به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید
نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چین عروس وارد می کند!

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,885
اعتبار: 155
سپاس کرده: 19,622
سپاس شده: 16,502 در 7,798 موضوع

امتياز: 58,267.50

ارسال: #1
چین عروس وارد می کند!
در حال حاضر در چين به ازاي هر 100 نوزاد دختر، 120 نوزاد پسر متولد مي‌شود و همين است كه در بسياري مناطق مردان مجرد چيني با «كمبود عروس» مواجه هستند. اين به معناي آن است كه تا سال 2020 نزديك به 24 ميليون مرد نمي‌توانند همسري براي خود پيدا كنند اما مدتي است كه يك راه حل موقت براي حل اين مشكل پيدا شده است.
تهران امروز: كشور چين با بحران عجيب كمبود زنان آماده به ازدواج مواجه شده است. در واقع از آنجا كه آمار زاد و ولد نوزاد دختر در چين از نوزاد پسر كمتر است، ميليون‌ها مرد چيني آماده به ازدواج شانس كمي براي پيدا كردن همسر دارند چون جمعيت زنان به مراتب كمتر است. شرايطي كه امروز در چين به وجود آمده نتيجه گرايش‌هاي فرهنگي سنتي اين كشور و سياست تك فرزندي است. در چين هم مثل بسياري از كشورهاي شرقي براي تداوم نام خانواده، داشتن فرزند ذكور شرط لازم و كافي است.

سياست تك فرزندي از يك طرف و اين ايده كه اگر قرار است هر خانواده يك فرزند داشته باشد، پسر بهترين گزينه است تعادل جمعيت اين كشور را كاملا بر هم زده است. در حال حاضر در چين به ازاي هر 100 نوزاد دختر، 120 نوزاد پسر متولد مي‌شود و همين است كه در بسياري مناطق مردان مجرد چيني با «كمبود عروس» مواجه هستند. اين به معناي آن است كه تا سال 2020 نزديك به 24 ميليون مرد نمي‌توانند همسري براي خود پيدا كنند اما مدتي است كه يك راه حل موقت براي حل اين مشكل پيدا شده است.

برمه نه تنها يكي از كشورهايي است كه در سركوب مردمش شهرت جهاني دارد بلكه به فقر و كمبود دائمي غذا هم مشهور است. به همين دليل براي قاچاقچيان انسان تطميع و فريب دختران جوان برمه براي اينكه به خارج از كشور بروند و به همسري مردان چيني دربيايند، كار دشواري نيست. به زبان ساده‌تر دختران برمه به عنوان عروس به چيني‌ها فروخته مي‌شوند. كشور برمه با آن رژيم ديكتاتوري نظامي و فرقه بوداي مشهور، حالا يكي از تامين‌كنندگان اصلي صادرات عروس به چين است. معمولا قاچاقچي‌ها مبلغي حدود 550 تا 3500 يورو به خانواده‌ها در ازاي خريد اين عروس‌هاي صادراتي پرداخت مي‌كنند.

اما براي بسياري از اين زنان برمه‌اي، عروس چيني‌ها‌شدن پايان خوشي ندارد. در عوض زندگي آنها مثل سابق پر از بدبختي و بدرفتاري از طرف همسر و خانواده‌اش است. در بدترين حالت خيلي‌ها برگردانده مي‌شوند يا خودكشي مي‌كنند.
منبع شهر خبر

امضا كاربر
در خرمن کائنات کردیم نگاه
یکدانه محبت است
باقی همه کاه !

خوشبخت و عاقل کس است که هنگام بیدار شدن با خود میاندیشد که امروز سعی میکنم بهتر از دیروز باشم.Abu
سه شنبه ۱۵ شهر ۱۳۹۰ ۱۳:۰۷ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از *مسافر* سپاسگزاری کرده است. آرسام
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.