به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / تامين 70 درصد هزينه اجراي طرح‌هاي آبياري نوين توسط دولت

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تامين 70 درصد هزينه اجراي طرح‌هاي آبياري نوين توسط دولت

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 5,659
اعتبار: 34
سپاس کرده: 899
سپاس شده: 1,175 در 657 موضوع

امتياز: 389.18

ارسال: #1
تامين 70 درصد هزينه اجراي طرح‌هاي آبياري نوين توسط دولت
بر اساس لايحه بودجه 90 انجام مي‌شود؛
تامين 70 درصد هزينه اجراي طرح‌هاي آبياري نوين توسط دولت

خبرگزاري فارس: بر اساس لايحه بودجه 90 براي استفاده بهينه از آب، دولت نسبت به تامين 70 درصد هزينه اجراي طرحهاي آبياري نوين با مشاركت 30 درصدي كشاورزان اقدام مي‌كند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در ماده 31 لايحه بودجه 1390 آمده است: به منظور تسريع در احداث و تكميل پروژه‌هاي شبكه‌هاي آبياري و زهكشي فرعي و تشويق سرمايه‌گذاران بخش غيردولتي (حقيقي و حقوقي ) و تعاوني‌هاي توليدي، تشكل‌هاي آب بران و شركت هاي سهامي زراعي به شوراهاي برنامه‌ريزي استان‌ها اجازه داده مي شود، از محل اعتبارات طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي مربوط، اعتبارات مورد نياز براي احداث و تكميل پروژه‌هاي موصوف را تا سقف هفتاد درصد ( 70 %) به عنوان سهم دولت به صورت بلاعوض و سي‌ درصد ( 30 %) به عنوان سهم بهره‌برداران در قالب يارانه سود تسهيلات يا كمك هاي فني و اعتباري و وجوه اداره شده تأمين و پرداخت كند.
در ماده 32 لايحه آمده است: اجازه داده مي شود، شوراهاي برنامه‌ريزي استان ها عمليات تجهيز و نوسازي اراضي داراي آب كافي را از محل اعتبار رديفهاي ياد شده به نسبت حداكثر هشتاد و پنج درصد ( 85 %) سهم دولت و پانزده درصد ( 15%) سهم بهره برداران به ترتيب و روش مندرج در بند فوق اجرا نمايد.
در ماده 33 آمده است: در اجراي ماده (6) قانون تأسيس و نحوه اداره كتابخانه‌هاي عمومي كشور و ماده (17) آيين‌نامه اجرايي آن، وزارت امور اقتصادي و دارايي(خزانه داري كل) مكلف است، با نظر معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور در صورت عدم پرداخت سهم نيم درصد كتابخانه هاي عمومي كشور از سرجمع اعتبارات مربوط به درآمد كل شهرداريها (از جمله سهم عوارض شهرداري ها از ماليات بر ارزش افزوده) نسبت به پرداخت آن از محل اعتبارات متمركز مربوط به شهرداريها رأساً اقدام كند.

* تكليفي بدون پيش‌بيني اعتبار لازم

در ماده 34 ماده واحده لايحه بودجه 1390 آمده است: در سال 1390 تحصيل فرزندان شهدا و جانبازان در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي و موسسات پژوهشي (اعم از دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي و پژوهشي دولتي و غير دولتي) رايگان مي‌باشد.
به گزارش خبرگزاري فارس، از جمله ايرادهايي كه نمايندگان به لايحه بودجه دولت مي‌گيرند، آوردن احكام كلي بدون پيش‌بيني اعتبارات لازم در بودجه است،گرچه بسياري از اين احكام موارد خوبي را الزام مي‌كند، اما همچون آروزهاي بلند پروازانه بدون پشتوانه است.
از اين رو تحصيل رايگان فرزندان شاهد و جانباز امر خوب و پسنديده است ولي اگر بدون در نظر گرفتن اعتبار لازم باشد، اين آرزو در نهايت در همان حد باقي مانده و گرچه تبديل به قانون و تكليف مي‌شود ولي به خاطر عدم تامين اعتبار اجرا نخواهد شد.
از طرفي دولت براي تحصيل فرزندان شهدا و جانبازان در دانشگاه يا موسسه غير دولتي بايد هزينه بپردازد، اما سوال اين است از محل كدام رديف بودجه پرداخت كند.

امضا كاربر
خواستنِ دوبارهٔ بعضی‌ از آدمها ،
مثل پیکِ آخر مشروبه
نمیدونی بخوری
حالتو بهتر می‌کنه یا بالا میاری …! EAV
شنبه ۷ اسف ۱۳۸۹ ۱۴:۳۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.