به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن ورزش / تالار ساير رشته هاي ورزشي / ورزش های رزمی v / قدرت ضربه ی مشت یک اینچ

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قدرت ضربه ی مشت یک اینچ

نویسنده پیام
*
اعتبار: 24
سپاس کرده: 1,421
سپاس شده: 1,479 در 647 موضوع

امتياز: 1,373.81

ارسال: #1
قدرت ضربه ی مشت یک اینچ

قدرت ضربه ی مشت یک اینچ
بروس‌لي با 17۳ سانتي‌متر قد و وزنی کمتر از 60 کیلوگرم،
می توانست نیروی خارق العاده ای را در خود به وجود آورد. يكي از نمايش‌هاي مورد علاقه ی او در قدرت «ضربه ی مشت یک اینچی» بود که عبارت بود از:نگه داشتن مشت در فاصله ی دقیقا" یک اینچی سینه ی حریفی که به مراتب سنگینتر و قویتر از او و کوبیدن او بر زمین یا به عقب راندن او.
یک روز در حالی که بروس در حیاط منزلم به من تعلیم می داد،یکی از دوستانم که تعریف او را شنیده بود، به قصد دیدن تمرین های ما به سراغ ما آمد.دوستم در جودو کمربند سیاه داشت وهمچنین وزنه بردار خوبی نیز بود.او چندین دقیقه در سکوت ما را نظاره کرد سپس چون استاد جوان ظاهرا" قوی به نظر نمی آمد، او تصمیم گرفت بروس لی را امتحان کند.او به بروس گفت اگر چه حرکات چالاکش از جذابیت زیادی بسیاری برخوردار هستند، ولی او میخواهد قدرت این حرکات را نیز ببیند.
بروس با خونسردی گفت
(تمرین برای امروز کافیست.))
دوستم سرسختانه خواهان مقابله و چالش با بروس بود،وقتی جلسه تمام شد او مسئله ی قدرت را دوباره مطرح کرد.
بروس از دوستم خواست حدود ۵/۱متر دورتر از استخر بایستد و در حالی که مشت خود را روی سینه ی قوی دوستم می گذاشت گفت:
((خودت را محکم نگه دارمن با ضربه ی مشت شما را پرت خواهم کرد.))
دوستم که هنوز بدنش را سفت نکرده بود، گفت:
((چاره ای نیست.))
بروس لی ناگهان با دست مشت کرده ی خود و با ضربه ای به فاصله ی کمتر از 3 سانتیمتر از دوستم، او را به درون استخر پرت کرد!
همچنان که دوستم از پلکان استخر بالا می آمد و آب از سر و رویش می چکید، با شرمندگی اجازه خواست که برود خود را در حمام خشک نماید.
به دنبال او وارد ساختمان شدم و او را در حالی که بر لبه ی وان نشسته بود و به سختی نفس می کشید و مشغول امتحان ریه هایش بود یافتم.او گفت:
((باورم نمی شد، احساس کردم که با یک چکش ضربه ای بر من وارد شد!!))
بعدا
"، از بروس لی نحوه و چگونگی کار را پرسیدم.
او توضیح داد که:
((من آرامش خود را حفظ کردم تا زمانی که تمامی عضلات بدنم را وارد عمل ساختم، و سپس تمامی نیرویم را در مشتم جمع کردم.برای اینکه نیروی زیادی را در یک زمان ایجاد کنید، باید ابتدا تمامی فکر و تمامی نیرویتان را در جهت ضربه ی وارده بر هدف مورد نظر متمرکز نمایید.))
برگرفته از کتاب ذن در هنرهای رزمی نوشته جو هیامز

امضا كاربر
وقتی بخوای کسی رو به زور تو زندگیت نگه داری
مثل این می مونه که
یه آدم برفی رو تو زمستون با طناب تو حیاط خونتون ببندی
که واسه همیشه همونجا بمونه !
.......
اونی که بخواد بره میره .... بالاخره بهونشم پیدا می کنه !

چهار شنبه ۱۰ فرو ۱۳۹۰ ۲۲:۳۲ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.