به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سقف لوکسآلون

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 6,283
اعتبار: 194
سپاس کرده: 9,674
سپاس شده: 11,239 در 5,795 موضوع

امتياز: 5,932.31

ارسال: #1
سقف لوکسآلون

اين سقف پوششي خاصي را دارا است. با ظاهري ساده و محكم و درزبندي بين آن جزو معدود سقف ها است . و به سه گونه مي شود تعريف كرد نخست اين نوع سقف كاذب به تنهايي كار شود و ديگري در سقف هاي تركيبي و در آخر اين سازه را در نما هم مي شود بكار برد ( نماي داخلي ساختمان ونما خارجي ساختمان ) .
اين نوع سقف كاذب با زير سازي منحصر به خود كار مي شود . در مواردي كه به تنهايي بخواهد كار شود از اصول سقف كاذب دامپا پيروي مي كند . در نما هم همينطور ولي در موارد سقف كاذب تركيبي طرق خاص خودش اجراء مي شود.
اين سقف بصورت رول فرم توليد مي شود . محصول توليد شده با عرض پانزده سانتي متر است . و طول بستگي به طرح اجريي دارد . اين سقف بصورت آويزاني اجراء مي شود با ساپورت هاي مفتولي ويا تسمه اي ودر موارد ديگر با بسته شدن زير سازي به آهنكشي اين عمل انجام مي گردد.
ضخامت ورق توليدي در اين سقف كاذب پنج الي هفت دهم ميلي متر است . جنس ورق آلومينيومي و يا ورقهاي رنگين نيز ميتواند باشد . در ضمن بصورت پانچ و بدون پانچ توليد مي گردد .
در مورد ي كه اين نوع سقف كاذب به تنهايي اجراء شود . امكان دسترسي به پشت سقف تقريبا" از بين مي رود . ( در مورد لزوم دريچه بازديد ويا گونه اي ديگر مي توان جرا كرد كه دسترسي به پشت سقف انجام شود ) پس در انتخاب سقف كاذب عامل دسترسي به پشت سقف مهمترين مسئله است.
رنگ آميزي براي اين سقف به دلخواه است .
جاسازي متعلقات سقف به صورت متنوع امكان پذير است .
ü سقف کاذب تايل ( با نگهدارنده نمايان)
يكي از بهترين نوع پوشش براي سقف كاذب است . انواع آن هم بستگي به نگهدارنده وجنس پوششي آن است . قطعات (تايل و نگهدارنده ) از بيش تعين شده با ابعاد معين ، به نام مشبك و آرمسترانگي و مينرال وبطور صحيح آن كليك ناميده مي شود . در موارد ديگر آن مشبك صحيحتر است .
متريال پوششي در اين نوع سقف كاذب بايد مضربي از طول و عرض شصت سانتيمتري باشد و نوع جنس آن به سفارش كارفرما است . مانند : الياف فشرده و پلاكسي گلاس ( طلق ) و گچي و چوبي و آلومينيومي و يا موارد پيشنهادي ديگر باشد . اين نوع سقف كاذب بصورت آويزاني اجراء ميگردد . كه بهترين آويز مفتول گالوانيزه است . نگهدارنده آلومينيومي هم بهمين ترتيب اجرا ء ميگردد ولي با اندكي تفاوت كه بدين صورت مي توان بيان كرد . كه بر روي بدنه آن هيچ گونه شيار وزبانه وجود ندارد ، سپري ( نگهدارنده ) در طول معين توليد شده و بعداز رنگ شدن در طول شش وپنج ويا حتي كمتر به محل اجراء آورده مي شود . و آن وقت به طول معين طراحي شده برش مي خورد و نصب ميگردد . تنوع رنگ در سپري آلومينيومي بيشتر است و تنوع در توليد شكل ظاهري آن است، كه اين مورد مزيت در اين نوع سقف كاذب است . اين نوع سقف كاذب را در ارتفاع، بهتر است با زير سازي آهني ( پروفيل ) اجرء گردد. اين شرايط بستگي به محيط ومساحت اجرايي دارد . مانند ارتفاع از كف ، بلندي پشت سقف كاذب تا سقف اصلي ( براي بيش از دو متر ) و .... .
ولي در موارد اجسام سنگين تر اجراء آن محتاج به زير سازي جدا است. اين سقف كاذب در حال حاضر از رايج ترين نوع سقف كاذب در داخل كشور است . ü سقف کاذب ترکيبي

