به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  موضوع بسته شده است 
 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اطلاعات دارویی (جامع)

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #441
RE : اطلاعات دارویی
فنی توئین PHENYTOIN
فنی توئین PHENYTOIN

فنی توئین ممکن است به عنوان یک داروی ضدتشنج ، یک داروی قلبی برای بهبود ضرباهنگ قلب ، یا به عنوان یک تسکین دهنده درد در موارد درد عصبی عصب تری ژمینال تجویز شود.
چگونگی مصرف
مقدار تجویزی فنی توئین بسته به علت تجویز متفاوت خواهد بود. هیچگاه بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. از دستورات پزشکتان به دقت پیروی کنید. اگر از شکل مایع (سوسپانسیون ) فنی توئین استفاده می کنید، قبل از مصرف ، شیشه دارو را به خوبی تکان دهید. برای اندازه گیری مقدار دارو فقط از پیمانه داخل جعبه استفاده کنید.
نگذارید این سوسپانسیون یخ بزند. اگر از قرص های جویدنی فنی توئین استفاده می کنید، می توانید آنها را خرد کنید، بجوید یا درسته ببلعید. اما کپسول فنی توئین حتماً باید درسته بلعیده شود.
اگر فقط روزی یکبار فنی توئین مصرف می کنید، و یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که آن را به یاد آوردید مصرفش کنید . اگر تا روز بعد آن را به یاد نیاوردید، نوبت فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی معمولتان بازگردید.
اگر روزانه بیش از یک نوبت فنی توئین می خورید، و یک نوبت را فراموش کرده اید ، در صورتی که بیشتر از ۴ ساعت تا نوبت بعدی باقی باشد، می توانید نوبت فراموش شده را مصرف کنید. در غیر این صورت نوبت فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی معمولتان بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید. اگر یک نوبت را دو روز یا بیشتر عقب انداختید از پزشکتان کسب تکلیف کنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هریک از علایم نادر ولی جدی زیر مصرف فنی توئین را قطع کرده ، با پزشکتان تماس بگیرید: افت مهارت های حرکتی ، عدم تعدل ، یا گیجی ؛ تغییرات خلقی ؛ لرزش بدن ؛ تشویش غیرعادی ؛ تکلم نامفهوم ؛ تاری دید؛ افزایش در دفعات یا شدت موارد تشنج ؛ بثورات جلدی ؛ لرز؛ گلودرد؛ تب ؛ خستگی غیرعادی ؛ تورم لثه ها؛ ادرار تیره یا مدفوع بی رنگ ؛ شکم درد؛ حرکات غیرارادی دست ها، پاها، لب ها یا صورت که قبلاً مشاهده نمی شده ؛ شکستگی های متعدد استخوانی ؛ و وقفه رشد در کودکان ؛ بی حسی یا گزگز انگشتان دست یا پا؛ مشکل در تنفس ؛ یا درد قفسه سینه .
علایم زیر ممکن است رخ دهد که در صورت مشکل ساز شدن می توان آنها را با پزشک مطرح کرد: یبوست ، سرگیجه یا خواب آلودگی خفیف ، تهوع و استفراغ ، سردرد، مشکل در به خواب رفتن ، تورم پستان ها، تغییرات حالات چهره ، یا رشد بیش از حد موهای صورت و بدن .
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف فنی توئین ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به فنی توئین ، دیگر داروهای ضدتشنج ، یا هر نوع رنگ خوراکی ، ماده غذایی را نگهدارنده .
بارداری یا شیردهی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه ضدانعقادها؛ الکل ؛ متادون ؛ داروهای خواب ؛ داروهای ضدافسردگی ؛ آرامبخش ها؛ آنتی اسیدها؛ داروهای قلبی (آمیودارون ، پروپرانولول )؛ ضدانعقادها؛ داروهای ضدعفونت (کلرامفنیکل ، ایزونیازید، سولفونامیدها، فلوکونازول )؛ سایمتیدین ؛ دیسولفیرام ؛ فنیل بوتازون ؛ داروهای پرفشاری خون (دیازوکساید)؛ کلسیم ؛ داروهای آسم (آمینوفیلین ، اکستریفیلین ، تئوفیلین )؛ هورمون ها (استروژن ها، داروهای ضدبارداری خوراکی ، کورتیکواستروییدها)؛ یا سوکرالفات .
