به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار علمي،فرهنگي و هنري v / ماموريت مهديه‌ها ترويج فرهنگ مهدويت و انتظار است

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ماموريت مهديه‌ها ترويج فرهنگ مهدويت و انتظار است

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 5,659
اعتبار: 34
سپاس کرده: 899
سپاس شده: 1,175 در 657 موضوع

امتياز: 389.18

ارسال: #1
ماموريت مهديه‌ها ترويج فرهنگ مهدويت و انتظار است
ضو هيات رييسه مجمع مهديه‌هاي كشور:
ماموريت مهديه‌ها ترويج فرهنگ مهدويت و انتظار است
عدم پاسخگويي ما دليل حركت جوانان به سمت فرهنگ‌هاي بيگانه استعضو هيات رييسه مجمع مهديه‌هاي كشور گفت: براي جلوگيري از گرايش جوانان به سمت فرهنگ‌هاي بيگانه، بايد فرهنگ مهدويت و انتظار را گسترش داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، مرتضي طلايي روز گذشته در دومين همايش مديران مهديه‌هاي سراسر كشور كه در مجتمع فرهنگي- مذهبي مهديه مشهد برگزار شد، افزود: دليل اينكه جوانان ما به سمت فرهنگ‌هاي بيگانه مي‌روند اين است كه ما پاسخگو نيستيم.

وي با اشاره به اينكه در گام اول بايد در مهديه‌ها به روي همه باز باشد، خاطرنشان كرد: هر چند به تمام اهدافي كه براي سال 89 پيش‌بيني كرده بوديم، نرسيديم، اما زمينه كارها فراهم شده است.

عضو هيات رييسه مجمع مهديه‌هاي كشور با بيان اينكه بايد بفهميم ضرورت هم انديشي مديران مهديه‌ در حوزه مهدويت چيست، ادامه داد: به نظر مي‌رسد ما نيازمند يك الگوي كارآمد و پاسخگو در مقابل چالش‌ها و تهديدات امروز كه در مقابل جامعه است، ‌باشيم.

عضو شوراي شهر تهران با اشاره به فرقه‌هاي نوظهور كه به هزاران فرقه مي‌رسند، ابراز داشت: اين فرقه‌ها به وجود آمدند تا جوانان ما را به انحراف بكشند، ‌در مقابل اين مسائل سوالات و شبهات گوناگوني در نسل جوان به وجود مي‌آيد، كه بايد پاسخگو باشيم.

طلايي نياز به اتاق فكر و هم انديشي نخبگان ديني را يك ضرورت معرفي كرد و اظهار داشت: مي‌دانيم كه در پرتو تحولات جهاني ديگر نمي‌توان گفت كه ما در كشوري به نام ايران زندگي مي‌كنيم تا بلكه ما در نقطه‌اي از دنياي مجازي زندگي مي‌كنيم كه با حذف مرزها مي‌توان با هر نقطه‌اي ديگر ارتباط داشت.

وي با اشاره به ضرورت شناخت از تغييرات تحولات جامعه افزود: در تحليل جامعه فرهنگي به عنوان جامعه در حال گذار از سنتي به مدرن و دسترسي آسان اطلاعات، جامعه‌ را دچار سركشتگي كرده است كه اين امر ما را به مقصدي ديگر مي‌برد حال اگر كارشناسان مذهبي برنامه‌ريزي نكنند ممكن است جامعه به انحراف كشيده شود.

عضو شوراي شهر تهران وظيفه متوليان مهديه‌ها را مورد رصد قرار دادن اين تغييرات معرفي كرد و اظهار داشت: مهمترين روند تحولات روز تهاجم نرم است كه با ادبيات مختلف فرهنگي، علمي، اجتماعي، اقتصادي به فكر انحراف در جامعه اسلامي هستند.

