به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / مشاوره زناشویی v / چگونه بفهميد شوهرتان دروغ مي‌گويد؟

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

چگونه بفهميد شوهرتان دروغ مي‌گويد؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 4,271
اعتبار: 49
سپاس کرده: 3,286
سپاس شده: 6,367 در 2,945 موضوع

امتياز: 888.25

ارسال: #1
چگونه بفهميد شوهرتان دروغ مي‌گويد؟
تشخيص حرف درست از نادرست توانايي‌ است كه اغلب آدم‌ها آرزوي داشتنش را دارند. پليس‌ها براي شناخت مجرمان‌شان، قاضي‌ها براي داشتن قضاوتي درست، مادرها براي مراقبت از فرزندشان و زنان براي اطمينان داشتن به شوهرشان بايد توانايي شناخت دروغگو را داشته باشند. شناختن يك دروغگو كار آساني نيست اما مي‌توان از برخي نشانه‌ها براي پي بردن به اين موضوع استفاده كرد. گرچه آدم‌هاي مختلف شيوه‌هاي متفاوتي را براي دروغ گفتن انتخاب مي‌كنند اما بسياري واكنش‌ها در ميان اغلب دروغگوها يكسان است. گرچه شما نمي‌توانيد با ديدن يك نشانه به شك‌تان پايان دهيد و مهر دروغگويي را روي طرف مقابل‌تان بچسبانيد اما حضور مجموعه‌اي از نشانه‌ها مي‌تواند شما را كمي مطمئن‌تر كند. به اين 12‌سوال پاسخ بدهيد. اگر تعداد جواب‌هاي مثبت بيش از 3 بود، شك‌تان منطقي است. اگر بيش از 7 پاسخ مثبت بود، شك‌تان مي‌تواند به يقين نزديك شود!چطور به شما دروغ مي‌گويد؟

 • آيا از جواب دادن طفره مي‌رود؟
اگر كسي به سوال شما پاسخي بسيار مختصر و كوتاه داد، نمي‌توانيد به او مهر دروغگويي بزنيد اما اين موضوع مي‌تواند يكي از نشانه‌هايي باشد كه دروغگوها را به ما مي‌شناساند.

 • آيا دنبال توجيه مي‌گردد؟
گاهي اوقات اين افراد درست بعد از پاسخ دادن به سوال، شروع به گفتن دليل‌هايي براي توجيه حرفشان مي‌كنند. از آن‌جايي كه‌كسي از آن‌ها توضيحي نخواسته و البته اين توضيحات برنامه‌ريزي شده هم نيست مي‌توان آن‌ها را از يك توضيح واقعي و درست تشخيص داد.

 • آيا وقتي مي‌پرسيد، سوال را تكرار مي‌كند؟
اغلب اوقات آن‌ها قبل از جواب‌دادن، سوالات آن سوال را تكرار مي‌كنند؛ انگار كه انتظار شنيدن آن را نداشته باشند و سعي مي‌كنند با اين كار كمي زمان براي خود بخرند تا جوابي مناسب را در ذهن‌شان آماده كنند.

 • آيا از واكنش شما مي‌ترسد؟
معمولا دروغگوها بعد از گفتن توضيحات‌شان سعي مي‌كنند واكنش شنونده را زيرنظر بگيرند. آن‌ها به‌طور دقيق به رفتار و حركات فردي كه از آن‌ها سوال مي‌كند خيره مي‌شوند تا ببينند كه آيا طرف مقابل‌شان روي او قضاوت مي‌كند يا نه و اين‌كه آيا او حرف‌شان را باور كرده است يا خير.چند شرط شناسايي همسر دروغگو

 • هنگام جواب دادن تپق مي‌زند؟
آن‌ها هنگام گفتن داستان‌شان آرام و بريده بريده حرف مي‌زنند. انگار كه درست در همان لحظه به خلق يك ماجرا مي‌پردازند؛ ماجرايي كه اصلا اتفاق نيفتاده و همين واقعي نبودنش است كه آن‌ها را مضطرب كرده و جملات‌شان را مي‌شكند.

 • از توضيح دادن بيزار است؟
دروغگوها دوست ندارند در مورد كاري كه كرده‌اند زياد توضيح بدهند و معمولا اگر زياد از آن‌ها سوال كنيد آشفته و عصبي مي‌شوند. درحالي‌كه اگر شما به كسي كه راست مي‌گويد، تهمت دروغگويي بزنيد، او براي رها شدن از اين تهمت تمام تلاشش را كرده و سعي مي‌كند با بيان كردن دلايل بسيار، شما را قانع كند كه دروغي در كار نيست و البته تا شما را قانع نكند آرام نمي‌گيرد. • سعي مي‌كند سريع جواب دهد؟
وقتي از راستگوها سوال مي‌پرسيد كه جواب دادن به آن براي‌شان دشوار است، به نقطه‌اي دور خيره مي‌شوند تا خوب به سوالي كه براي‌شان مطرح كرده‌ايد فكر كنند و جوابي قانع‌كننده را پيدا كنند درحالي‌كه دروغگوها تنها يك لحظه نگاه‌شان را منحرف مي‌كنند و فورا نخستين جوابي كه به ذهن‌شان مي‌آيد را بيان مي‌كنند.

