به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / مايکل مور : سياستمداران واشنگتن، خدمتکاران وال استريت هستند

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مايکل مور : سياستمداران واشنگتن، خدمتکاران وال استريت هستند

نویسنده پیام
*
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
مايکل مور : سياستمداران واشنگتن، خدمتکاران وال استريت هستند
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/08/05 00:35:15.05 00:52:45.08 00:02:53.18 00:12:48.08 00:18:32.09 00:19:34.02 فیلمساز منتقد آمریکایی، گفت : اداره کنندگان وال استریت به سیاستمداران آمریکایی در واشنگتن پول پرداخت کرده اند و از این رو سیاستمداران، کارمندان اداره کنندگان وال استریت هستند و به آنها خدمت می کنند. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، مایکل مور مستند ساز منتقد آمریکایی در برنامه پیرز مورگان در پاسخ به سوالی که نود و نه درصد و یک درصد در آمریکا چه کسانی هستند، گفت : یک درصد کسانی هستند که چهل درصد ثروت کشور را در اختیار دارند و اکثر نود و نه درصد را شما به عنوان طبقه متوسط می شناسید و طبقه فقیر هم در آن جا دارند، در حال حاضر در کشور چهل و شش میلیون فقیر وجود دارد که به سختی زندگی می کنند. مور گفت : تعداد گسترده ای از این نود و نه درصد که برای زندگی، کار می کنند، شغل و روزهای سختی دارند، کار می کنند و با حقوقشان به سختی می توانند خانه بخرند، فرزندانشان را به کالج بفرستند و به وطور کلی خصوصیات طبقه متوسط را دارند، در شرایطی زندگی می کنند که آن یک درصد تصمیم می گیرد، اینها چگونه زندگی کنند؛ زیرا آن یک درصد پول بیشتری می خواهند. مور گفت : این سطح از طمع و حرص از سی سال پیش و از زمان ریگان شروع شد و آنها موفق شدند در این سی سال زندگی را برای مردم آمریکا، سخت تر کنند. وی افزود : مردم می گویند ما نود و نه درصد هستیم و به همین دلیل مشکلات زیادی باعث اعتراضات آنها شده است، برخی مخالف سرمایه داری هستند، اما برخی دیگر نظام سرمایه داری را می پسندند و مشکلشان حرص و طمع شرکت های تجاری است که در سایه نظام سرمایه داری گریبانگیر اقتصاد آمریکا شده است. مایکل مور افزود : هزینه تحصیلات افزایش یافته و دانشجویان باید تا چهل سالگی وام های خود را پرداخت کنند.

هزاران تن در خانه های خود زندانی شده اند، قادر نیستند وام مسکن را پرداخت کنند و خانه های آنها در معرض توقیف قرار گرفته ، خیلی ها قادر نیستند منازل خود را بفروشند، بسیاری ورشکست شده اند و زندگی شان نابود شده است. وی افزود : در آمریکا بیش از پنجاه میلیون نفر بدون بیمه پزشکی زندگی می کنند، مشکلات نظام آموزشی باعث شده تا عملا ما چهل میلیون بزرگسال بی سواد داشته باشیم. وی در پاسخ به انتقاد یکی از سوال کنندگان که وی را سرمایه دار و جزء یک درصد خوانده بود، گفت : من با ساخت مستند هایم ثروتمند شدم و در آنها تلاشم را برای تغییر این نظام به کار بردم. پیرز مورگان مجری سی ان ان در ادامه این بحث، گفت : بر اساس نظر سنجی سی ان ان که از چهارده تا شانزدهم اکتبر انجام شده است، سی و دو درصد موافق جنبش وال استریت بودند، بیست و نه درصد مخالف و سی و نه درصد هنوز درباره نظر خود اطمنیان نداشتند. یکی از حضار شرکت کننده در این برنامه که از مدافعان جنبش وال استریت است و خود در اعتراضات این جنبش شرکت می کند، در پاسخ به سوال پیرز مورگان که اعتراض شما به چیست؟ گفت : من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم و تا کنون بیکارم .سالها نیز بیمه تامین اجتماعی نداشتم.

اعتراضات من خشم مردمی مشابه من است که در من منعکس شده است.

من به نفوذ شرکت های مالی بزرگ در دولت و سیستم قضایی آمریکا معترضم.

