به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن خانه و خانواده / تالار خانه و خانواده / نکات قبل از ازدواج v / چگونه اولين گام ازدواج را برداريم؟

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چگونه اولين گام ازدواج را برداريم؟

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 4,271
اعتبار: 49
سپاس کرده: 3,286
سپاس شده: 6,367 در 2,945 موضوع

امتياز: 888.25

ارسال: #1
چگونه اولين گام ازدواج را برداريم؟
طولاني‌ترين سفرها هم يك روز با گامي كوچك آغاز مي‌شود. پس عجيب نيست اگر بگوييم براي ازدواج و تشكيل زندگي مشترك بايد روي تمام مسائل و جزئيات آن بسيار دقت كرد و قدم‌هاي اوليه را درست و با احتياط برداشت
در فرآيند پيدا كردن شريك زندگي، صحبت كردن با او، تحقيق و ساير اقدامات مربوطه، با خودتان خوب كنار بياييد. مراقب خودتان باشيد و به مسائلي توجه كنيد كه به شما احساس بهتري بدهند. منظور اين نيست كه پول بيشتري براي خود خرج كنيد بلكه روحيه‌تان را تقويت كنيد

تماس چشمي، چه چيزي‌هايي را به ما مي‌فهماند؟

فراموش نكنيد قدرت تماس چشمي زياد است و اصلا نبايد آن را دست كم گرفت. البته منظور از ارتباط چشمي، زل زدن يا خيره شدن به چشم طرف مقابل نيست اما وقتي براي نخستين بار، با فردي كه قرار است با او ازدواج كنيد صحبت مي‌كنيد، بهتر است با حفظ متانت، هر از گاهي به‌مدت چند ثانيه به چشمان او نگاه كنيد تا بتوانيد بسياري از واقعيت‌هاي گفتار او را تشخيص دهيد. حالت چشم‌ها مي‌تواند از درون فرد اطلاعاتي به شما بدهد كه شايد اصلا در گفتار مشخص نشود. معمولا بهترين نتيجه وقتي به دست مي‌آيد كه مرد منتخب شما از نظر سطح جذابيت دروني در حد خودتان باشد و اين موضوع تا حدي در نگاه فرد مشخص مي‌شود. تمايل فرد براي ادامه صحبت و اشتياق او به پيگيري مباحثه را مي‌توان به‌خوبي در نگاه او تشخيص داد. همچنين اگر فرد احساس اشتياق دروني نداشته باشد، چشمانش احساس او را كاملا نشان خواهد داد. ميزان صداقت و درستكاري آدم‌ها تا حد زيادي در چشمان‌شان حس مي‌شود، مي‌توان گفت در همان دقايق اوليه مي‌توانيد كشفيات بزرگي داشته باشيد!

با زبان بدن شوهر آينده‌تان آشنا شويد؟

وضعيت و حالت عمومي بدن شما بايد نمايانگر اشتياق و تمايل‌تان براي ادامه گفت‌وگو باشد. هيچ وقت حين صحبت اوليه با شريك آينده زندگي خود دست‌هاي‌تان را به هم قفل نكرده، دست به سينه نبوده يا كيف‌تان را جلوي خود نگه نداريد چون با اين‌كارها عملا نشان مي‌دهيد كه مي‌خواهيد خودتان را پنهان كنيد. اگر در اين شرايط احساس مي‌كنيد عصبي هستيد، به زبان بدن (حالت بدن) خود توجه ويژه داشته باشيد. وقتي دستان‌تان را به هم مي‌ماليد يا بي‌قراري مي‌كنيد و دائم تكان مي‌خوريد، در اصل مي‌گوييد: «من راحت نيستم و آرامش ندارم»! پس سعي كنيد آرامش داشته باشيد و وزن‌تان را روي تمام بدن‌تان به‌صورت متعادل حفظ كنيد. وقتي دائما اين پا و آن پا مي‌شويد، حس خوبي به طرف مقابل منتقل نمي‌كنيد. با قامتي كشيده و دستاني افتاده و حاكي از اعتماد به نفس با طرف مقابل روبه‌رو شويد. اين حالت نشان مي‌دهد شما آرامش داريد. بعد از نگاه، كه بايد آرام و حاوي صداقت باشد، لبخند يكي از موثرترين روش‌هاي جلب اعتماد و تمايل براي ادامه گفت‌وگو است، چون با لبخند اين پيام منتقل مي‌شود كه «علاقه‌مندم به صحبت ادامه دهم». حين گفت‌وگو بهتر است هر از گاهي سرتكان داده تا نشان دهيد به صحبت‌هاي طرف مقابل گوش مي‌دهيد. البته تعريف و تحسين هم، كارساز است؛ معمولا در جلسات اوليه تعريف و تحسين از ويژگي‌هاي برجسته طرف مقابل يا صحبت كردن در مورد علاقه‌هاي او مي‌تواند آغازي مناسب باشد، احساس جذابيت هم با اين روش به‌خوبي منتقل مي‌شود. اگر شما آغازگر صحبت هستيد، از موضوعاتي ساده مثل مدل مو يا لباس شروع كنيد. در مورد تحسين خصوصيات غيرظاهري كه به شخصيت و درون آدم‌ها مربوط مي‌شود، بسيار محتاطانه برخورد كنيد چون تعريف و تمجيد جعلي و بي‌مورد نشان‌دهنده عدم‌درستكاري است. توجه داشته باشيد زياده‌روي در اين كار، نتيجه عكس داشته و وجهه شما را تخريب مي‌كند و هدف شما كه برقراري ارتباطي سالم و با هدف تشكيل زندگي مشترك است، در همان ابتداي راه خدشه‌دار مي‌شود.9 قدم تا كشف همسر ايده آل

1 - خودتان را بشناسيد؛ بايد بدانيد دنبال چه هستيد و چرا؟ آيا واقعا قادريد يك زندگي مشترك را با تمام مسائل و حواشي آن مديريت و اداره كنيد؟ هدف نهايي زندگي شما چيست؟
يادتان باشد نخستين قدم براي رسيدن به هدف، شناسايي آن است.