اجراء چند نوع سقف کاذب درکنار همديگر ودر غالب يک طرح هندسي منظم و يا غير منظم به همراه شکست و اختلاف سطح مختلف را سقف کاذب ترکيبي گويند . براي اجراء چنين سقفي ، طرحي مناسب با سازه هاي سقف کاذب الزامي است.
نکته اي که دراين سقف وجود دارد ، استفاده از نورپردازي و گونه هاي مختلف از چراغهاي توکار است، که جلوه خاصي به طرحهاي هندسي و رنگ آميزي سقف کاذب ترکيبي ميدهد.
معمولا" براي اجرا ء اين سقف زير سازي مناسبي را بوجود مي آورند ، که با آهنکشي ويا بدون آهنکشي است. که در هر صورت بايد محاسبه فني لازمه لحاظ گردد.
معمولا" اين نوع سقف با قيمت بيشتري نسبت به سقفهاي ديگر قابل اجراء است . بنا به عواملي که ذکر خواهم کرد ، مثل سازه و زيرسازي بيشتري را طلب ميکند سازه هاي آهني و سازه مربوط به خود سقف مورد نظر در هنگام اجراء باعث اتلاف وقت بيشتري مي شود . که از نظر زما نبندي در اجراء با سقفهاي ديگر متفاوت است . سقف کاذب ترکيبي را معمولا" در مساحتهاي بزرگ ( که مساحت مورد نظر يکجا باشد و پراکندگي نداشته باشد يعني ديوار و ديگر عوامل جدا کننده فضا وجود نداشته باشد ) اجرء ميشود چون زيباي بهتري را جلوه گرمي نمائيد . در موارد ديگر معمولا" بدون آهنکشي پشت سقف ( البته در مساحتي کم ) انجام ميگردد، مثل سرويسها ، کارايي بيشتري دارد . سقف کاذب ترکيبي در اختلاف سطح اگر اجراء شود ، زيباي خاصي را دارد که با رنگي متفاوت و قرينه نسبت به ديگر سطوح ( همان مساحت اجرايي) جلوه خاصي را دارا مي شود . ü دامپا

شكل آنباندهاي نواري است در عرض و يا طول مساحت اجرايي ، ابعاد شكل ظاهري اين نوع سقف بهغير از طول آن هميشه ثابت است . ولي طول آن در سفارش براي توليد ميتواند مختلف باشد .
رنگ آميزي الوان است .
زير سازياز جنس ورق گالوانيزه ميباشد .واز سقف اصلي آويزان مي شود.
اجرا آندر سطوح شكست و زاويه دار و حتي قوس بخوبي انجام پذير است . امكان جاسازي متعلقاتسقف كاذب بخوبي امكان پذير است .
موارد اجرايي آن در ساختمان متنوع است . در نوع ساده و پانچ شده توليدميگردد .

ü سقف کاذب گريليوم

سقفکاذب گريليوم در رده سقف هاي دکوراتيواست و در بين آنها از ويژگيهاي فراواني برخوردار است اين سقف از آلومينيوم وآهن و ورقهاي آلياژي ( اين مورد گران است) توليد ميشود ..
سقف گريليوم ، سقف باز هم گفته مي شود . جواب آن در کار تمام شده است . بعد از اينکه سقف نصب شد چيزي که رويت مي شود اينست ، خانه هاي مربع و مستطيل شکلي که پيوسته در کنار هم قرار گرفته است . که هيچ پوششي در داخل و يا پشت آن وجود ندارد و پشت سقف و تاسيساتي که کار شده است به خوبي ديده مي شود .
سقف کاذب گريليوم از ورق به قطر 4/0 الي 1 ميليمترتوليد مي گردد.
گريليوم توليد شده رنک مي شود ، رنگ بصورت مايع و يا پودري مي باشد ، که در هر صورت به کوره مي رود تا خشک شود .
در هنگام نصب قطعات توليد شده روي هم مونتاژ مي شود و سپس در کاريرهاي که هم شکل با قطعات هستند ولي با اندازه دو برابر قرار مي گيرند ودر سطح طراز اجراء مي شوند. مزيت سقف کاذب گريليوم در نماي آخر اينطور است که هيچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) ديده نمي شود ، چون مي توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل در يچه ها ، کانال ها ، ددکتور ها و ...... و ديگر موارد. معمولا" سقف کاذب گريليوم را بصورت منفرد و يا ترکيبي با سقف هاي ديگر اجراء مي کنند. زير سازي سقف گريليوم مانند سقف هاي ديگر بصورت آويزاني است ، که با سيم مفتول ويا زنجير اين کار انجام مي گردد.

