به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / تازه ترین اخبار از بازار شب عید

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تازه ترین اخبار از بازار شب عید

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,044.29

ارسال: #1
تازه ترین اخبار از بازار شب عید
تازه ترین اخبار از بازار شب عید


قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی با اشاره به ذخیره سازی ۱۲۰ هزار تنی ۴ قلم کالای اساسی در کشور، گفت: از دهم اسفندماه، تمامی انبارها و سردخانه های کشور موظف به عرضه میوه های ذخیره سازی شده هستند.

قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی با اشاره به ذخیره سازی ۱۲۰ هزار تنی ۴ قلم کالای اساسی در کشور، گفت: از دهم اسفندماه، تمامی انبارها و سردخانه های کشور موظف به عرضه میوه های ذخیره سازی شده هستند.

حسین مدرس خیابانی در گفتگو با مهر در مورد توزیع کالاهای ذخیره سازی شده گفت: بخشی از کالاهای ذخیره سازی شده که شامل ۲۰ هزار تن روغن، ۲۰ هزار تن شکر، ۲۰ هزار تن برنج، ۶۰ هزار تن مرغ ذخیره شده در دو فاز و نیز گوشت قرمز است، به عنوان سهمیه به سازمانهای بازرگانی سراسر کشور تخصیص داده شده تا با اولویت توزیع در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا که به طور رسمی در کشور آغاز به کار کرده اند، توزیع شود.


قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی با بیان اینکه عمده مشارکت کنندگان در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا، خود به نوعی تامین کننده بوده و نیاز بازار را تامین می کنند، افزود: سازمان های بازرگانی خود تشخیص می دهند و اگر کمبود کالایی در بازار احساس کنند، از سهمیه تخصیصی کالاهای ذخیره سازی شده استفاده می کنند.


وی تاکید کرد: اولویت وزارت بازرگانی، توزیع کالاهای ذخیره سازی شده نیست؛ به این معنا که هم اکنون بازار به گونه ای است که بدون نیاز به توزیع کالاهای ذخیره سازی شده، شرایط آرام است و در عین حال مجموعه ذخایر ایجاد شده برای کالاهای اساسی، در پراکندگی کل استانهای کشور توزیع شده تا تقاضای مورد نیاز مردم تامین شود. بنابراین بازار در حال حاضر، به خوبی کار خود را انجام می دهد و کالا به وفور در بازار وجود دارد.

تصمیمات دولت برای بازار تخم مرغ

مدرس خیابانی، وضعیت توزیع و تامین نیاز مردم در مورد کالاهای اساسی و ارزاق عمومی و نیز پوشاک را بسیار خوب توصیف و تصریح کرد: هم اکنون پوشاک ایرانی به لحاظ نوع تولید، کیفیت و قیمت در یک بازار رقابتی قرار گرفته و نه تنها می تواند نیاز داخلی را تامین کند، بلکه قابلیت رقابت با کالاهای مشابه وارداتی را نیز دارد. در حال حاضر، بخش عمده ای از پوشاک داخلی، کیفیت بالاتری دارند.


وی اظهار داشت: در بخش آجیل و شیرینی نیز، بازار به خوبی نیاز مصرف کنندگان را در ایام پایانی سال پاسخ می دهد و مشکل خاصی وجود ندارد. از سوی دیگر ، وزارت بازرگانی در صدد است که فروش ویژه آجیل و شیرینی با تخفیف ویژه صورت گیرد.


قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی در مورد بازار مواد پروتئینی گفت: با تمهیدات صورت گرفته از سوی وزارت بازرگانی، بازار اقلامی همچون گوشت قرمز و گوشت مرغ بدون مشکل است و به خوبی می تواند نیاز مردم را پاسخ دهد.

وی در مورد بازار مرغ نیز گفت: در روزهای قبل نیز شاهد کاهش قیمت مرغ در کشور بوده ایم که امیدواریم مردم بتوانند از این فضا استفاده کرده و مایحتاج خود را در آرامش تامین کنند.


مدرس خیابانی در مورد بازار تخم مرغ نیز خاطرنشان کرد: برای آرامش در بازار تخم مرغ نیز تمهیداتی اندشیده شده است تا از التهاب بازار این کالا در ایام باقیمانده کاسته شود. بر همین اساس، برای عرضه مستقیم تخم مرغ مذاکراتی با اتحادیه مرغداران میهن و شرکت پشتیبانی امور دام انجام شده تا در مراکز استان ها، اقدام به عرضه مستقیم این کالا کنند.


وی به سایر تمهیدات و راهکارها برای بازگشت آرامش به بازار تخم مرغ اشاره کرد و گفت: تدابیر دیگری اندیشیده شده است که بازار تخم مرغ شب عید، آرام باشد و بتوان نیاز مردم را پاسخ داد.

تکلیف انبارها و سردخانه ها به عرضه میوه ذخیره شده

مدرس خیابانی گفت: آنچه مسلم این است که ظرفیت ذخیره سازی تجاری میوه در ماههای گذشته، به نحو احسن کار خود را انجام داده است و بر این اساس هم اکنون، ظرفیت مناسبی از میوه در کشور وجود دارد، اما از این پس سردخانه ها و انبارهای موجود میوه باید با بازار همکاری کرده و نسبت به عرضه میوه اقدام کنند.


وی ادامه داد: طبیعی است که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و معاونت بازرسی و نظارت این سازمان، نگهداری میوه بیش از حد معمول در سردخانه ها را قابل قبول نمی داند و از این به بعد، این امر را مصداق کامل احتکار می داند.


قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی گفت: از ده اسفند به بعد، فردی نمی تواند میوه را در انبار یا سردخانه نگه دارد و باید در بازار عرضه کند.