احساسی که در جنبش وال استریت وجود دارد خشم و سرخوردگی نیست، بلکه احساس امید و خوشبینی است که این اعتراضات می تواند تغییری در نظام آمریکا ایجاد کند. مایکل مور ادامه داد: در جنبش وال استریت خشمی عمومی نسبت به آنچه در کشور در حال رخ دادن است، وجود دارد چون ما همه عاشق کشورمان هستیم . مور گفت : صد در صد مشکلاتی که کشور به آن دچار است تقصیر شرکت ها است و من به شما می گویم که چرا این مشکلات تقصیر دولت و سیاستمداران در واشنگتن نیست، زیرا شرکت های بزرگ آمریکایی به سیاستمداران واشنگتنی پول داده اند.

بنابراین سیاستمداران واشنگتنی مستخدم هستند و خدمتکار وال ستریت هستند.پس چرا ما باید در این وضعیت خدمتکاران را مواخذه کنیم. وی دلیل اعتراضات گسترده مردم در سراسر کشور را مسئولیت پذیری شهروندان عنوان کرد و افزود : مسئولیت پذیری شخصی خوب است و فراتر از آن ما باید شهروندی مسئولیت پذیر باشیم.

شهروند مسئولیت پذیر باید فعال باشد و در مسائل درگیر شود. سی ان ان افزود : بنا بر نتایج تحقیقات، یک درصدی که در آمریکا مشهور شده اند به طور متوسط سالانه نهصد و شصت هزار دلار در سال درآمد دارند.

مایکل مور از لایحه اوباما برای افزایش فرصت های شغلی در آمریکا که وی به کنگره ارائه کرده و خواستار حمایت کنگره از این لایحه شده است، استقبال کرد و گفت : این یکی از کارهایی است که باید انجام شود، اما باید قوانینی هم برای نظارت بر وال استریت وضع شود.

وال استریت در سال دو هزار و هشت میلادی با اقدامات خود و ایجاد بحرانی اقتصادی جرائمی را مرتکب شد. وی افزود : هزاران تن در جنبش وال استریت در امریکا بازداشت شدند اما هیچ وال استریتی و هیچ بانکداری به دلیل ایجاد بحران اقتصادی بازداشت نشد. مور گفت : برخی از شرکت های بزرگ اقتصادی که هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند، بیش از دو تریلیون دلار در حساب های خود پول دارند و این پول را برای ایجاد فرصت های شغلی سرمایه گذاری نمی کنند. مور به بدهی دانشجویان امریکایی برای پرداخت شهریه های تحصیلی اشاره کرد و گفت : وقتی از یک دانشجوی چینی پس از پایان تحصیلاتش بپرسی چقدر بدهی داری، می گوید هیچ. وی با انتقاد از بالا بودن هزینه های تحصیلی در دانشگاه ها گفت : چرا ما باید مردم خودمان را که می خواهند یاد بگیرند و باعث پیشرفت کشور شوند، مجازات کنیم. در بسیاری از کشورها شما اگر بخواهید پزشک شوید هزینه تحصیلی برای شما مجانی است. سی ان ان افزود : در سال دو هزار و ده میلادی نرخ بیکاری برای دانشجویان فارغ التحصیل در بیست و چهار سالگی و کمتر به نه و چهار دهم درصد رسید که این آمار بالاترین آمار وزارت کار آمریکا از سال هزار و نهصد و هشتاد و نه میلادی تاکنون بوده است. مایکل مور در مورد به خشونت کشیده شدن اعتراضات جنبش وال استریت بین معترضان و پلیس گفت : معترضان وال استریتی خشونت طلب نیستند ، پلیس اقدام به شورش و خشونت کرده است. مردم آمریکا به سنت آمریکایی ها در برابر آنچه بدان معتقدند قیام کرده اند و نمی توان آنها را متوقف کرد.

نمی توانند در برابر همه این معترضان پلیس بیاورند،هفته گذشته من در تظاهرات بزرگ وال استریت حضور داشتم و پلیس ترسیده بود زیرا به اندازه معترضان پلیس وجود نداشت. ده ها میلیون نفر از مردم آمریکا چنین اعتقادی دارند و این جنبشی است که نمی توان با چنین رفتار خشونت آمیز پلیس آن را متوقف کرد. پیرز مورگان در بخش دیگری از سخنانش، گفت : بگذارید در مورد استیو جابز و اپل با شما صحبت کنم.