سابقه یا ابتلا به مشکلات قلبی یا خونی ، پورفیری ، یا بیماری های کبدی یا کلیوی .
هنگام مصرف فنی توئین توصیه می شود
به طور منظم به پزشکتان مراجعه کنید تا بهبودتان را زیر نظر داشته باشد.
اگر معده تان را ناراحت می کند آن را همراه با غذا مصرف کنید. به هر حال سعی کنید هر روز در شرایط یکسانی دارو را بخورید تا به طور مشابهی جذب شود.
پیش از هرگونه عمل جراحی ، مداخلات دندانپزشکی ، یا درمان های اورژانس ، سایر پزشکان را از اینکه فنی توئین مصرف می کنید، مطلع سازید.
اگر از قرص های ضدبارداری استفاده می کنید، یک روش جلوگیری از بارداری دیگر را جایگزین آن کنید چون فنی توئین اثربخشی قرص های ضدبارداری را کاهش می دهد.
هر سه ماه به دندانپزشک مراجعه کنید. در برخی بیماران ـ معمولاً بیماران جوان ـ فنی توئین موجب تورم ، خونریزی و حساسیت لثه ها می شود. برای پیشگیری از این مشکل دندان هایتان را به طور منظم مسواک کنید و نخ بکشید.
یک برگه شناسایی پزشکی همراه داشته باشید که نشان دهد فنی توئین مصرف می کنید.
فنی توئین را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگهدای کنید (در این شرایط فنی توئین فاسد می شود).
فنی توئین تاریخ مصرف گذشته را دور از دسترس کودکان ، در توالت دور بریزید.
هنگام مصرف فنی توئین نباید
پیش از مشورت با پزشکتان مصرف هر داروی دیگری را شروع یا قطع کنید. داروهای دیگر ممکن است بر نحوه کار فنی توئین در بدن اثر بگذارند.
تا ۳-۲ ساعت پس از خوردن فنی توئین ، آنتی اسید بخورید؛ این ممکن است فنی توئین را کم اثر کند.
تا مطمئن نشدن از پاسخ بدنتان به دارو رانندگی کنید یا با وسایل پرخطر کار کنید؛ این دارو در برخی افراد موجب سرگیجه ، خواب آلودگی ، یا افت سطح هوشیاری می شود.
پیش از مشورت با پزشکتان مصرف فنی توئین را قطع کنید. اگر مدتی است فنی توئین مصرف می کنید برای قطع این دارو مقدارش باید به تدریج کاهش یابد.
شکل دارو (مثلاً قرص یا کپسول ) یا نوع تجاری دارو را تغییر دهید. اگرچه مقدار مصرفی دارو همان باشد، ممکن است جذب دارو در انواع مختلف متفاوت باشد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #442
RE : اطلاعات دارویی
داروی سفالکسین CEPHALEXIN و موارد مصرف آن
سفالکسین CEPHALEXIN

سفالکسین یک آنتی بیوتیک سفالوسپورین است . این آنتی بیوتیک در درمان گروه زیادی از بیماری های عفونی مثل عفونت های تنفسی ، عفونت گوش میانی ، عفونت پوست و بافت نرم ، عفونت های استخوانی یا مفصلی ، و عفونت های ادراری تناسلی مؤثر می باشد.سفالکسین همچنین در جلوگیری از عفونت در افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و افراد دیگری که به هر علت مستعد عفونت می باشند استفاده می شود.
چگونگی مصرف
سفالکسین را می توان با شکم خالی مصرف کرد، یا می توان برای جلویگری از دل بهم خوردگی آن را با غذا خورد. بهتر است دارو در نوبت هایی با فواصل یکسان در طی شبانه روز مصرف شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. مثلاً اگر قرار است ۴ بار در روز مصرف شود هر ۶ ساعت (۶ صبح ، ۱۲ ظهر، ۶ عصر، ۱۲ شب ). اگر این برنامه با فعالیت های کاری و خواب شما تداخل دارد، در تعیین یک برنامه زمانی مناسب تر از پزشکتان کمک بخواهید.
مهم است که دارو سر وقت و به طور کامل استفاده شود، حتی اگر احساس بهبودی می کنید. اگر پیش از اتمام دارویتان آن را قطع کنید ممکن است علایم تان مجدداً عود کند. اگر یک نوبت را فراموش کردید ، به مجردی که به یاد آوردید مصرف کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه منظم دارویی تان برگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هریک از علایم زیر بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید:
کبودی یا خونریزی غیرعادی ، درد مفاصل ، اسهال ، درد شکمی ، تهوع و استفراغ ، زخم های دهانی و زبانی ، خارش و ترشح واژن ، یا پلاک های سفید در دهان یا روی زبان . یک واکنش حساسیتی نادر به سفالکسین آنافیلاکسی که به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد.