2 - آيا در گذشته شما نقاطي وجود دارد كه روي روابط شما و همسرتان در آينده تاثير بگذارد و توانايي ايجاد ارتباطي خوب و دلخواه را از شما بگيرد؟ براي بعضي افراد كه تصميم به ازدواج و تشكيل زندگي مشترك دارند، ضروري است از شر مسائل گذشته خلاص شوند. پس اگر شما احساساتي داريد كه مخفي كرده‌ايد يا در مورد آن‌ها ترديد داريد، بايد حتما آن‌ها را حل و فصل كرده و بعد براي ازدواج اقدام كنيد. زيرا ازدواج هيچ مشكلي را حل نمي‌كند و اتفاقا به‌خودي خود يك اتفاق پر چالش در زندگي محسوب مي‌شود. توصيه مي‌شودبهترين اقدامات را براي رفع مشكلات قبلي به‌كار ببريد و بعد براي آينده برنامه‌ريزي كنيد.

3 - براي ازدواج بايد بهترين و موثرترين اقدامات را به كار برد و از هرچه در توان داريد استفاده كنيد. آيا شما هم اين‌طور وارد عمل شده‌ايد؟ در واقع اين سوال نشان مي‌دهد در مورد خودتان چه احساسي داريد؟ آيا در حال حاضر احساس خوبي از خود داريد اگر مثلا وزن‌تان را متعادل كرده يا تحصيل‌تان را كامل كنيد، حس بهتري پيدا مي‌كنيد؟ معمولا انتخاب همسر و ازدواجي موفق‌، زماني دلخواه پيش مي‌رود كه چار‌چوب و قالب فكري شما مثبت و سالم باشد. اگر مسائلي در ذهن و روان‌تان شما را آزار مي‌دهد، ابتدا با تمركز بر آن‌ها مشكلات را حل كرده، بعد براي ازدواج اقدام كنيد.

4 - براي آشنايي با همسر آينده خود چه اقداماتي را مهم مي‌دانيد و چه قدم‌هايي برمي‌داريد؟ بعضي از خانم‌هابراي آشنايي با همسر آينده، عقايد و باورهاي قوي داشته و تاكيد دارند كه بايد مسيري صحيح، مشخص كنند. عقيده شما در اين مورد چيست؟ آيا مايليد آن را گسترش دهيد يا همچنان به روش‌هايي كه در ذهن داريد، پايبند هستيد؟

5 - از ديگران كمك بگيريد. دوستان، خانواده، بستگان و بالاخره اشخاص مهم زندگي‌تان، شما را خيلي خوب مي‌شناسند و اگر براي ازدواج، كسي را به شما پيشنهاد كرده يا مايلند شما را به فردي معرفي كنند، اين اقدام بسيار خوب است و آن را رد نكنيد. معمولا اطرافيان حاميان خوبي براي ازدواج محسوب مي‌شوند.

6 - بعضي اهداف قابل دسترسي را براي خودتان درنظر بگيريد. با مردم بيشتر ارتباط داشته باشيد تا راه و روش برقراري ارتباطي موثر را بهتر ياد بگيريد. رسيدن به اهداف، زمان لازم دارد و بايد براي دستيابي به زندگي مطلوب تلاش كرده و مهارت كسب كنيد تا فرصت‌ها از دست نروند. دائم اين مسائل را به‌خود يادآوري كنيد تا اگر هنوز شريك زندگي خود را پيدا نكرده‌ايد، نا‌اميد نشويد.

7 - به ساعت دروني خودتان توجه كنيد. اگر مدتي است پي در پي درگير مسائل مربوط به ازدواج هستيد و خسته شده‌ايد، به‌خودتان استراحت بدهيد. اگر در اين مورد احساسي منفي به سراغ‌تان آمده، به تجربيات تلخ قبلي در اين زمينه بستگي دارد. وقتي به‌خود استراحت مي‌دهيد، فرصتي به دست مي‌آيد كه بر انتظارات‌تان متمركز شده و تجديد قوا كنيد و هر زمان كه احساس بهتري كرديد، دوباره اقدام كنيد.آدم‌ها زيادند اما يافتن شريك زندگي مناسب به زمان و دقت بسيار زياد نياز دارد.

8 - تلقي‌تان از زندگي، خوش‌بينانه باشد و سعي كنيد رويكردي مثبت داشته باشيد. درست است كه چند ميليارد انسان روي كره زمين زندگي مي‌كنند اما بالاخره براي هركس يك همسر ايده‌آل وجود دارد.

9 - در آخر توصيه مي‌كنيم تفريح داشته باشيد و از هر موقعيتي براي لذت بردن از زندگي استفاده كنيد. به فرآيند يافتن همسر به‌عنوان يك موضوع پرتنش و اعصاب خردكن نگاه نكنيد. سعي كنيد روحيه شادتان را حفظ كنيد، حتي اگر نتيجه مطلوب به‌دست نيامده باشد!

منبع : مجله سیب سبز

امضا كاربر
کوچه بی تو چه می کشد بانو
نه خاطراتت را خاک می کند نه تو را به من بر می گرداند
دو شنبه ۳۱ مرد ۱۳۹۰ ۲۱:۳۶ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.