وی گفت: در این راستا وزارت بازرگانی ذخیره سازی تجاری را در کنار ذخیره سازی دولتی میوه تشویق کرده است تا بتوان گام موثری در تامین نیاز ایام پایانی سال مردم برداشت، با این رویکرد، موجودی میوه انبارها و سردخانه ها در گذشته به هر حدی بوده، قابل قبول بوده است؛ اما از هم اکنون این ذخیره سازی تجاری باید به کمک بازار بیاید.


به گفته قائم مقام معاونت بازرگانی وزارت بازرگانی افزود: بر همین اساس است که از این پس، نگهداری میوه مصداق بارز احتکار است؛ لذا هماهنگی های لازم با سردخانه داران، مباشران و تامین کنندگان میوه انجام شده تا از طریق شبکه های معمول، بازارچه های موقت و فروشگاه های زنجیره ای و نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا نسبت به عرضه میوه اقدام کنند.

توزیع برنج کالابرگی از هفته آینده

مدرس خیابانی از عرضه برنج کالابرگی در هفته آینده خبرداد و گفت: کالابرگ برنج با سرانه هر نفر سه کیلوگرم از هفته آینده به تدریج در استانهای کشور توزیع می شود و در شبکه توزیع کشور قرار می گیرد تا بتوان بخشی از مایحتاج مردم در شب عید را تامین کرد.


وی اظهار داشت: بیش از ۳۸ هزار غرفه در سراسر کشور در نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا مشارکت دارند تا نیاز مردم در پیک تقاضا را پاسخ دهند. در این راستا با هماهنگی صورت گرفته با وزارت کشور و شورای عالی استانها، قرار بر این است که استانداران در چارچوب تفاهم نامه، همکاری های لازم را در جهت در اختیار قرار دادن محل مناسب و امکانات و ظرفیتهای استانی برای هرچه بهتر برگزار شدن این نمایشگاهها و آرامش بازار صورت دهند.

غرف سوغاتی ویژه استانها در نمایشگاههای بهاره

به گفته مدرس خیابانی، مواد غذایی، پوشاک، شیرینی، مواد پروتئینی، کیف و کفش و سایر ماحتاج مردم در این نمایشگاهها عرضه می شوند، ضمن اینکه امسال غرف ویژه ای برای عرضه سوغاتی هر استان به پا شده که در کار غرف ویژه مد و طراحی لباس اسلامی، به فعالیت می پردازند.


وی اظهار داشت: عرضه هرگونه کالاهای وارداتی در این نمایشگاهها ممنوع است و کالاهای عرضه شده باید صرفا از تولید داخلی باشند. بر همین اساس، سهم تولیدکنندگان در واگذاری غرفه ها نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. البته تولیدکنندگان نیز اجناس را بدون واسطه و با ۱۵ تا ۲۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار، عرضه می کنند.


مدرس خیابانی سه شاخص را در برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در سال جاری مدنظر وزارت بازرگانی دانست و گفت: کاهش قیمت و حذف واسطه ها و نیز شاخص کیفیت قابل قبول و تنوع کالایی از جمله شاخص های برگزاری نمایشگاهها نسبت به سنوات گذشته است.

وی ادامه داد: کمیته قیمت گذاری نیز فعال شده است که اتحادیه ها و کارشناسان سازمان بازرگانی استانها در آن مشارکت دارند، ضمن اینکه در طرح تشدید نظارتی که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای آن برنامه ریزی کرده است، حضور بازرسان و گشت های ثابت سازمان تعزیرات، بازرسی اصناف و بازرسی و نظارت سازمان حمایت در نمایشگاه ها برای رفاه حال مردم، پیش بینی شده است که امیدواریم رسیدگی لازم صورت گیرد.


مدرس خیابانی از استقرار دستگاههای POS کارتخوان در نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا خبرداد و گفت: این اقدام برای رفاه حال مردم در خریدهای نوروزی انجام شده است.

ابزارهای شبکه توزیع در خدمت تنظیم بازار

قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی در تشریح دلایل همزمانی فروش های فوق العاده با نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا خاطرنشان کرد: وزارت بازرگانی می توانست زمان بندی این دو رویداد را به گونه ای برنامه ریزی کند که فروش فوق العاده در یک زمان و نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا در زمان دیگر و حتی فروشگاههای زنجیره خرده فروشی و چند منظوره نیز در زمان دیگری اقدام به عرضه کالا کنند، اما این تصمیم گرفته نشد.


وی در توضیح این مطلب ادامه داد: نظر وزارت بازرگانی این بود که در پیک تقاضا که یک محدوده زمانی خاص است، تلاش شود که زمان فروش های فوق العاده را محدود به زمانی کند که در اوج تقاضا بتواند پاسخ مردم را بدهد و از ظرفیت هر سه شبکه مذکور نیز استفاده شود. بر همین اساس نیز در همین محدوده پیک تقاضا، اقدام به برنامه ریزی فروش های فوق العاده و نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا کرد.

بار اصلی تنظیم بازار به دوش اصناف

به اعتقاد مدرس خیابانی، نقطه قوت وزارت بازرگانی در تنظیم بازار، استفاده از سایر ابزارها در کنار حضور موثر شبکه توزیع معمول کشور در پاسخ دادن به تقاضاها است. اصناف حددود ۲ میلیون واحد صنفی در کشور دارند که بار اصلی تنظیم بازار را به دوش می کشند. مدرس خیابانی گفت: در واقع، بار اصلی تنظیم بازار در ایام پایانی سال، اصناف و شبکه توزیع موجود است.

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
شنبه ۷ اسف ۱۳۸۹ ۰۱:۲۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.