به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نخریدنیهای غذایی!

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 730
اعتبار: 55
سپاس کرده: 282
سپاس شده: 896 در 454 موضوع

امتياز: 3,297.86

ارسال: #1
نخریدنیهای غذایی!
سبزیهای منجمد
گهگاهی استفاده از سبزیهای منجمد آن هم به دلیل کمبود وقت مشکلی ایجاد نمیکند ولی اگر مصرف اینگونه سبزیها جایگزین همیشگی سبزیجات تازه شوند نه تنها ارزش غذایی مورد انتظار را ندارند بلکه هزینه زیادی را بر خانواده تحمیل میکنند.
سبزیهای منجمد خواص سبزیهای تازه را ندارند.

آبمیوههای آمادهآبمیوههای آماده در کنار شکر و کالری زیادشان، مواد نگهدارنده، مواد افزودنی و سدیم زیادی دارند.

شکلاتهای پرکالریاین شکلاتها که اغلب در کنار صندوق فروشگاهها جایگزین پول خرد، به مشتری تحمیل میشوند، شکر و چربی زیادی دارند و کالریشان هم زیاد است.

ادویههای ترکیبی
گاهی دیده شده که افرادی سودجو، در ترکیب ادویهها از موادی همچون پوست فندق و ... که به صورت پودر درآوردهاند، با کمی ادویه اصلی مخلوط کرده و به مشتری عرضه میکنند، در حالی که این ادویههای مخلوط شامل اجزایی هستند که خودتان به راحتی میتوانید آنها را بدون اضافه کردن نمک تهیه کنید.


نوشابههای گازدارنوشابههای گازدار، پرکالری و سرشار از قند هستند و بررسیها نشان داده است که مصرفشان موجب پوکی استخوان هم میشود.
هزینه خرید غذاهای گوشتی نیمهآماده مانند کبابهای لقمه و همبرگرهای منجمد خیلی بیشتر از تهیه آنها با گوشت تازه است، ضمن این که گاهی از گوشتهای بیکیفیت در این فراوردهها استفاده میشودآبهای بطری شده
این محصول در مقایسه با آب آشامیدنی لولهکشی خیلی گرانتر است و برای محیط زیست هزینه زیادی دارد. نصب یک فیلتر در شیر آب خانه خیلی کاربردیتر است.

چیپس و پفکمعمولاً در هر فروشگاه و سوپرمارکتی یک قفسه کامل به اینگونه خوراکی ها تعلق دارد که بستهبندیهای بسیار رنگارنگ و جذابی نیز دارند. چیپس یکی از خوراکیهای خوشمزه اما بسیار پرنمک، پرکالری و کم خاصیت است. گاهی خوردن آنها برای تغییر و تنوع ذائقه مشکلی ندارد ولی اگر بخواهد جزو لیست اصلی و همیشگی خرید شما باشد مضر و نامطلوب است.

ساندویچهای آمادهاین محصولات به خاطر بستهبندی و طرحهای جذابشان قیمت بالایی دارند و اغلب شامل مقدار کمی نان، یک برش پنیر و یک برش نازک کالباس هستند؛ غذایی که ارزش غذایی کم و چربی و نمک زیادی دارد.

غذاهای آماده طبخ
پیتزاها، ساندویچهای آماده، انواع ناگتها و شنیتسلهای آماده که فقط کافی است آنها را در تابه یا ماکروویو قرار دهید، مواد غذاییای هستند که به دلیل نمک فراوان، چربی زیاد و مواد افزودنی غیرضروری به سلامتی شما صدمه میزنند.

غذاهای گوشتی نیمهآمادههزینه خرید غذاهای گوشتی نیمهآماده مانند کبابهای لقمه و همبرگرهای منجمد خیلی بیشتر از تهیه آنها با گوشت تازه است، ضمن این که گاهی از گوشتهای بیکیفیت در این فراوردهها استفاده میشود که احتمال وجود باکتری ای. کلای در غذاهای گوشتی نیمه آماده بیشتر است.

انواع سُسهااخیراً در سوپر گوشتها دیده میشود که یک یخچال مجزا را به انواع سسها اختصاص داده اند که انواع سُسهای مایونز و سُسهای گوجه مانند سس تند و سس ماکارونی گرانتر و شورتر از سس ساده هستند. این سسها نه تنها چربی و نمک بالایی دارند بلکه اشتهای خوردن را بیشتر کرده و منجر به چاقی میشوند.


منبع سایت تبیان

امضا كاربر
شاید تمام لحظه های با تو بودن را آسوده می خندیدم!!
اما کاش می دانستم پس این آرامش نبودنت را تجربه خواهم کرد....
آنگاه حتی یکبار هم لبخند و محبتم را نمیدیدی.............!!!!
پنج شنبه ۲۷ مرد ۱۳۹۰ ۱۹:۵۲ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.