به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معیار های زیبایی زنانه و مردانه

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 2,648
اعتبار: 49
سپاس کرده: 3,463
سپاس شده: 3,019 در 1,588 موضوع

امتياز: 2,454.43

ارسال: #1
معیار های زیبایی زنانه و مردانه
اگر روزی احیانا به ژاپن سفر کنید و بخواهید از میان چهره هایی با چشمان بادامی بگویید کدام ها زیباتر ند، به احتمال زیاد روی همان چهره هایی دست می گذارید که خود ژاپنی ها و حتی اروپایی ها و آمریکایی ها نیز آنها را زیبا می دانند.
این را محققانی می گویند که اعتقاد دارند زیبایی و جذابیت، معیارهایی قطعی و شناخته شده دارد که همه مردم به طور ناخودآگاه و به صورت جمعی، آنها را می شناسند و بر مبنای آنها قضاوت می کنند. به نظر می رسد فرآیند پیچیده ای برای تشخیص جذابیت و زیبایی در ذهن ما وجود دارد که در کسری از ثانیه با ارزیابی نسبت های صورت و ترکیب رنگ ها و تناسب اجزای صورت، به زیبایی یا نازیبایی کسی رای می دهد. محققان اعتقاد دارند بخشی از مغز ما که در پشت سر و درست بالای نخاع واقع شده، محل قضاوت مغز ما درباره زیبایی چهره افراد است. این منطقه از مغز که «فوزیفرم» نامیده می شود، همان منطقه ای است که ما تصاویر اعضای خانواده، دوستان و سایرین را در آن ذخیره می کنیم و هنگام دیدن شان آنها را می شناسیم.
چهره هایی که میان اجزای آن، قرینگی وجود دارد از نظر ما زیباترند. قرینگی صورت هر کسی به ژنتیک او و رشد مناسب و سالم فک و صورت وی بستگی دارد. ولی در صورت همه کسانی که هر روز آنها را در کوچه و خیابان و محل کار می بینیم، حتی آنهایی که از نظر ما بسیار جذاب اند، اندکی ناقرینگی وجود دارد. اگر از یک صورت عکسی تهیه کنید و به وسیله فتوشاپ، آن عکس را نصف کنید و تلاش کنید با استفاده از عکس یک نیمه صورت، نیمه دیگر را ترسیم کنید، مشاهده خواهید کرد که عکس حاضر با صورت طبیعی تفاوت دارد و این نشان می دهد که صورت هیچ انسانی به طور دقیق قرینه نیست.
● کدام مردان زیباترند؟
در یک مطالعه، دانشمندان عکس چهره مردی را انتخاب کردند که صورتی با خصوصیات زنانه، مانند بینی کوچک، فک ظریف و چشمان درشت داشت. سپس با برنامه فتوشاپ چهره او را مردانه تر کردند؛ یعنی آرواره هایش را قوی و مربعی شکل، بینی اش را بزرگ تر و چشمانش را کوچک تر کردند. این تصاویر را به گروهی از بانوان برای ارزیابی آن چهره نشان دادند.
در مطالعه ای دیگر محققان متوجه شده اند که نظر دیگران درباره زیبایی ظاهری افراد بر قضاوت ما درباره زیبایی آن فرد، اثر می گذارد و ما به طور معمول با دیگران هم سو نظر خواهیم داد. در این مطالعه چند ویدئو از یک مرد که در آنها گاهی لبخند می زد و گاهی چهره عبوس و گاهی خنثی به خود گرفته بود، به خانم ها نشان داده شد. همه این خانم ها اعتقاد داشتند که این مرد در ویدئویی که در کنار همسرش به دوربین لبخند می زد، زیباتر و جذاب تر به نظر می آمد. بنابراین حالت های چهره هم در جذابیت دخیل اند. مطالعات نشان می دهد که بانوان جوان تر به جذابیت ظاهری همسر خود اهمیت بیشتری می دهند و خانم ها مسن تر، وفاداری و ثبات شخصیت و ثروت را معیارهای جذابیت همسر خود می دانند.
● کدام زنان جذاب ترند؟
چهره زیبا و جذاب برای خانم ها دارای خصوصیات مشترکی است که شامل استخوان گونه برجسته، چشمان درشت، فک ظریف و باریک است. نسبت های میان اعضای صورت بانوان عامل دیگری در زیبایی صورت است که طی رشد و بلوغ براساس ترشح هورمون ها تغییر می کند. در مطالعه ای دانشمندان نشان داده اند که فاصله چشم تا چانه بانوان یکی از معیارهای جذابیت صورت آنها به شمار می آید. اندازه طبیعی این فاصله در چهره دختربچه های ۵/۱۱ ساله، اندازه گیری می شود و اگر این فاصله در چهره خانمی اندکی کمتر از این میزان طبیعی باشد، چهره اش به نظر جذاب تر می آید.
● نرم افزاري براي جذابيت
در دوران بلوغ، منطقه اي از صورت که بين دهان و بيني قرار دارد، در خانم ها و آقايان متفاوت از يکديگر رشد مي کند. اين بخش «ارتفاع بخش فوقاني» صورت ناميده مي شود. با اسکن صورت خانم ها و آقايان مشخص شده است که بخش فوقاني صورت هر دو جنس ارتفاع يکساني دارد ولي پهناي آن متفاوت است. جالب است بدانيد که محققان به تازگي برنامه نرم افزاري را طراحي کرده اند که براساس اندازه گيري نسبت هاي اجزاي صورت مي تواند به شما بگويد جذاب هستيد يا خير؟
● نسبت طلايي بين اجزاي صورت
جالب است بدانيد در صورت هاي زيبا، يک نسبت طلايي بين اجزاي مختلف آن چهره وجود دارد که بسياري از دانشمندان اين نسبت را در بسياري از اجزاي زيباي طبيعت مانند گلبرگ هاي گل ها، بدن پرندگان، اجزاي بدن حشرات و حتي استخوان بندي انگشتان دست کشف کرده اند. بر اين اساس در چهره هاي زيبا وايده آل اين نسبت طلايي در بين خطوط طولي، عرضي و عمودي صورت وجود دارد. در نسبت هاي عمودي، فاصله خط رويش موها تا قاعده بيني به قاعده بيني تا زير چانه است و همچنين فاصله خطي که دو مردمک را به هم وصل مي کند تا خط بين دو لب به خط بين دو لب تا زير چانه است. در اجزاي افقي صورت هاي متناسب هم اين نسبت مي درخشد.
● اين ماسک به صورت شما مي نشيند؟
نفرتيتي يکي از مصريان باستان است که صورت اش به زيبايي شهرت داشته است. او بين سال هاي ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ قبل از ميلاد در مصر زندگي مي کرد. جالب است بدانيد که چهره او پس از ۳۲۰۰ سال هنوز هم جزو چهره هاي زيبا به شمار مي رود. متخصصان جراحي پلاستيک يک ماسک را طراحي کرده اند که در آن تناسب اجزاي صورت کاملا طراحي شده است. محققان مي گويند اگر اين ماسک بر صورت کسي تطابق کامل پيدا کند، آن صورت چهره اي متناسب و زيبا به شمار مي رود.
منبع:سایت ایرانیان
چهار شنبه ۲ شهر ۱۳۹۰ ۱۵:۲۶ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.