از آنجایی که آنافیلاکسی با سرعت پیشرفت می کند، در صورت بروز تورم لب ها و دور چشم ها، بثورات جلدی ، کهیر، تورم های پوستی ، تب ، غش ناگهانی ، ضربان قلب تند، یا خس خس سینه یا مشکل تنفسی ، بلافاصله مصرف آنتی بیوتیک را قطع کرده و با یک مرکز خدمات اورژانس پزشکی تماس بگیرید.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف سفالکسین ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به هر نوع ماده غذایی ، نگهدارنده ها، رنگ های خوراکی ، یا داروهای دیگر نظیر آنتی بیوتیک ها یا پنی سیلین ها یا سفالوسپورین ها).
بارداری یا شیردهی .
عادت به مصرف مشروب الکلی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی (مثل ایبوپروفن ، آسپیرین )، ضدانعقادها (رقیق کننده های خون نظیر وارفارین )، پروبنسید (یک داروی درمان نقرس ).
ابتلا به مشکلات خونریزی دهنده (نظیر زخم معده ، هموفیلی ، و کمبود پلاکتی )؛ کولیت (التهاب روده بزرگ ) یا بیماری های کلیوی و کبدی یا سابقه هریک از موارد مذکور.
هنگام مصرف سفالکسین توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی ، داروی تجویز شده را تا آخر مصرف کنید تا عفونت بدنتان درمان شده ، از عود بیماری جلوگیری شود.
سفالکسین را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم و حرارت مرطوب نگهدارید (در این شرایط سفالکسین فاسد می شود).
پس از آماده کردن سوسپانسیون آن را باید در یخچال نگهداری کنید؛ سوسپانسیون در یخچال تا ۱۴ روز قابل استفاده است . پیش از مصرف شیشه دارو را به خوبی تکان دهید.
از پیمانه داخل جعبه دارو برای اندازه گیری مقدار دارو استفاده کنید.
اگر ظرف ۳ روز درمان با سفالکسین احساس بهبود نداشته اید با پزشکتان مشورت کنید.
هنگام مصرف سفالکسین نباید
سفالکسین تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید.
پیش از اتمام دارو آن را قطع کنید، مگر به دستور پزشک .

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۸ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #443
RE : اطلاعات دارویی
کلاریترومایسین CLARITHROMYCIN
کلاریترومایسین یک آنتی بیوتیک رایج برای درمان گلودرد استرپتوکوکی ، برونشیت ، سینوزیت ، برخی انواع ذات الریه (پنومونی )، و عفونت های دیگر می باشد.
چگونگی مصرف
کلاریترومایسین را می توان با غذا یا با شکم خالی مصرف کرد. اگر دارو موجب ناراحتی معده شما می شود آن را با غذا مصرف کنید. این دارو معمولاً هر ۱۲ ساعت مصرف می شود. لازم است این دارو در نوبت هایی با فواصل زمانی برابر استفاده شود تا سطح دارو در خون یکسان باقی بماند. مثلاً می توانید آن را ساعت ۷ صبح و ۷ شب یا ۸ صبح و ۸ شب مصرف کنید. مهم است که دارو را سر وقت و به طور کامل مصرف کنید، حتی اگر احساس بهبودی می کنید. اگر پیش از اتمام داروی تان آن را قطع کنید، علایم تان ممکن است مجدداً عود کند. پیش از اندازه گیری مقدار دارو توسط پیمانه داخل جعبه شکل سوسپانسیون آن ، شیشه دارو را به خوبی تکان دهید. سوسپانسیون این دارو نیازی به نگهداری در یخچال ندارد، ولی حداکثر تا ۱۴ روز قابل مصرف می باشد. اگر یک نوبت را فراموش کردید ، به مجردی که به یاد آوردید مصرفش کنید. البته ، اگر تقریباً موقع نوبت بعدی فرا رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه دارویی منظم تان بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز خونریزی یا کبودی غیرعادی با پزشکتان تماس بگیرید. سایر علایم که ممکن است رخ دهند و فقط در صورتی که مشکل ساز شوند نیاز به گزارش دارند عبارتند از: مزه های غیرطبیعی (احساس مزه بد دهان )، تهوع ، استفراغ ، احساس ناراحتی شکمی ، اسهال ، یا سردرد.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف کلاریترومایسین ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به کلاریترومایسین ، اریترومایسین ، یا دیگر آنتی بیوتیک ها.
