به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن ورزش / تالار ساير رشته هاي ورزشي / ورزش های رزمی v / پنج مرد برتر هنرهاي رزمي

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

پنج مرد برتر هنرهاي رزمي

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,950
اعتبار: 24
سپاس کرده: 1,421
سپاس شده: 1,479 در 647 موضوع

امتياز: 1,373.81

ارسال: #1
پنج مرد برتر هنرهاي رزمي
پنج مرد برتر هنرهاي رزمي

يك هيئت ژوري متشكل از متخصصين برجسته بر آن شد تا شخصيتهاي بزرگ هنرهاي رزمي را از ابتدا تا كنون (يعني تا سال 2000) مشخص كنند. نام پنج نفر در فهرست آمده، پنج استاد بزرگ كه هر يك به روش خود در پيشرفت هنرهاي رزمي در طول زمان سهيم بودند.
(موتو موزاشي)، شواليه (بايار) ژاپني
(مياموتو موزاشي) كه به شواليه (بايار) ژاپني معروف است، در طول تاريخ ژاپن بهترين شمشيرزن بود. او در بيش از 60 دوئل حريف خود را از پاي درآورد و هرگز نه زخمي شد و نه در مبارزه اي مغلوب گشت. او با شمشيرزنان حرفه اي و پرتاب كنندگان نيزه و سلاحهاي ديگر روبرو مي شد اما آنچنان كارآمد بود كه در رويارويي با بيشتر حريفان خود تنها به يك شمشير چوبي مسلح بود و اين غير قابل باور است!
(موزاشي) همچنين به خاطر ابداع روش جديدي در شمشيرزني كه استفاده همزمان دو شمشير كوتاه و بلند بود، معروف شد. در سن سي سالگي از مبارزه دست كشيد و در جستجوي علت واقعي پيروزي هايش برآمد. او مي گفت: (در واقع پيروزي هايم را مديون مهارتهاي شخصي ام مي دانم و نه تفكرات عميق در راه تكامل)، در نتيجه نحوه زندگيش را تغيير داد و با نگارش و نقاشي به فيلسوفي مبدل گشت. در پايان عمر نيز كتابي نوشت تحت عنوان (گورن-نو-شو) كه در دنيا شناخته شده است. اين اثر كه (قوانين روزگار نام گرفت نمونه اي از شگردهاي مبارزه اي نظامي، انفرادي و گروهي بود كه مردان بسياري از آن سرمشق گرفتند.

(جيگورو كانو) بنيانگذار جودو
(جيگورو كانو) بنيانگذار جودو است. وي پس از تحصيل فنون جوجيتسو و در سن 22 سالگي تصميم به ابداع هنر جديدي گرفت. هدف او خلق روشي براي آموزش ذهني و جسمي به طور همزمان نزد جوانان ژاپني بود. وي با سرمايه خود بهترين مبارزين اين رشته را برگزيد تا براي او مبارزه كنند و از سبك او در (كودوكان)،(نامي كه وي به محل تمرين خود اطلاق مي كرد) دفاع كنند. در شروع، كار بسيار مشكلي بود اما به سرعت وي به طور قابل ملاحظه اي از نظر مالي و سياسي پشتيباني شد و (كانو) بدين ترتيب جودو را در مكانهاي اشراف نشين حاكم كرد. وي پس از آنكه به سمت وزير فرهنگ ملي (بخش تحصيلات ابتدائي) برگزيده شد از قدرت و نفوذ خود جهت گنجاندن تمرينات جودو در برنامه تحصيلي دانش آموزان استفاده كرد. او جودو را تلفيقي از يك مراقبه رزمي و يك ورزش مبارزه اي تعريف كرده است. بدين ترتيب شرايط استادي در كودوكان احراز مقام قهرماني بود و براي گرفتن كمربند مشكي، پيروزي در مبارزات بيش از اجراي تكنيك اهميت داشت.

