به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اجتماعی v / افزایش بینندگان ماهواره‌ محسوس است

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

افزایش بینندگان ماهواره‌ محسوس است

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 4,271
اعتبار: 49
سپاس کرده: 3,286
سپاس شده: 6,367 در 2,945 موضوع

امتياز: 888.25

ارسال: #1
افزایش بینندگان ماهواره‌ محسوس است
بخش نگران كننده این گزارش كه شاید از جمله عوامل برخوردهای فیزیكی اخیر با بشقاب های ماهواره بوده، میزان بینندگان ماهواره در شهرهاى مركز استان در كشور نسبت به سال گذشته با افزایش 8 درصدى از 34 درصد به 42 درصد رسیده است. بخش نگران كننده این گزارش كه شاید از جمله عوامل برخوردهای فیزیكی اخیر با بشقاب های ماهواره بوده، میزان بینندگان ماهواره در شهرهاى مركز استان در كشور نسبت به سال گذشته با افزایش 8 درصدى از 34 درصد به 42 درصد رسیده است.

اما نكته جالب آن كه برخلاف تصور برخی تحلیلگران رسمی، این نظرسنجی نشان می دهد در حال حاضر میزان رجوع به شبكه هاى ماهواره اى در شهرهاى مركز استان با بینندگان ماهواره در شهر تهران برابرى مى كند.

در پی انتشار نتایج نظرسنجی یكی از مراكز مهم افكارسنجى ملی درباره «برنامه هاى شبكه هاى ماهواره اى» كه در 31 شهر مركز استان انجام شده، «آینده» بخش دیگری از نتایج این نظرسنجی را منتشر می كند.نكته نگران كننده این گزارش كه شاید از جمله عوامل برخوردهای فیزیكی اخیر با بشقاب های ماهواره بوده، میزان بینندگان ماهواره در شهرهاى مركز استان در كشور نسبت به سال گذشته با افزایش 8 درصدى از 34 درصد به 42 درصد رسیده است. هم چنین میزان كسانى كه در حد زیاد علاقه مند به تماشاى برنامه هاى ماهواره هستند با افزایش 6 درصدى از 28 درصد به 33 درصد رسیده است و كسانى كه اصلاً علاقه اى به تماشاى ماهواره ندارند با كاهش 5 درصدى از 40 درصد به 35 درصد كاهش یافته است.

اما نكته جالب آن كه برخلاف تصور برخی تحلیلگران رسمی، این نظرسنجی نشان می دهد در حال حاضر میزان رجوع به شبكه هاى ماهواره اى در شهرهاى مركز استان با بینندگان ماهواره در شهر تهران برابرى مى كند.

از نظر پاسخگویان اقدامات ذیل در كاهش تمایل مردم به تماشاى ماهواره در حد زیاد و خیلى زیاد مؤثر است: افزایش كیفیت، تنوع و جذابیت برنامه های صداوسیما، توجه به نیازهاى مردم در تولید برنامه ها و تخصصى شدن شبكه هاى داخلى.

70 درصد پاسخگویان مهم ترین اهداف شبكه هاى ماهواره اى را اهداف ضد فرهنگى، تضعیف دین و ایجاد اغتشاش در كشور دانسته اند. برخى مواردى كه پاسخگویان ذكر كرده اند عبارتند از: گمراه كردن جوانان، تهاجم فرهنگى، تضعیف دین، اغتشاش در كشور، ترویج بى بندوبارى، منفعت مادى، انحراف اخلاقى، از بین بردن خانواده و از بین بردن اتحاد.

مهم ترین پیشنهاد پاسخگویان براى استفاده كمتر مردم از ماهواره عبارتست از: تنوع برنامه ها، توجه به كیفیت، توجه به شادى و سرگرمى، جذابیت و «بیان واقعیت».

جذابیت و تنوع برنامه هاى ماهواره رو به افزایش است
رویكرد فرهنگى شبكه هاى ماهواره اى در مقایسه با جذابیت كم برنامه هاى رسانه ملى، مهم ترین دلیل افزایش رویكرد مردم به ماهواره مى باشد. در حال حاضر در حدود 70 شبكه فارسى ماهواره اى وجود دارد كه پرمخاطب ترین آن ها، فارسى وان (نمایش فیلم) و شبكه من و تو (سرگرمى و تفریحى) مى باشد. 23 درصد از كل پاسخگویان، بیننده فارسى وان و 19 درصد، بیننده من و تو هستند.

اگرچه شبكه بى.بى.سى فارسى با رویكرد سیاسى 21 درصد بیننده دارد اما مهم ترین رویكرد مردم به ماهواره، برنامه هاى فرهنگى اجتماعی آن مى باشد كه جدول مقایسه تی زیر نیز بر آن تاكید می كند:قابل توجه است كه حدود 70 درصد همین پاسخگویان، برنامه هاى ماهواره را در بعد فرهنگى و دینى «مخرب» دانسته اند و باعث اغتشاشات سیاسى قلمداد كرده اند. اما با این حال 60 درصد اذعان داشته اند برنامه هاى ماهواره باعث شاد شدن روحیه مردم مى شود!

یعنى بییندگان ماهواره در غیاب برنامه هاى جذاب و متنوع در رسانه ملى به ناچار به سمت ماهواره سوق پیدا مى كنند.

منبع: آینده نیوز

امضا كاربر
کوچه بی تو چه می کشد بانو
نه خاطراتت را خاک می کند نه تو را به من بر می گرداند
جمعه ۲۸ مرد ۱۳۹۰ ۰۵:۱۹ صبح
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.