بارداری یا شیردهی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه کاربامازپین ، ریفابوتین ، استفیرول ، سیساپراید، ضدانعقادهای خوراکی (وارفارین )، تئوفیلین ، یا زیدووودین .
ابتلا به یا سابقه بیماری کلیوی یا کبدی .
هنگام مصرف کلاریترومایسین توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی ، دارو را تا انتها مصرف کنید تا عفونت تان درمان شده ، از عود بیماری جلوگیری شود.
اگر ظرف ۳ روز از درمان با کلاریترومایسین احساس بهبود نداشتید، با پزشکتان مشورت کنید.
از پیمانه داخل جعبه دارو برای اندازه گیری مقدار دارو استفاده کنید.
کلاریترومایسین را دور از دسترس کودکان و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگه دارید (در این شرایط کلاریترومایسین فاسد می شود).
هنگام مصرف کلاریترومایسین نباید
از کلاریترومایسین تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید.
دارو را ناتمام قطع کنید، مگر به دستور پزشک .
--------------------------------------------------------------

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #444
RE : اطلاعات دارویی
سفیکسیم CEFIXIME
سفیکسیم یک آنتی بیوتیک سفالوسپورینی است . این آنتی بیوتیک ها در درمان طیف وسیعی از بیماری های عفونی باکتریایی مثل عفونت های تنفسی ، عفونت های پوست و بافت نرم و عفونت های استخوان یا مفاصل ، و عفونت های ادراری مؤثر می باشند. این آنتی بیوتیک همچنین ممکن است برای پیشگیری از ایجاد عفونت در افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند یا در دیگران که به هر علتی مستعد عفونت هستند، استفاده شوند.
چگونگی مصرف
سفیکسیم را می توان با شکم خالی مصرف کرد، یا می توان برای جلوگیری از دل بهم خوردگی آن را با غذا خورد. بهتر است دارو در نوبت هایی با فواصل یکسان در طی شبانه روز مصرف شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. مثلاً اگر قرار است دوبار در روز مصرف شود، هر ۱۲ ساعت (مثلاً ۸ صبح و ۸ شب ). اگر این با فعالیت های کاری و خواب شما تداخل ایجاد می کند، در تعیین یک برنامه مناسب زمانی از پزشکتان کمک بخواهید. مهم است که دارو سر وقت و به طور کامل استفاده شود، حتی اگر احساس بهبودی می کنید. اگر پیش از اتمام دارویتان آن را قطع کنید ممکن است علایم تان مجدداً عود کند. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آورید مصرف کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه منظم دارویی تان برگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هریک از علایم زیر بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید: کبودی یا خونریزی غیرعادی ؛ درد مفاصل ، اسهال ، درد شکمی ، تهوع و استفراغ ، زخم های دهانی یا زبانی ، خارش یا ترشح واژن ، یا پلاک های سفید در دهان یا روی زبان . یک واکنش حساسیتی نادر به سفیکسیم آنافیلاکسی است که به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد. از آنجا که آنافیلاکسی به سرعت پیشرفت می کند، در صورت بروز تورم لب ها و دور چشم ، بثورات جلدی ، کهیر، یا تورم های پوستی ، تب ، غش ناگهانی ، ضربان قلب تند، یا خس خس سینه یا مشکل تنفسی ، بلافاصله مصرف آنتی بیوتیک را قطع کرده با یک مرکز خدمات اورژانس پزشکی تماس بگیرید.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف سفیکسیم ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به هر نوع ماده غذایی ، نگهدارنده ها، رنگ های خوراکی ، یا داروهای دیگر، به ویژه آنتی بیوتیک ها (پنی سیلین ها یا سفالوسپورین ها).
بارداری یا شیردهی .
مصرف مشروبات الکلی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه ضدالتهابی غیراستروییدی (مثل ایبوپروفن و آسپیرین )، ضدانعقادها (رقیق کننده های خون نظیر وارفارین )، و پروبنسید (یک داروی درمان نقرس ).