ü تايل (با نگهدارنده مخفي يا پنهان)
اين نوع سقف کاذب مانند ديگر سقفها عمل زير سازي و آويز گرفتن از سقف اصلي را دارد. در سطح تراز ويا شيب دار کار مي شود و زير سازي آن از جنس گالوانيزه است ( در مورد نگهدارندهغير نمايان ) در مورد نگهدارنده هاي نمايان از جنس آلومينيومي و گالوانيزه رول فرم شده است و عمل زيرسازي در نگهدارنده نمايان ، آويز از سقف اصلي است .
در موارد خاص که از اسکلت آهني استفاده ميگردد ، مانند ارتفاع بلند از سقف اصلي و شيب دار بودن و در سقف هاي ترکيبي و يا عبور تاسيسات از زير سقف اصلي و يا افزايش چراغهاي روشنايي و ....
در نگهدارنده آشکار ، به سازه مورد نظر سپري گفته ميشود که با مقطع حرف انگليسي تي توليد مي گردد ( بصورت آلومينيومي ) و قابل رنگ آميزي در سليقه هاي مختلف است در سپري گالوانيزه رول فرم شده هم انتخاب رنگ وجود دارد .
خود تايل از جنس آلومينيومي وگالوانيزه ويا چوب و پي وي سي و کامپوزيت و يا ...... ميتواند باشد و فرم شکل آن نيز در توليد به دلخواه طراح وکارفرما وتوليد کننده است . تايل هاي بسيار زيبا وبا اندازه مدولهاي کاملا" يکسان ( در توليد ) و با کيفيت رنگ فوق العاده که همگي اين موارد در اتمام اجراء سقفي بسيار زيبا به وجود مي آورد . ü سقف کاذب اسپيس فريم (دکوراتيو)

سقف کاذب ،اسپيس فريم> فرم و طرح اين سقف هرمي شکل است که مقطع چهار گوش آن به طرف بالا و نوک هرم به طرف پائين است .
کل سطح را همين هرمها در کنار همديگر پوشش مي دهند و در ضمن اين قابليت را دارا هستند که در چند طبقه رويهم کار شوند ، ضلع اين هرم لوله آلومينيومي است که دو سر آن طوري ساخته مي شود که بتوان روي هم پيچ شوند . سقف کاذب اسپيس فريم از نوع سقفهاي پوششي و دکوراتيو است ، زيباي خاصي اين نوع سقف دارا است و جلوه خاصي به محيط مي دهد .
سقف کاذب گریلیوم در رده سقف های دکوراتیواست و در بین آنها از ویژگیهای فراوانی برخوردار است این سقف از آلومینیوم وآهن و ورقهای آلیاژی ( این مورد گران است) تولید میشود ..
سقف گریلیوم ، سقف باز هم گفته می شود . جواب آن در کار تمام شده است . بعد از اینکه سقف نصب شد چیزی که رویت می شود اینست ، خانه های مربع و مستطیل شکلی که پیوسته در کنار هم قرار گرفته است . که هیچ پوششی در داخل و یا پشت آن وجود ندارد و پشت سقف و تاسیساتی که کار شده است به خوبی دیده می شود . سقف کاذب گریلیوم از ورق به قطر 4/0 الی 1 میلیمترتولید می گردد . گریلیوم تولید شده رنک می شود ، رنگ بصورت مایع و یا پودری می باشد ، که در هر صورت به کوره می رود تا خشک شود . در هنگام نصب قطعات تولید شده روی هم مونتاژ می شود و سپس در کاریرهای که هم شکل با قطعات هستند ولی با اندازه دو برابر قرار می گیرند ودر سطح طراز اجراء می شوند. مزیت سقف کاذب گریلیوم در نمای آخر اینطور است که هیچ گونه متعلقات سقف ( بجز چراغ ) دیده نمی شود ، چون می توان در پشت سقف آن را کار کرد، مثل در یچه ها ، کانال ها ، ددکتور ها و ...... و دیگر موارد. معمولا" سقف کاذب گریلیوم را بصورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر اجراء می کنند . زیر سازی سقف گریلیوم مانند سقف های دیگر بصورت آویزانی است ، که با سیم مفتول ویا زنجیر این کار انجام می گردد. سقفهاي كاذب مشبك كناف
سقفهاي كاذب مشبك كناف از شبكه سازه هاي سپري(يا T شكل) وتايل هاي گچي تشكيل مي شوند. شبكه مذكور به وسيله آويز هاي قابل تنظيم به سقف اصلي متصل گرديده و سپس تايل هاي گچي درون اين شبكه قرار مي گيرند. نصب سريع و آسان , دسترسي آسان به فضاي تاسيساتي پشت سقف كاذب و تعميير و نگهداري آسان از جمله ويژگيهاي اين ساختار مي باشد.
انواع تايل هاي گچي تايل هاي سقفي در ابعاد 60×60سانتيمتر ودر دو نوع ساده(فاقد خواص صوتي) و آكوستيك(داراي خواص صوتي) توليد و عرضه مي گردند : 1-تايل هاي ساده 101-بدون روكش 201-روكش دار(P.V.C برروي تايل –آلومينيوم بر پشت تايل)


