به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / انجمن دانشگاه / تالار دانشگاه / تالار رشته های هنر / گرافیک v / قدرت رنگ ها در خیال آدمی

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قدرت رنگ ها در خیال آدمی

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 1,324
اعتبار: 10
سپاس کرده: 729
سپاس شده: 874 در 439 موضوع

امتياز: 5,017.25

ارسال: #1
قدرت رنگ ها در خیال آدمی
قرمز:
قرمز رنگ پر شوري است رنگ قلب ورنگ زبانهاي آتش . قرمز نگاه را به خود ميكشاند و به گردش خون سرعت ميبخشد اگر قرمز را با سفيد تركيب كنميم رنگ صورتي خواهيم داشت كه رنگ احساس و رنگ شعر است و اگر به ميزان معيني با مشكلي مخلوط كنيم رنگ خرمايي اشرافي ويژه اي به دست خواهيم آورد.

زرد:
زرد رنگ اخطار توجه و نيز شادماني است رنگ آفتاب وگل نرگس است .اما در خشندگي بيش از حد آ« موجب خستگي ميشود. اگر ديوار آپارتماني را با زرد پر رنگ بپوشانيد فضايي بسيار سنگين به وجود ميايد اما اگر آن را تا 50 درصد روشن كنيد ليمويي جذابي به دست مياد كه روح بخش و صبح گونه است.

سبز:
رنگ سبز رنگ آرامش وروستا رنگ درختان و چمنزار است سبز روشن بهار و باروري را تداعي ميكند وسبز پر رنگ زنگار گرفتگي ماليخوليا و از هوش رفتگي را منتقل ميكند سبز سير و نزديك به يشمي سكوت عميق يك جنگل انبوه كاج را به ياد مياورد .

آبي:
آبي رنگ آسمان و درياست ومانند سبز آرامش بخش است آبي قدرتمند است واز اين جهت پس از قرمر قرار ميگيرد آبي روشن جوان و پر انرژي است و به همين دليل براي تجسم ورزش مناسب است. اما آبي سير و آبي سلطنتي نشانه وقار و تمول است. آبي همچنين رنگ نظافت و پاكيزگي است.

بنفش:

بنفش رنگ دل فريبي است كه از ديرباز رنگ ملكه بوده است بنفش در طبيعت كم ياب است و بيشتر رنگ آتيله و كارهاي هنري است بنفش رنگ رازگونه اي است در سالهاي اخير بنفش ملايم در سالنهاي مد لباس خانمها فراوان به كار گرفته شده است.

قهوه اي :
قهوه اي چون خاك غني و بارور است و افردگي رنگهاي پائيزي را منتقل ميكند قهوه اي روشن خرمايي و بژ به وسايل و اشياء حالتي روستايي و چوب گونه ميدهد و قهواه ايي سير به كار نمايش محصولات چرمي ميايد. سايه هاي قهو هاي بسيار متنوع است ودر رنگ پردازي كاربرد وسيعي دارد.

سفيد :
سفيد سمبل پاكي پاك دامني بي گناهي و صلح است همچنين نشانه اي است براي مراكز بهداشتي بيمارستهانها و زمستان. سفيد رنگي است دوگانه ميتواند رنگ يه سرويش بسيار گران قيمت چيني باشد و يا رنگ ظرف كاغذي يك بار مصرف . قدرت سفيد را به عنوان يك رنگ كمكي دست كم نگيريد.

سياه:
سياه رنگ شب و عزاست. و به جادو و شيطان منتسب ميشود. ظاهر وزين رنگ سياه آن را بين سياستمداران و هنر پيشه ها محبوب كرده است. اين رنگ همچنين با ثروت و زيبايي نيز مرتبط است مثلا اشياء خانگي كاملا سياه اشرافي به نظر ميرسد.

امضا كاربر
یادمان باشد اگر سرد شدیم...
از صدای نفس خاطره هاست...
که چنین دلگرمیم...
چهار شنبه ۴ آبا ۱۳۹۰ ۲۲:۴۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از Nafas... سپاسگزاری کرده است. saghiii
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.