سابقه یا ابتلا به مشکلات خونریزی دهنده (نظیر زخم معده ، هموفیلی ، و کمبود پلاکتی )؛ کولیت (التهاب روده بزرگ )؛ یا بیماری های کلیوی یا کبدی .
هنگام مصرف سفیکسیم توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی داروی تجویز شده را تا آخر مصرف کنید تا عفونت بدنتان درمان شده از عود بیماری جلوگیری شود.
سفیکسیم را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگه دارید (در این شرایط سفیکسیم فاسد می شود). سوسپانسیون سفیکسیم بعد از تهیه نیازی به نگهداری در یخچال ندارد. پیش از مصرف سوسپانسیون ، شیشه دارو را خوب تکان دهید.
از پیمانه داخل جعبه برای اندازه گیری مقدار دارو استفاده کنید.
اگر ظرف ۳ روز از مصرف دارو احساس بهبودی نداشتید با پزشکتان مشورت کنید.
هنگام مصرف سفیکسیم نباید
سفیکسیم تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید.
پیش از اتمام دارو آن را قطع کنید، مگر به دستور پزشک .

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #445
RE : اطلاعات دارویی
سفوروکسیم CEFUROXIME
سفوروکسیم یک آنتی بیوتیک سفالوسپورینی است . این آنتی بیوتیک در درمان تعداد زیادی از بیماری ها، مثل عفونت های تنفسی ، عفونت گوش میانی ، عفونت پوست و بافت نرم ، سینوزیت ، و عفونت های ادراری تناسلی مؤثر است . سفوروکسیم همچنین برای جلوگیری از عفونت در بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و در افرادی که به هر علت مستعد عفونت هستند استفاده می شود.
چگونگی مصرف
قرص های سفوروکسیم را می توان با شکم خالی مصرف کرد، یا می توان برای جلوگیری از دل بهم خوردگی آن را با غذا خورد. البته ، سوسپانسیون خوراکی را بهتر است با شکم خالی حداقل ۲ ساعت پیش از غذا یا ۱ ساعت پس از غذا مصرف کرد. بهتر است دارو در نوبت هایی با فواصل یکسان در طی شبانه روز مصرف شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. مثلاً اگر قرار است دو بار در روز مصرف شود، هر ۱۲ ساعت (مثلاً ۸ صبح و ۸ شب ). اگر این برنامه با فعالیت های کاری و خواب شما تداخل دارد، در تعیین یک برنامه زمانی مناسب تر از پزشکتان کمک بگیرید. مهم است که دارو سر وقت و به طور کامل استفاده شود، حتی اگر احساس بهبودی می کنید. اگر پیش از اتمام دارویتان آن را قطع کنید ممکن است علایم تان مجدداً عود کند. اگر یک نوبت را فراموش کردید ، به مجردی که به یاد آوردید مصرف کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه منظم دارویی تان برگردید. مقدار دارو را دو برابر نکنید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هریک از علایم زیر بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید: کبودی یا خونریزی غیرعادی ، درد مفاصل ، اسهال ، درد شکمی ، تهوع و استفراغ ، زخم های دهانی یا زبانی ، خارش یا ترشح واژن ، یا پلاک های سفید در دهان یا روی زبان . یک واکنش حساسیتی نادر به سفوروکسیم آنافیلاکسی است که به مراقبت پزشکی فوری نیاز دارد، از آنجا که آنافیلاکسی به سرعت پیشرفت می کند، در صورت بروز تورم لب ها و دور چشم ها، بثورات جلدی ، کهیر، تورم پوستی ، تب ، غش ناگهانی ، ضربان قلب تند، یا خس خس سینه ، یا مشکل تنفسی ، بلافاصله مصرف آنتی بیوتیک را قطع کرده و با یک مرکز خدمات اورژانس پزشکی تماس بگیرید.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف سفوروکسیم ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به هر نوع ماده غذایی ، نگهدارنده ها، رنگ های خوراکی ، یا داروهای دیگر به ویژه آنتی بیوتیک ها (پنی سیلین ها یا سفالوسپورین ها).
بارداری یا شیردهی .
مصرف مشروبات الکلی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی (مثل ایبوپروفن و آسپیرین ) ضدانعقادها (رقیق کننده های خون نظیر وارفارین )، پروبنسید (یک داروی درمان نقرس ).
ابتلا به مشکلات خونریزی دهنده (نظیر زخم معده ، هموفیلی ، و کمبود پلاکتی )؛ کولیت (التهاب روده بزرگ ) یا بیماری های کلیوی و کبدی یا سابقه هریک از موارد مذکور.