2-تايل هاي آكوستيك
102-مدل 36/12/8 202-مدل 18/6 ويژگي اصلي تايل هاي آكوستيك , قابليت جذب صوت بالاي آنها مي باشد. به همين سبب اين نوع تايل غالبا" در ساختمان هايي نظير سينماها, آمفي تئاتر ها و دفاتر كار مورد استفاده قرار مي گيرد. تايل هاي گچي ساده تايل هاي گچي ساده فاقد خاصيت جذب صوت مي باشند. اين تايل ها در دو نوع بدون روكش و روكش دار توليد و عرضه مي گردند. تايل هاي بدون روكش داراي قابليت رنگ آميزي مي باشند. تايل هاي با روكش P.V.C نيازي به رنگ آميزي نداشته و بدين ترتيب سرعت كار بالا مي رود.

تايل هاي با روكش آلومينيوم(در پشت تايل) در مكان هايي كه احتمال ريزش آب بر پشت تايل وجود دارد (مانند محل عبور لوله هاي تا سيساتي) ويا در محيط هايي كه احتمال تعرق وجود دارد(مانند مناطق شرجي نظير شمال يا جنوب كشور) مورد استفاده قرار مي گيرند. تايل هاي گچي آكوستيك مدل 36/12/8 اين نوع تايل ها داراي خاصيت جذب صوت مي باشند. سوراخ هاي درون تايل به شكل دايره هايي به قطرmm 8 و Mm12بوده كه فاصله مركز به مركز اين سوراخ ها از يكديگرmm36مي با شد.

تايل هاي گچي آكوستيك مدل 18/6 اين نوع تايل ها داراي خاصيت جذب صوت مي باشند. سوراخ هاي درون تايل به شكل دايره هايي به قطراين نوع تايل ها داراي خاصيت جذب صوت مي باشند. سوراخ هاي روي تايل به شكل دايره هايي به قطر mm 6بوده كه فاصله مركز به مركز اين سوراخ ها از يكديگر mm 18مي با شد. __________________________________________
جمعه ۲۸ مرد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 1
اعتبار: 0
سپاس کرده: 0
سپاس شده: 0 در 0 موضوع

امتياز: 104.00

ارسال: #2
سقف کاذب کناف و سقف مشبک
سقف های کاذب کناف انواع مختلفی دارن. سقف های کاذب مشبک و سقف های کاذب کناف دکوراتیو. استفاده طراحی و اجرای هر سقف کاذبی با توجه به قیمت ها و بوجه و نوع کاربری سازه باید باشد. طراحی های سقف کاذب کناف یا سیستم درای وال و سقف کاذب مشبک آکوستیک و....
چهار شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۸:۳۸ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.