به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار گياهان و حيوانات / حشرات v / دستيابي به دانش فني توليد كفشدوزك و زنبور

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دستيابي به دانش فني توليد كفشدوزك و زنبور

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 6,283
اعتبار: 194
سپاس کرده: 9,674
سپاس شده: 11,239 در 5,795 موضوع

امتياز: 5,932.31

ارسال: #1
دستيابي به دانش فني توليد كفشدوزك و زنبور
[رئيس موسسه تحقيقات گياه پزشکي کشور از دستيابي به دانش فني توليد کفشدوزک و نوعي زنبور خبر داد و گفت: اين عوامل بيولوژيک در کاهش آفات چاي، مرکبات و انار موثر است و مي تواند جايگزين سموم شيميايي در مزارع شود.
دکتر حسن عسكري تحقيقات پايه اي، عوامل بيولوژيک و توليد انبوه عوامل بيولوژيک را از زمينه هاي مطالعاتي اين موسسه نام برد و افزود: در پروژه هاي تحقيقاتي که در اين موسسه اجرايي مي شود علاوه بر شناسايي تنوع زيستي و ذخاير ژنتيکي اقدام به شناسايي عوامل بيولوژيکي در زيست بوم هاي مختلف مي شود.
رئيس موسسه تحقيقات گياه پزشکي مطالعه روي ماکرو ارگانيسم ها شامل شکارگرها، پارازيتوئيدها و ميکرو ارگانسي ها و جمع آوري آنها در بانک ژن را از اولويت هاي اين موسسه نام برد و اظهار داشت: با شناسايي عوامل کنترل بيولوژيک و غربالگري نسبت به توليد انبوه آنها اقدام مي شود.
عسکري با اشاره به برخي از اين دستاوردها خاطرنشان کرد: طي اجراي پروژه اي موفق به توليد کفشدوزک تريکوپلموس شديم. اين ميکروارگانيسم ها براي کاهش و از بين بردن شپشک هاي چاي و مرکبات به کار مي رود. با انتقال دانش فني توليد کفشدوزک در حال حاضر در برخي مراكز اين حشره توليد مي شود.
وي دستيابي به دانش فني توليد زنبور تريکوگراما را از ديگر دستاوردهاي اين موسسه تحقيقاتي نام برد و ادامه داد: زنبور تريکوگراما يکي از اين حشرات مفيد در طبيعت است که قادر است تخم پروانه تعدادي از حشرات چون کرم ساقه خوار برنج، کرم ساقه خوار ذرت، کرم سبز برگ خوار برنج، کرم غوزه پنبه، کرم سيب و کرم گلوگاه انار را مورد حمله قرار داده و فاسد کند.
عسکري از ارائه روشي براي کاهش آفات کرم گلوگاه انار خبر داد و اضافه کرد: با اجراي پروژه تحقيقاتي مشترک ميان موسسه گياه پزشکي و بخش خصوصي، دستگاه پرچم زدايي انار توليد شد. اين دستگاه در جهت مبارزه با کرم گلوگاه انار و توليد انار سالم به کار مي رود. ]
سه شنبه ۱۵ شهر ۱۳۹۰ ۱۹:۴۷ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.