هنگام مصرف سفوروکسیم توصیه می شود
حتی در صورت احساس بهبودی ، داروی تجویز شده را تا آخر مصرف کنید تا عفونت بدنتان درمان شده ، از عود بیماری جلوگیری شود.
سفوروکسیم را دور از دسترس کودکان ، دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگه دارید (در این شرایط سفوروکسیم فاسد می شود). سوسپانسیون پس از تهیه باید در یخچال نگهداری شود و ظرف ۱۴ روز استفاده شود. پیش از مصرف شیشه را به خوبی تکان دهید.
از پیمانه داخل جعبه دارو برای اندازه گیری مقدار دارو استفاده کنید.
اگر در بلعیدن قرص های سفوروکسیم مشکل داشتید، قرص ها را خرد کرده با کمی غذا مثل پودینگ شکلات مخلوط کنید؛ برای رفع مزه تلخ دارو نیز به دنبالش مقداری مایع طعم دار مثل آب پرتقال یا شیرکاکائو بنوشید.
اگر ظرف ۳ روز از آغاز درمان با سفوروکسیم احساس بهبود ندارید با پزشکتان مشورت کنید.
هنگام مصرف سفوروکسیم نباید
سفوروکسیم تاریخ مصرف گذشته را استفاده کنید.
پیش از اتمام دارو آن را قطع کنید، مگر به دستور پزشک .

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #446
RE : اطلاعات دارویی
آشنایی با داروی وراپامیل VERAPAMILE
وارپامیل برای کنترل پرفشاری خون ، آنژین صدری (درد قلبی قفسه سینه )، و بی نظمی ضربان قلب و نیز جلوگیری از سردرد میگرنی تجویز می شود. پزشکتان ممکن است به دلایل دیگری نیز برایتان وراپامیل تجویز کند. این دارو در بدن از طریق جلوگیری از ورود کلسیم به داخل سلول ها عمل می کند؛ به همین علت است که آن را مسدودکننده کانال کلسیمی می نامند. این خاصیت مسدودکنندگی باعث می شود مقدار کلسیم در سلول های عروق خونی و قلب کاهش یابد و به دنبالش ضربان قلب کندتر و عروق خونی گشادتر شوند. که در نتیجه فشارخون پایین می آید، جریان خون افزایش می یابد، و از بارکاری قلب نیز کاسته می شود.
چگونگی مصرف
مهم است که هر روز دارویتان را سر ساعت معینی مصرف کنید. انواع طولانی اثر وارپامیل معمولاً روزی یک بار مصرف می شوند. معمولاً بهتر است دارو ناشتا خورده شود تا بعداً فراموش نشود. اگر روزی چند نوبت وارپامیل مصرف می کنید باید تلاش کنید، هیچ نوبتی فراموش نشود. اکثر انواع وارپامیل را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد، بجز دو نوع خاص (کالان طولانی رهش و ایزوپتین طولانی رهش ) که معده را ناراحت می کنند و باید با غذاخورده شوند. هرروز پیش از خوردن وراپامیل ، نبض تان را یک دقیقه بشمارید (اگر این کار را بلد نیستید از یک پزشک یا پرستار بخواهید به شما آموزش دهد). اگر نبضتان ۵۰ یا کمتر بود. پیش از خوردن وارپامیل آن روز با پزشکتان مشورت کنید. هیچ گاه بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. از دستورات به دقت پیروی کنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، اگر بیش از ۸ ساعت تا نوبت بعدی مانده بود، به مجردی که آن را به یاد آوردید مصرف کنید. در غیر این صورت نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه دارویی معمولتان باز گردید. در مواردی که بیش از یک نوبت در روز وارپامیل می خورید اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده بود، نوبت فراموش شده را رها کنید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید و بدون مشورت با پزشکتان آن را قطع نکنید. پیش از قطع وارپامیل مقدارش باید به تدریج کاهش یابد. در اکثر مواردی که وراپامیل تجویز می شود، بیماری را کنترل می کند نه درمان . بنابراین ممکن است لازم باشد آن را سال ها یا تا پایان عمر مصرف کنید، حتی اگر