 • پاي شاهد را وسط مي‌كشد؟
دروغگوها به‌دنبال شاهدي براي گفته‌هاي‌شان مي‌گردند و گاهي سعي مي‌كنند با ارجاع‌دادن شما به آن شاهد از جواب دادن طفره روند. براي مثال وقتي از او دليلي مي‌پرسيد، سعي مي‌كند به جاي جواب دادن بگويد اگر به من اعتماد نداري چرا از فلاني نمي‌پرسي؟


 • نشانه‌هاي زبان بدن را مي‌بينيد؟
آن‌ها معمولا حالات خاصي را به‌خود مي‌گيرند. مثلا با موهاي‌شان بازي مي‌كنند يا ابروهاي‌شان را مي‌خارانند. گرچه اگر بخواهيم فهرستي طولاني‌ از اين حالات را تهيه كنيم، مي‌توانيم اغلب اين نشانه‌هاي تكراري را بشناسيم اما نبايد فراموش كرد كه همه آدم‌ها از يك نشانه استفاده نمي‌كنند، گرچه اغلب نشانه‌اي مشابه را براي آرام‌تر كردن خود به كار مي‌گيرند.

 • به چشم‌تان نگاه نمي‌كند؟
دروغگوها از چشم مي‌ترسند. آن‌ها سعي مي‌كنند نگاه شان را از شما بدزدند يا اينكه فورا بعد از جواب دادن به سوال‌تان صحنه را ترك كرده يا روي‌شان را برمي‌گردانند.

 • يك جمله را تكرار مي‌كند؟
دروغگوها از فراموش كردن واهمه دارند. آن‌ها سعي مي‌كنند از كلمات يك‌ساني استفاده كنند و خيلي مراقبند كه جملات‌شان را فراموش نكرده يا تغيير ندهند.
درحالي‌كه راستگوها سعي مي‌كنند با تكرار سوال‌تان، حقيقت را با جملات متفاوت به زبان بياورند، به اميد اين‌كه شما يكي از شيوه‌هاي بيان آن را بپذيريد.4 اصل در برخورد با دروغگوها

 • آرامش تان را حفظ كنيد
عصبانيت و حمله كردن تنها مي‌تواند اوضاع را پيچيده و نفرت ميان شما و دروغگوي مقابل‌تان را بيشتر كند. شما با آرامش زودتر به نتيجه خواهيد رسيد. طوري رفتار كنيد كه فرد مقابل‌تان احساس نكند موضوع را فهميده‌ايد. او را متهم نكنيد و در مقام قضاوت قرار نگيريد. بگذاريد گمان كند كه تنها يك گفت‌وگوي دوستانه، بدون هيچ شكي ميان شما اتفاق مي‌افتد. قبل از هرگونه قضاوت شما بايد در مورد ادعاي‌تان نسبت به دروغگو بودن او مطمئن شويد و تلاش كنيد كه او را بيهوده به چيزي متهم نكنيد.
 • منتظر توضيح بمانيد
يك سوال كلي بپرسيد و بعد سعي كنيد سوالاتي كه نمي‌توان با يك كلمه به آن جواب داد را مطرح كنيد. جوري سوال كنيد كه فرد مقابل‌تان مجبور باشد پاسخي طولاني و كامل را به سوال‌تان بدهد. دروغگوها از توضيح دادن بيزارند و حين بيان توضيحات‌شان مدام از اين واهمه دارند كه مچ‌شان گرفته شود. نگذاريد كه با پاسخ‌هاي كوتاه، بي‌تفاوت و چند كلمه‌اي از روشن كردن موضوع طفره بروند و البته نگذاريد كه احساس كنند بازجويي مي‌شوند و مورد شك قرار گرفته‌اند.
 • شك‌تان را پنهان كنيد
وقتي او به سوال‌تان جواب مي‌دهد، حرفش را قطع نكنيد و بگذاريد با تمركز به سوال‌تان جواب دهد. تنها با رها كردن او در حالت عادي است كه مي‌توانيد در مورد حرف هايش قضاوت كنيد. بگذاريد تا جايي كه مي‌تواند داستانش را بپروراند. شما راحت‌تر مي‌توانيد تناقض حرف‌هايش را در يك صحبت طولاني مشاهده كنيد. اگر مكالمه‌تان را از مسير آرامش خارج نكنيد و شرايطي را فراهم كنيد كه او فكر كند حرف‌هايش پذيرفته شده است، او ميل بيشتري به پروراندن داستانش و طولاني‌كردن بحث خواهد داشت و اين مي‌تواند برگ برنده‌اي براي شما باشد.
 • او را امتحان كنيد
موضوع را تغيير بدهيد. درحالي‌كه راستگوها از اين تغيير ناگهاني شوكه مي‌شوند و سعي مي‌كنند بحث در مورد موضوع قبلي را ادامه دهند، دروغگوها از اين تغيير موضوع استقبال مي‌كنند و با خيال راحت در مورد موارد ديگر حرف مي‌زنند. آن‌ها به محض تغيير‌كردن بحث گمان مي‌كنند كه شما موضوع را فراموش كرده‌ايد و اطمينان‌تان نسبت به او را به دست آورده‌ايد.


Bartarinha.ir

امضا كاربر
کوچه بی تو چه می کشد بانو
نه خاطراتت را خاک می کند نه تو را به من بر می گرداند
دو شنبه ۳۱ مرد ۱۳۹۰ ۱۵:۰۰ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از *داتیس* سپاسگزاری کرده است. uhana
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.