زیرا استیو جابز و اپل به نوعی نماد سرمایه داری با شکوه آمریکا هستند و اپل در چین بیشتر از آمریکا کارمند دارد و این نوع سیاست یکی از مشکلات اقتصاد آمریکا است. یکی از مخاطبان سی ان ان به این شبکه پیام داده آمریکا برخیز و صادر کردن شغل به خارج از کشور را متوقف کن و خرید کالاهای ساخته شده کم کیفیت از خارج را متوقف کن، ایا نباید شرکت های آمریکایی این فرصت های شغلی را به داخل کشور بیاورند؟ مور گفت : شغل ها، منابع ما در آمریکا هستند و شرکت ها نباید گنج های ملی مثل شغل را از کشور خارج کنند.

در میشیگان و دیگر شهرها مردم آمریکا جنرال موتورز را به بزرگترین شرکت خودروسازی دنیا تبدیل کردند و آنگاه جنرال موتورز در سال های هزار و نهصد و نود تصمیم گرفت به جای چهار میلیارد دلار در سال با صادرات شغل به دیگر کشورها پنج میلیارد دلار در آمد کسب کند.

اگر جنرال موتورز در حال ضرر بود این اقدام اشکالی نداشت اما وقتی در آمد کسب می کند چرا شغل مردم را از بین می برد. وی در مورد معافیت مالی ثروتمندان، گفت : چرا نباید افراد ثروتمند مالیات خود را بپردازند. مور گفت : سرمایه داری آمریکایی در قرن بیست و یکم شبیه سرمایه داری در دوران کمونیسیم اتحاد جماهیر شوروی شده است. سی ان ان افزود : گلد من ساکس ده میلیون دلار برای پرداخت به کارمندان خود نگه داشته است، یعنی امسال به ازای هر نفر دویست و نود و دو هزار دلار و این مبلغ هفتاد و هشت هزار دلار نسبت به سال گذشته کمتر است. یکی از مخاطبان سی ان ان در تماسی تلفنی از فلوریدا مردم آمریکا را قربانی نظام مالی و بانکی کشور دانست و گفت : هرکسی را که مسئول مشکلات اقتصادی آمریکا است باید در میدان های عمومی اعدام کرد و بانک دار ها را باید در میدان های عمومی شهر اعدام کرد. وی خواستار این شد که جنبش وال استریت همانند جنبش تی پارتی پیام خود را شفاف تر اعلام کند.

وی افزود : البته من نمی گویم که این جنبش مربوط به دموکرات ها است اما با تی پارتی فرق می کند. مور در ادامه سخنانش گفت : البته این جنبش از جنبش تی پارتی بزرگ تر است.

دوم اینکه خواسته های مردم در وب سایت جنبش وال استریت مشخص شده و مردم به این درخواست ها رای می دهند.

این جنبش تنها پنج هفته عمر دارد و رشد خواهد کرد.نتایج یک نظر سنجی اخیرا نشان داده پنجاه و نه درصد آمریکا موافق اهداف جنبش وال استریت هستند. وی افزود : این جنبش به حدی گسترش خواهد یافت که دیگر کسی تی پارتی را به یاد نخواهد آورد. مور گفت جنرال الکتریک، بانک امریکا و بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکا، هیچ مالیات بر درآمدی نمی دهند.

مسئولیت پذیری این ها کجاست، مردم قربانی این یک درصد هستند.

وی در ادامه سخنانش بوش را در مشکلات اقتصادی فعلی آمریکا بسیار مقصر عنوان کرد و گفت : وی این کشور را به لجن کشید،او اجازه داد که این اتفاق در وال استریت رخ دهد، او ما را وارد دو جنگ غیر قانونی کرد که هر هفته دو میلیارد دلار خرج داشته است. مور در پایان خطاب به مخاطبان سی ان ان گفت : به وال استریت بپیوندید.

منتظر نمانید که کس دیگری این کار را برای شما انجام دهد، در شهرهای خود بروید در مقابل بانک امریکا و ...

که پیرز مورگان سخنان وی را قطع کرد.

مور در ادامه از پیرز مورگان مجری سی ان ان هم خواست که به جنبش وال استریت بپیوندد. 00:50:14.19 00:59:18.20 00:11:27.13 00:18:32.09 00:28:01.17
پنج شنبه ۵ آبا ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.