احساس بهبودی داشته باشید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هر یک از علایم زیر مصرف وارپامیل را قطع کرده ، با پزشکتان تماس بگیرید: درد قفسه سینه ؛ مشکل در تنفس ، تنگی نفس ، یا خس خس سینه ؛ ضربان قلب زیر ۵۰ در دقیقه ؛ سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم شدید پس از برخاستن از وضعیت خوابیده یا نشسته ؛ تورم دست ها و پاها یا افزایش وزن ناگهانی (۵/۱ کیلو در ۴۸-۲۴ ساعت )؛ التهاب لثه ها؛ بثورات جلدی ؛ یا تپش قلب (احساس تکان خوردن شدید قلب در قفسه سینه ). علایم زیر ممکن است تا عادت کردن بدنتان به دارو رخ دهند: سردرد، سرگیجه ، خستگی ، ضعف ، گرگرفتگی و احساس گرما، تهوع ، یا یبوست . اگر این علایم ادامه یافتند یا مشکل ساز شدند، وضعیت را با پزشکتان در میان بگذارید.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف وارپامیل ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به وراپامیل یا دیگر مسدودکننده های کانال کلسیمی
بارداری یا شیردهی
مصرف داروهای دیگر، به ویژه کاربامازپین ، سیکلوسپورین ، استروئیدها، یا دیگر داروهای فشارخون یا قلب (داروهای مُدر، مسدودکننده های بتا، کینیدین ، دیگوکسین ، دیزوپیرامید، فلکاینید، یا پروکاینامید).
سابقه یا ابتلا به حساسیت ها، کم فشاری خون ، حملات قلبی ، یا بیماری های کلیوی یا کبدی
هنگام مصرف وارپامیل توصیه می شود
به طور منظم به پزشکتان مراجعه کنید تا بهبودتان را زیرنظر داشته باشد.
در مورد یک سطح فعالیت بدنی بی خطر با پزشکتان مشورت کنید. وارپامیل ممکن است درد قفسه سینه را کاهش دهد یا حتی از آن جلوگیری کند و در نتیجه شما بیشتر از مقدار مجاز فعالیت کنید.
وزنتان را متناسب با قد و استخوانبندی تان نگاه دارید. در صورت نیاز به کاهش وزن از پزشکتان کمک بخواهید.
اگر وارپامیل را برای درمان پرفشاری خون مصرف می کنید، نمک کمتر مصرف کنید. از پزشکتان دستورات تغذیه ای بخواهید یا درخواست کنید تا برای کمک بیشتر شما را به یک متخصص تغذیه معرفی کند.
اگر سیگاری هستید، سیگار را ترک کنید. از پزشکتان بخواهید شما را به یک مشاور یا گروه ترک سیگار معرفی کند.
الکل ننوشید.
از حالت خوابیده به نشسته یا ایستاده ، یا نشسته به ایستاده آرام تغییر وضعیت دهید تا دچار سرگیجه ، سیاهی رفتن چشم و غش نشوید.
برای جلوگیری از مشکلات دندانی و لثه ای ناشی از این دارو بهداشت دهانتان را با زدن مسواک ، نخ کشیدن و مراجعه منظم به دندانپزشک حفظ کنید.
قرص های طولانی رهش را درسته ببلعید؛ آنها را نجوید، نشکنید یا خرد نکنید.
اگر با مصرف وراپامیل دچار تهوع شدید، آن را با شیر یا غذا بخورید.
برای روزهای تعطیل داروی کافی در دسترس داشته باشید.
یک برگ شناسایی پزشکی همراه داشته باشید که نشان دهد وراپامیل مصرف می کنید.
سایر پزشکان را از این که وراپامیل مصرف می کنید آگاه سازید؛ این دارو ممکن است روی برخی آزمون های آزمایشگاهی تأثیر بگذارد.
وراپامیل را دور از دسترس کودکان ، و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگهداری کنید (در این شرایط وراپامیل فاسد می شود).
وراپامیل تاریخ مصرف گذشته را دور از دستر کودکان ، در توالت دور بریزید.
هنگام مصرف وارپامیل نباید
تا پیش از مشخص شدن پاسخ بدنتان به دارو رانندگی کنید یا با ابزار خطرناک که نیاز به هوشیاری کامل دارند کار کنید. اگر ضعف یا سرگیجه مشکل ساز شد با پزشکتان مشورت کنید.
بدون مشورت با پزشکتان هیچ دارویی را، حتی داروهای محرک و سرفه یا سرماخوردگی که بدون نسخه قابل تهیه هستند، مصرف کنید.
