كاربر
[تصویر:  3386417169_cd30dc3d3b_o.jpg]
چهار شنبه ۱۵ دي ۱۳۸۹ ۲۱:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1393.