به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

هشدار:لاغری به بهای مصرف شیشه

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,045.29

ارسال: #1
هشدار:لاغری به بهای مصرف شیشه
لاغری به بهای مصرف شیشهحکایت غریبی است حکایتی که از یک مرگ تدریجی شروع و تا آنجا پیش می رود که سند مردن به شیوه ای غیر معمول امضا می شود، سندی که نسخه آن در آرایشگاه های زنانه پیچیده می شود تا باربی شدن به بهای گذاشتن جان در تابوتی از جنس شیشه باشد.
حکایت غریبی است حکایتی که از یک مرگ تدریجی شروع و تا آنجا پیش می رود که سند مردن به شیوه ای غیر معمول امضا می شود، سندی که نسخه آن در آرایشگاه های زنانه پیچیده می شود تا باربی شدن به بهای گذاشتن جان در تابوتی از جنس شیشه باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، این روزها برخی از آرایشگاههای زنانه پا را از عادتهای مرسوم زیبایی فراتر گذاشته اند و نسخه های لاغری و تناسب اندام برای مشتریان خود می پیچند، گرچه انجام درمانهای لاغری و چاقی در آرایشگاه غیرقانونی است اما خبرها حاکی از آن است که تجویز شیشه (ماده مخدر) هم به روشهای لاغری توصیه شده در برخی از آرایشگاهها افزوده شده است.
به گفته کارشناسان شاید مصرف شیشه در نگاه اول باعث لاغری شود چون اشتهای فرد را کور می کند اما عوارض مصرف آن بسیار شدید است و درصد قابل توجهی از مصرف کنندگان این ماده دچار جنون، خودکشی و حالتهای روانی شدید غیرقابل بازگشت می شوند.
کارشناسان معتقدند مصرف شیشه برای لاغری بین زنان به دلیل تبلیغاتی که توسط فروشندگان مواد صورت می گیرد باعث افزایش استفاده از این ماده در میان زنان شده است.
درحال حاضر موسساتی روی کار آمده اند که بیشتر مهر آرایشگاههای خانگی را بر پیشانی دارند موسساتی که بدون هیچ مجوزی و یا اینکه تحت پوشش اتحادیه صنف آرایشگران زنانه قرار داشته باشند اقدام به ارائه خدمات آرایشگاهی می کنند.
فقط کافی است که بخواهی با شیشه لاغر شوی و پیه زیبایی چند روزه را با مواد مخدر عوض کنیم، این ترکیب ذهنی غلط که شیشه اعتیادآور نیست حالا شیوه ای شده در دست کسانی که می خواهند به نام لاغری پول هنگفتی را با معتاد کردن زنان به جیب بزنند، این مسئله به همین جا ختم نمی شود حالا در باشگاههای بدنسازی نیز سونامی شیشه بدجور همه را به اغفال کشانده است.
نسخه لاغری در یکی از آرایشگاههای بالای شهر که چندان شباهتی هم به آرایشگاه ندارد پیچیده می شود، آرایشگاه خانه مجللی است که در هر اتاق آن پر است از انواع و اقسام دستگاهها، دیوارها هم کم از آنها ندارند پر هستند از عکسها و تبلیغاتی که تو را دعوت می کند که ۱۰روزه لاغر شوی.
صدای بلند موسیقی به گوش می رسد، چند خانم جوان خوش پوش خود را داخل آینه ها ورانداز می کنند و خنده کنان منتظر نوبتشان هستند، محیط کاملا شاد و پرهیجان است، صدای موسیقی آنقدر بلند است که خانمها برای اینکه صدایشان به هم برسد بلند بلند حرف می زنند و به سختی می شود صحبتهایشان را شنید. نقطه مشترک حرف همه آنها این است که به امید کم کردن وزن پا در سالن می گذارند و باید موفق شوند، اینجا معمولا بهترین آرایشگاههای زنانه را دارد، شلوغ ترین و پر رفت و آمدترینها را، حرفها رد و بدل می شود تا قرصها شناخته شوند قرصهایی که یک شبه ره صد ساله را می روند و نیاز نیست تو به خودت زحمت بدهی و عرق بریزی و وزن کم کنی.
انگار کیمیای خوش اندامی به کام همه کسانی که آنجا هستند شیرین آمده چه با دقت حرفهای یکدیگر را تائید می کنند بدون اینکه بدانند این معجون اعتیاد آور روزگارشان را سیاه می کند.