بدون مشورت با پزشکتان زیاد آب گریپ فروت مصرف کنید. آب گریپ فروت اثرات وراپامیل را افزایش می دهد.
بدون هماهنگی با پزشکتان نوع وراپامیل مصرفی خود را تغییر دهید. برخی انواع وراپامیل باید یک نوبت در روز و برخی انواع چند نوبت در روز مصرف شوند.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,043.79

ارسال: #447
RE : اطلاعات دارویی
داروی رانیتیدین ( RANITIDINE ) ، برای پیشگیری و درمان رخم های معده مصرف می شود
رانیتیدین برای مهار ترشح اسید معده برای پیشگیری و درمان رخم های معده و دوازدهه و نیز بیماری پس زنش معده ـ مری تجویز می شود.
چگونگی مصرف
رانیتیدین معمولاً روزی یک یا دو نوبت تجویز می شود. مقدار تجویزی بسته به شکل های دارویی (که قدرت های متفاوتی دارند) و علت مصرف فرق می کند. هیچگاه بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. از دستورات پزشکتان به دقت پیروی کنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آوردید مصرفش کنید. اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده بود، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه منظم دارویی تان بازگردید. مقدار دارو را دو برابر نکنید. درمان با رانیتیدین معمولاً ۸ هفته ادامه می یابد، اگرچه علایم ممکن است پس از یکی دو هفته کاملاً رفع شوند. حتی در صورت احساس بهبودی ، مصرف دارو را ادامه دهید. در اولین یا دومین هفته اگر هنوز درد داشتید می توانید از آنتی اسید استفاده کنید مشروط بر اینکه نوبت مصرف رانیتیدین و آنتی اسید بیش از یک ساعت فاصله داشته باشد. اگر درد شما برگشت ، پزشکتان را مطلع سازید.
هشدارها و عوارض جانبی
در صورت بروز هر یک از علایم زیر رانیتیدین را قطع کرده ، با پزشکتان تماس بگیرید: بثورات جلدی ، خس خس سینه ، تنگی نفس ، احساس فشار در قفسه سینه ، گیجی ، ضربان قلب تند یا کند، گلودرد، کبودی یا خونریزی غیرعادی ، علایم زیر ممکن است رخ دهند ولی فقط در صورت ایجاد مشکل باید گزارش شوند: یبوست ، اسهال ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تهوع یا استفراغ ، کاهش میل جنسی ، یا تورم پستان ها.
موارد احتیاط
در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف رانیتیدین ، پزشکتان را مطلع سازید:
حساسیت به سایمتیدین ، رانیتیدین ، فاموتیدین ، یا نیزاتیدین .
بارداری یا شیردهی .
مصرف داروهای دیگر، به ویژه کتوکونازول (یک داروی ضدقارچ )، داروهای ضد دیابتی خوراکی ، داروهای ضد انعقاد، داروهای قلبی یا پرفشاری خون (نیفدیپین ، متوپرولول ، پروکانیامید) فنی توئین (یک داروی ضد صرع )، یا الکل .
سابقه یا ابتلا به بیماری های کبدی یا کلیوی
هنگام مصرف رانیتیدین توصیه می شود
به طور منظم به پزشکتان مراجعه کنید تا بتواند بهبودتان را زیر نظر داشته باشد.
از پزشکتان در مورد خوراکی های که باید در برنامه غذایی تان محدود شود راهنمایی بخواهید. مثلاً نوشابه های گازدار، قهوه ، آسپیرین و محصولات تهیه شده از مرکبات ممکن است برای معده شما مضر باشند.
رانیتیدین ممکن است با آزمون های پوستی یا آزمون های اندازه گیری اسیدمعده تداخل ایجاد کند. در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.
رانیتیدین را دور از دسترس کودکان و دور از گرما، نور مستقیم ، و حرارت مرطوب نگه دارید (در این شرایط رانیتیدین فاسد می شود).
رانیتیدین تاریخ مصرف گذشته را دور از دسترس کودکان در توالت بریزید.
هنگام مصرف رانیتیدین نباید
الکل بنوشید.
سیگار بکشید. سیگار تأثیر این دارو را کاهش می دهد. سیگار را ترک کنید یا حداقل بعد از آخرین نوبت مصرف رانیتیدین تا پایان روز سیگار نکشید.
------------------------------------------------------------------------------

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
يك شنبه ۲ مرد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال موضوع  موضوع بسته شده است 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.