به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن ورزش / تالار ساير رشته هاي ورزشي / ورزش های رزمی v / نقاط حساس ونیمه حساس بدن انسان

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقاط حساس ونیمه حساس بدن انسان

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,950
اعتبار: 24
سپاس کرده: 1,421
سپاس شده: 1,479 در 647 موضوع

امتياز: 1,373.81

ارسال: #1
نقاط حساس ونیمه حساس بدن انسان

هر فردی در هر سنی ویا در هر مکانی می تواند تکنیکها وفنون نقاط حساس و پیچاندن مفاصل در نین جوتسو را بکار گیرد زیرا نیاز به زورمندی،تنومند بودن یا مکان خاصی نیست و در این زمینه محدودیت برای هیچ کس وجود ندارد..


بررسی و شناخت یادگیری نقاط حساس بدن یکی از نکات اصلی تمرینات و شیوه های رزمی در نین جوتسو است. چون بی اطلاعی از این مطلب نشناختن بدن خود و حریف مقابل است. وقتی که از نقاط حساس در بدن حریف آگاهی داشته باشیم می توانیم با تمرینات ساده تر نتیجه بهتر میگیریم. اصولا تمام نقاط در بدن آدمی در صورتی که ضربه سنگین بخورد دچار مشکل میشود ولی صرف نظر این مطلب در نین جوتسو نقاط حساس فشاری در بدن به ۳۶۸ منطقه حیاتی وحساس و نیمه حساس تقسیم شده است . نقاط حساس و نیمه حساس که در دو بخش اصلی بدن هر فرد قرار دارند مناطقی هستند که پیچاندن آنها وضربه زدن وفشار آوردن بر روی آنها میتواند بیشترین اثر را بر روی حریف مقابل جهت تسلیم شدن داشته باشد تحریک و تاثیر گذاشتن بر روی این نقاط می تواند باعث گیجی،بی حسی،دردشدید و در نهایت مرگ شود. هنر جو برای متمرکز کردن و زدن یا اجرای هر نوع تکنیکی بر روی این نقاط باید برخوردار از یک کیمه (قدرت) کافی باشد بعضی از این نقاط جهت درمان بعضی از بیماریهای عصبی و تحریک نقاط مثبتی در بدن است و افزایش قدرت جسمانی را نیز شامل میشود بدن آدمی در نین جوتسو به صورت جدولی به نمایش در آمده است که قسمتهای حساس و نیمه حساس در آن ترسیم شده. در جلسه آموزشی بوجین کان دوجو بعد از توصیف آناتومی بدن و نقاط حساس اولین عضو آموزشی در بدن،دست انسان است که بعد از تقسیمات و شرح فیزیکی آن، نقاط حساس آن را تدریس می شود. درتمامی نقاط نیمه حساس و کم درد عبارتند از «ساق پا ، زانو ، شانه ها ، انگشتان پا ودست ، زیر بقل ، ران پا و بازو» و نقاط حساس ودردناک که حتی موجب مرگ میشود عبارتند از « چشم ، کلیه ها ،کاپ(بیزه) ، شقیقه ، فرورفتگی گلو ، پرده دیفراگم ، آبگاه ، زیر فک ،ستون فقرات ، مخچه وصورت». در فنون به کار رفته در تای جوتسو «دفاع شخصی» فشار آوردن و ضربه زدن به موارد ذکر شده اهمیت خاصی دارد. ضمنا این فنون را با درجات مختلف شدت و کنترل می توان اجرا کرد یعنی از کنترل ومتوقف کردن حریف تا شکستن مفاصل وی، این تکنیکها می توانند کاربرد داشته باشد. اجرای بعضی از تکنیکها بر روی نقاط حساس حریف با به کار گیری کیمه قوی باعث می شود که حتی ساعتها بعد اثر ضربه در بدن حریف به جای بماند اگر میزان اصابت ضربه کیمه «قدرت» حداقل باشد، اثرات آن بلا فاصله احساس می شود عکس آن نیز صادق است یعنی اگر سرعت و قدرت اصابت تکنیک کم باشد نتیجه منفی می شود. در نتیجه تاثیر فشار و یا ضربه ما به خود ما بر می گردد، موجب دلسردی خودمان از تکنیک می شود و اعتقاد داشتن به هر تکنیکی را برایمان از بین می برد . یک هنر جوی هوشمند با بهره بردن از فرصتها و فشار آوردن حساس مهاجم وشناختن آن نقاط سریعتر به هدف می رسد وزمان کمتری را صرف میکند. در هنر های رزمی تمرین ضربه زدن به نقاط حیاتی ، ضروری تر از ضربه زدن به نواحی معمولی و عمومی بدن است همچنین نحوه اجرا زمان زدن فن و محل آن نقطه در بدن حریف نقشه بسار مهمی را ایفا میکند اگر چه نقاط بیشماری در آناتومی به منظور اسیب رساندن وتسلیم کردن حریف وجود دارد اما این نقطه برای مبارزات جیو (آزاد) ودفاع از خویشتن به کاربرده می شود. نواحی هدف در بدن حریف ۱-روی سر 2-شکم 3-گیجگاه 4-ساق پا 5 - پشت سر 6 -کشاله ران 7-پل بینی 8 -مفصل زانو 9- زیر بینی 10- کاپ 11-صورت 12-سیب گلو 13-گردن 14-قفسه سینه می باشد..

امضا كاربر
وقتی بخوای کسی رو به زور تو زندگیت نگه داری
مثل این می مونه که
یه آدم برفی رو تو زمستون با طناب تو حیاط خونتون ببندی
که واسه همیشه همونجا بمونه !
.......
اونی که بخواد بره میره .... بالاخره بهونشم پیدا می کنه !چهار شنبه ۱۰ فرو ۱۳۹۰ ۲۳:۴۵ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.