به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نینجا

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,950
اعتبار: 24
سپاس کرده: 1,421
سپاس شده: 1,479 در 647 موضوع

امتياز: 1,373.81

ارسال: #1
نینجا

[b]مبدا نينجاها دو سرزمين کوگا و ايگا بود و معروفترين خاندان نينجاها ، هاتوري ، فوجي باياشي و موموچي بودند.
[/b]

يکي از رهبران يامابوشي ها تلاش کرد که بين مرتجعين بوديسم و طرفداران شينتوايسم صلح ايجاد نمايد که نتيجه آن سرازير شدن جنگجويان دولتي براي سرکوبي ياموبوشي ها شد .
البته اين عمل نيروهاي دولتي باعث شد تا يامابوشي ها يا نينجاها به تکميل فنون رزمي و جنگي خود که بوسيله آن در برابر دشمنان مقاومت مي کردند بپردازند .


در سال 1192 با شروع دوران فئودال ژاپن تعدادي از طوايف فاميلي نينجاها منشعب شدند و به چريکهاي حرفه اي و نيروهاي سري تبديل شدند که به استخدام اربابان ايـالات مختلف (دايميوها ) در مي آمدند . در بين سالهاي 1192 و 1333 بعد از ميلاد تعداد مکتبهاي نينجا به 25 مکتب باتکنيکهاي خاص خود رسيد . در اکثر اين سالها دو ايالت (( کوگا و ايگا )) در ژاپن توسط نينجاها اداره ميشد .

يکي از برجسته ترين خصوصيات نينجوتسو آن است که جسم را پايگاه انديشه فکر مي دانند و هدف از آموزش تن همانا پرورش روح و روان است . يک نينجا بيشتر از ديگر رزميکاران نياز به سرعت ، قدرت ، تعادل ، تمرکز و انعطاف پذيري دارد .

اين عقيده که نينجوتسو همراه با آئين بودا به ژاپن وارد شده قويتر و محکمتر است ، سالهاي گذشته در چين و ژاپن به مهارتهاي يک نينجا اهميت هاي فراواني داده ميشد . آنها يک نينجا را انسان فوق العاده مي دانستند و به شدت از آنها ميترسيدند ، گفته ميشود سرچشمه نينجوتسو قبل از ورود به کشور ژاپن به نام (( فاشو يعني هنر سياه چيني )) لقب داشته است که در فرهنگ ژاپن «بوشيدوهاگاکور» نام دارد و به جنگجويي گفته مي شود که ار استتار و تاريکي براي از بين بردن حريف استفاده مي کند . نينجوتسو بعد از اينکه به کشور ژاپن وارد شد توسط ژاپني ها اصلاح و به تدريج توسعه و ترويج يافت و به هنرهاي رزمي زيبا و سريع ، مخوف و پيچيده مبدل شد .


درکشور چين معمولا" نينجوتسو ( يين ، سين ، شو ) يا تکنيکهاي ناپديد شدن جسم ناميده ميشد.


اولين سند نوشته شده اي که در آن نينجوتسو نامبرده شده است کتابي سيزده جلدي مربوط به استراتژي نظامي ( علوم لشکر کشي ) با نام "" هنر رزم "" که توسط ( سان تزو ) نوشته شده است استفــاده از نينجــوتسو به عنــوان يک تاکتيک نظـامي در آخرين جلد اين کتاب و در بخشي بنام "" يوما "" شرح داده شده است .

نينجوتسو" در لغت بمعناي هنر پنهاني يا هنر نامرئي شدن و شيوه‌اي براي دفاع ازخويشتن و نيز رسيدن به مهارتهاي ويژه رزمي، براي غلبه بر دشمنان است .

ه بنا به گفته استاد فرجي در سال 1369اولين مرکز آموزش اين هنر در ايران در شهر کرج زير نظر استاد فرجي پايه گذاري شد.

امضا كاربر
وقتی بخوای کسی رو به زور تو زندگیت نگه داری
مثل این می مونه که
یه آدم برفی رو تو زمستون با طناب تو حیاط خونتون ببندی
که واسه همیشه همونجا بمونه !
.......
اونی که بخواد بره میره .... بالاخره بهونشم پیدا می کنه !چهار شنبه ۱۰ فرو ۱۳۹۰ ۲۳:۲۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.