مهسا جوانتراز بقیه است حرفهایشان را تائید می کند و می گوید:هم من وهم دوستم از این قرصها استفاده کرده ایم. وزنم سریعتر از چیزی که فکر می کردم کم شد. همیشه هم از همین جا می خرم. هم قیمتشان خوب است و هم مطمئنی که اصل است.
اما اصل و فرعش فرق نمی کند قرصهایی که با نام گیاهی رد و بدل می شود شباهتی به آنچه می گویند ندارد اما آنقدر باورش کرده اند که به هر قیمتی شده دوست دارند مصرفش کنند.
خیلی ها از دادن آمار طفره می روند آماری که از افزایش مصرف ماده مخدر شیشه در بین زنان سخن می گوید آماری که از یک ماده مخدر صنعتی در جیب دختران ما در ورزشگاهها و خوابگاههای دانشجویی حرف می زند آماری که همانند تریاک سنتی نیست و اثرات و پیامدهایی که دارد چندین برابر جامعه را بیمار می کند و به نابودی می کشاند.
حدود یک دهه پیش وقتی حرف از اعتیاد می شد بیشتر مردم دور زنان، دختران و ورزشکاران را خطی قرمز می کشیدند زیرا واژه معتاد در اذهان عمومی همیشه خطاب به مردی بیگانه با ورزش و تفریحهای سالم بود.
اما حالا این قرصهای مرگ آور همه جا هستند از کانالهای ماهواره ای گرفته که آنها را در قالب قرصهای لاغرکننده تضمینی به مردم می فروشند تا مراکزی که پاتوق زنان است.
این ماده مخدر در ابتدای ورود به ایران، گرانقیمت و کمیاب بود اما قاچاقچیان مواد مخدر در سه سال گذشته قیمت آن را تا گرمی هشت هزار تومان پایین آوردند تا مشتریهای بیشتری جذب کنند.
شیشه، ماده محرکی بسیار قوی و به شدت اعتیادآور است و به دلیل آسیب رسانی جدی اش به مغز به گواه بسیاری از کارشناسان حوزه درمان اعتیاد خطرناکترین ماده مخدر محسوب می شود. معمولا حتی یکبار مصرف شیشه فرد را درگیر اعتیاد می کند و امکان دارد این ماده پس از مدتی با تاثیر بر سیستم روانی، فرد مصرف کننده را به تجاوز، قتل یا سرقت وادار کند موضوعی که همواره در صفحه حوادث روزنامه ها دیده می شود.
به گفته دکتر حمید خضری مصرف شیشه در کوتاه مدت سبب خونریزی بینی، اضطراب، توهم، گرفتگی فک، پارگی زبان، سرگیجه، کابوسهای شبانه، بی خوابیهای طولانی، افزایش دمای بدن، تهوع، افزایش ضربان قلب، گشاد شدن مردمکها، اختلالات جنسی، بی بند و باری جنسی، ساییدن دندانها به هم و تخریب حافظه کوتاه مدت می شود اما در درازمدت این عوارض جای خود را به مشکلاتی جدی تر می دهند، مشکلاتی مانند افسردگی شدید، میل به خودکشی، آسیبهای مغزی مانند تخریب سلولهای عصبی و سکته مغزی، آسیبهای جدی به کلیه و کبد، کاهش شدید و غیرطبیعی وزن، توهم، هذیان، اختلال در بینایی و شنوایی، پرخاشگری، وسوسه، کم خونی، احساس خستگی مزمن، سقط جنین، ناتوانی شدید جنسی و سوءظن بیمارگونه که معتادان به شیشه را به سمت جنایتهایی فجیع سوق می دهد.
در همین رابطه فریبا صامتی آسیب شناس اجتماعی می گوید: قاچاقچیان در هر زمانی برای اینکه بازارهای خود را از دست ندهند اقدام به فعالیتی جدید می کنند که از این رو می توان به همین ماده مخدر جدید اشاره کرد.
وی می افزاید: آنها بهترین راه برای ورود به پاتوقهای زنانه ای که می تواند با وسوسه لاغری و زیبایی باشد را آرایشگاهها و سالنهای بدنسازی می دانند و به همین ترتیب با وارد کردن این مواد با نام قرصهای گیاهی لاغری سعی در جذب بیشتر مشتری دارند.
صامتی از زنان و دختران جوان خواست که تن به این وسوسه ها ندهند چون معلوم نیست این ماده های محرک از چه چیز تهیه شده و به نام قرصهای لاغری فروخته می شود.
گزارش : خبرگزارى مهر (http://www.mehrnews.com)

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
چهار شنبه ۲ شهر ۱۳۹۰ ۱۸:۲۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.