(موري هي اوشيبا)، آيكيدو براي صلح


وي بنيانگذار آيكيدو است. (اوشيبا) كه از بدو تولد بسيار ثروتمند بود مي توانست زندگيش را وقف خواسته هايش كند: هنرهاي رزمي، مذهب و كشاورزي. وي به استادي (سوكاكو تاكدا) جوجيتسو و شمشيرزني را آموخت و از وي رمزهاي تكنيكي اصلي را براي ابداع آيكيدو فرا گرفت.
(موري هي) از مريدان يكي از رهبران مذهبي ژاپن نيز بود كه (اوني سابورو دوگوشي) نام داشت. وي سرانجام در سال 1942 آيكيدو را از آميزه اي از تكنيكهاي (تاكدا) و فلسفه (دوگوشي) خلق كرد.
(اوشيبا) براي ترقي آيكيدو همان راهي را كه (تاكدا) رفته بود دنبال كرد: نزديك شدن به يك قدرت سياسي و داشتن طرفداراني از افسران نيروي دريايي ژاپن. قدرت ديگر (اوشيبا) كيفيت خارق العاده و سطح بالاي تمريناتش بود. او پيروزمندانه از عهده مبارزات برمي آمد(درست مثل تاكدا) و از شاگردانش مي خواست تا در مقابل حريفان خود پيروز از مبارزه بدرآيند و غيرقابل شكست باشند.
در اوج جنگ جهاني نيز (اوشيبا) از هيچ كوششي فروگذار نكرد و بيش از پيش پيام صلح (دوگوشي) را رواج مي داد و تاكيد داشت كه هدف آيكيدو، متحدكردن مردم در عشق و دوستي است.
اوشيبا در مناسب ترين لحظه تكنيكهاي رزمي قديم را از بافت كهنشان بيرون مي كشد تا آنها را به درجه عالي تري از (طريق تكامل) برساند و امروزه ميليونها زن و مرد در سراسر دنيا اين راه را دنبال مي كنند.

فوناكوشي بنيانگذار كاراته-دو

وي متولد جزاير اوكيناوا است و ابتدا كاراته-جوجيتسو كار مي كرد و آن را در مدارس تعليم مي داد چون معلم مدرسه بود. در سالهاي 20 موفق شد تا نماينده مسئول كاراته در جزيره اصلي اوكيناوا شود.(توسط بعضي اساتيد اوكيناوايي). سپس به توكيو رفت و در شرايطي بسيار معمولي در آنجا سكونت گزيد و به معرفي كار خود پرداخت. وي با (جيگورو كانو) در ارتباط بود و كاراته را به دانشجويان آموزش مي داد. وي از حركات جودو الهام مي گرفت و مخالف رقابتهاي ورزشي بود. حتي با تمرين مبارزه آزاد در دوجوها(محلهاي تمرين) مخالفت مي كرد. در سال 1936 با تقليد بيشتر از تكنيكهاي جودو تصميم گرفت شيوه جديدش را در هنرهاي رزمي نامگذاري كند. همان سال شاگردانش براي او محل تمريني تدارك ديدند كه نام آن را شوتوكان گذاشتند(يعني خانه شوتو-شوتو هم لقب فوناكوشي بود). فوناكوشي بخصوص به تعليم كاتا مي پرداخت و بعد از مرگش اولين مسابقات قهرماني شوتوكان در ژاپن برگزار شد.
فوناكوشي داراي فهم، فن تعليم، قابليت تكنيكي، سياست و ذكاوت بود و توانست كاراته را در سالهاي 1920 رواج دهد و در مقابل چين و اوكيناوا نفوذناپذير شوند. ترك جزيره محل تولد پس از 50 سال و ورود به توكيو و اجراي كاراته به عنوان يك هنر رزمي عزمي راسخ مي طلبد.

(بروس لي)، خشم جنگجويي
خانواده (بروس لي) هنر پيشه بودند و (بروس لي) كه در يك چنين محيطي متولد شد از سن 5 سالگي در فيلمهاي توليدي هنگ كنگ ظاهر شد. او همچنين به هنرهاي رزمي علاقه فراوان داشت و به همين خاطر در كونگ فو رشته (وينگ چون) به تمرين پرداخت و همزمان در بازيگري نيز به موفقيتهايي دست پيدا كرد. وي در عرض چند سال در پنج فيلم از فيلمهاي سينمايي (اكشن) بازي كرد از جمله: خشم پيروزي، رئيس بزرگ، خشم اژدها، اژدها وارد مي شود و بازي مرگ كه ناتمام ماند.
(بروس لي) در هنرهاي رزمي از محضر (جولوئيس)، (ادپاركر) و (جان ري) سود برد و آنها اين اژدهاي كوچك را در ابداع روش مخصوصش يعني (جيت كان دو) ياري كردند. امروزه اين رشته در آمريكا بيشتر مرسوم است و مربيان زيادي هر يك با روش خود عقايد بروس لي را درك و در قالب (جيت كان دو) آن را پرورش دادند.
هر چند جانشينان و مقلدان وي بيشمارند اما هيچيك نمي توانند جاي بروس لي را بگيرند.
بروس لي در ظاهر معمول هنرهاي رزمي انقلابي برپا كرد. چه در سينما و چه در تعليماتش او موانع بين روشها را شكست و اظهار كرد كه هنرجو قبل از هر چيز بايد انساني آزاده باشد.

امضا كاربر
وقتی بخوای کسی رو به زور تو زندگیت نگه داری
مثل این می مونه که
یه آدم برفی رو تو زمستون با طناب تو حیاط خونتون ببندی
که واسه همیشه همونجا بمونه !
.......
اونی که بخواد بره میره .... بالاخره بهونشم پیدا می کنه !چهار شنبه ۱۰ فرو ۱۳۹۰ ۲۳:۳۳ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.