وي با اشاره به اينكه پيامدهاي جنگ نرم در حوزه‌هاي اخلاقي، اجتماعي، سياسي و ... به وضوح قابل رويت است، ادامه داد: بايد ببينيم هدف از تهاجم نرم چيست. در واقع تهاجم نرم هويت ديني، ملي، انقلابي و فضائل اخلاقي جامعه را مورد هدف قرار داده است.

طلايي با بيان اينكه دشمنان راه‌هاي مختلفي مثل فرقه‌ها، شايعه پراكني و ... را براي رسيدن به اهدافشان در پيش گرفتند، خاطرنشان كرد: تمام هدف دشمنان ما براي رسيدن به هويت زدايي و اينكه ارزش را به ضد ارزش تبديل كنند، مي‌باشد.

عضو هيات رييسه مجمع مهديه‌هاي سراسر كشور با بيان اينكه قرن 21 قرن تقابل تمدنها و ايدئولوژي‌هاست، افزود: در حال حاضر با پديده‌اي به نام جهاني شدن روبه رو هستيم. آنان دنبال جهان فرهنگي نيستند بلكه دنبال فرهنگي جهاني هستند تا در ابعاد مختلف جهاني شدن، فرهنگ ‌ها و هويت‌ها را دچار اختلاف كنند.

وي كار فرهنگي را كار پيچيده‌اي دانست و افزود: با اين وجود ما به تاثيرات آن دقت نمي‌كنيم دشمنان تنوع به وجود مي‌آورند تا حساسيت ما نسبت به دين، مذهب سنت و آيين‌مان كاهش بيابد.

طلايي با اشاره به اينكه دشمن درصدد است تا ارزش را به ارزيدن تبديل كند، ابراز داشت: در مقابل فضاي امروزي سه نگاه وجود دارد، اولي انفعالي يا واگرا، راه دوم تسليم و پذيرفتن و راه سوم مقاومت و انكار است.

وي ادامه داد: ولي اينها هيچكدام راه كار نيست بلكه اين است كه ما بايد بدانيم در يك جنگ قرار داريم، جنگي كه در آن زور و قدرت در كار نيست.

عضو هيات رييسه مجمع مهديه‌هاي سراسر كشور با اشاره به تفاوت‌ لشگر ايران در دفاع مقدس با ديگر لشگرها، خاطرنشان كرد: ما منتظر پول و سلاح نبوديم هم اكنون هم بايد اين چنين باشيم با يك فرهنگ جهادي در مقابل دشمنان قرار بگيريم.

وي فرهنگ ايستا را محكوم به فنا شدن دانست و افزود: در كار فرهنگي نبايد كار پدافندي انجام دهيم مثل دفاع مقدس بايد اكنون هم با فرهنگي آفندي عمل كنيم.

طلايي با اشاره به كوتاهي دستگاه‌هاي فرهنگي ادامه داد: يك جاي كار عيب دارد و بايد آسيب شناسي كنيم و راه رسيدن به نتيجه مطلوب را بيابيم و با شناخت دقيق از مواضع، ابزارها و اهداف دشمنان در مقابل آنان موضع تهاجمي بگيريم و مقابله كنيم.

وي با اشاره به حديثي از امام رضا(ع) كه مي‌فرمايند «اگر اسلام را آنگونه كه هست معرفي كنيم همه مسلمان مي‌شوند»، ابراز داشت: ادبيات جذب جوانان به مهديه‌ را نداريم. كميته فرهنگي مجمع مهديه‌هاي كشور در چنين نشست‌هايي وظيفه دارد با تجزيه و تحليل اطلاعات، ببيند كجاي اين تهاجم هستيم و با يك برنامه‌ريزي مناسب راه كار مناسبي را پيش‌بيني كند.

امضا كاربر
خواستنِ دوبارهٔ بعضی‌ از آدمها ،
مثل پیکِ آخر مشروبه
نمیدونی بخوری
حالتو بهتر می‌کنه یا بالا میاری …! EAV
شنبه ۷ اسف ۱۳۸۹ ۱۵:۲۱ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.