به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / بازداشت مدیر عامل بانک مسکن در جریان پرونده اختلاس بزرگ

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بازداشت مدیر عامل بانک مسکن در جریان پرونده اختلاس بزرگ

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #1
بازداشت مدیر عامل بانک مسکن در جریان پرونده اختلاس بزرگ
جـــرس: درحالیکه هنوز از روند پرونده ی بزرگترین اختلاس تاریخ کشور شفاف سازی نشده و تنها برخی مدیران میانی و بانکی تحت مواخذه و تعقیب و بازداشت قرار گرفته اند، منابع خبری از بازداشت مدیر عامل بانک مسکن در رابطه با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داده اند.

پایگاه خبری تحلیلی «انتخاب» طی روزهای گذشته گزارش هایی در خصوص بازداشت این مدیر انتصابی منتشر کرده بود، که روز چهارشنبه اخبار جدیدی مبنی بر برکناری وی نیز روی خروجی ها قرار گرفت.

به گزارش این سامانه خبری تحلیلی، قدرت الله شریفی که به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک مسکن مشغول به فعالیت بود هم اکنون در رابطه با تخلف سه هزار میلیارد تومانی از سوی مقام های قضایی بازجویی و در مظان اتهام قرار دارد تا جایی که وی از بانک کنار گذاشته شده و بزودی قرار است جانشینی برای او تعیین شود.

براساس برخی اسناد منتشر شده در تمام مدت زمان وقوع اختلاس هایی که در بانک صادرات منسوب به امیر منصور آریا صورت پذیرفته، وی عضو کمیته عالی اعتبارت بانک صادرات بوده است.

تازه ترین جزییاتی که به تازگی در این رابطه به دست آمده است حکایت از این دارد که وی در زمان وقوع تخلف سه هزار میلیاردی در هیات مدیره بانک صادرات حضور داشته است و با دخالت مستقیم وزیر اقتصاد در راس بانک مسکن قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، ساختمان مرکزی بانک مسکن که اخیرا پس از ادغام وزارت راه و ترابری و وزارت مسکن، به محل سابق وزارت مسکن در حوالی میدان ونک انتقال پیدا کرده، این روزها مدیر عاملی را در راس خود می بیند که در زمان وقوع تخلف سه هزار میلیاردی به عنوان نایب رییس هیات مدیره بانک صادرات و معاونت مالی و سرمایه گذاری همین بانک مشغول به فعالیت بوده است.

قدرت الله شریفی که هم اکنون به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره بانک مسکن مشغول به فعالیت است در تمام مدت زمان وقوع تخلف هایی که در بانک صادرات منسوب به امیر منصور آریا صورت پذیرفته، عضو کمیته عالی اعتبارت بوده است.

در برخی از اسناد به دست آمده مشهود است که مدیر عامل کنونی بانک مسکن با امضای خود موافقتش را به منظور باز کردن گشایش اعتبار اسنادی برای گروه ملی صنعتی فولاد ایران نشان داده است.

گزارش مذکور "به نقل از منابع آگاه" می افزاید در اسناد دیگری بانک صادرات شعبه خوزستان نسبت به درخواستی که از سوی بانک صادرات برای گشایش اعتبار شرکت سرمایه گذاری امیر منصور آریا مطرح می شود نکات قابل تاملی را مطرح کرده است که از آن جمله می توان به بدهی قبلی این شرکت اشاره کرد.


کسی از اعضای کمیسیون امنیت ملی بازداشت نشده است

اما طی روزهای گذشته، در پی انتشار اخباری مبنی بر احضار و بازداشت یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص ارتباط با اختلاس اخیر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، این موضوع را "برخی شایعات" دانسته و تکذیب کرد.

به گزارش فارس، در پی نقل قول برخی رسانه های کشور از زبان احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر "بازداشت یکی از اعضای این کمیسیون در ارتباط با پرونده فساد بزرگ بانکی اخیر و آزادی وی با وساطت علی لاریجانی"، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ضمن تکذیب این موضوع، تأکید کرد: با توجه به اینکه هیچ یک از اعضای کمیسیون امنیت ملی بازداشت نشده اند و مطلب مذکور هم درباره اصل بازداشت و هم درباره وساطت لاریجانی و هم موارد دیگر، دروغ است، اگر این خبر توسط رسانه مورد اشاره ساخته و پرداخته شده باشد، قابلیت تعقیب قضایی دارد."
جمعه ۶ آبا ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #2
RE: بازداشت مدیر عامل بانک مسکن در جریان پرونده اختلاس بزرگ
ابهامات ادامه دارد

گفتنی است، وضعیت و روند پرونده ی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، همچنان غیر شفاف بوده و درحالیکه در ابتدای امر مدارک و اسنادی دال بر دخالت و فراهم سازی شرایط اختلاس توسط برخی دانه درشت های دولتی منتشر شده و سوکوت دولت را نیز در بر داشت، اما طی دو هفته اخیر و پس از دستور رهبری جمهوری اسلامی مبنی بر "سکوت مطبوعات"، تنها هر از چند گاه، دادستان کل کشور و ناظر اصلی پرونده، از بازداشت و تحت تعقیب قرار گرفتن گروهی دیگر و "لزوم بازگشت مدیر عامل مستعفی و فراری بانک ملی به کشور" سخن می گوید.

این در حالیست که نشست های فوق العاده کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و جمع بندی گزارش کمیته ویژه از اختلاس سه هزار میلیاردی، همچنان بدون نتیجه پایان می یابد.

چند روز پیش، سید حاجی موحد عضو کمیسیون اصل نود از دیدار اعضای این کمیسیون با رئیس دولت برای نهایی کردن گزارش سوء استفاده مالی اخیر خبر داده بود، که در پی رسانه ای و سوال برانگیز شدنِ آن، این موضوع را به فاصله یک روز تکذیب کرد.

وی پیش از آنکه منکر حضور رئیس دولت در کمیسیون اصل نود و بررسی گزارش آن کمیسیون با حضور وی شود، گفته بود: "در بند اول گزارش مقدمه ای درباره مفاسد اقتصادی ذکر شده است. فراز دوم درباره نحوه ظهور این گروه مفسد، و نحوه رشد و نمو آنهاست. فراز سوم درباره جعل، غارت و همه عناوین حقوقی است که میتوان برای این سوء استفاده به کار برد و فراز چهارم پیشنهادات کمیسیون برای آینده است.

وی با بیان اینکه مجموعه هایی در این ماجرا قصور و تقصیر داشتند، در پاسخ به اینکه به کدام مجموعه ها اشاره می کنید، گفته بود: نمی توانم در این زمینه اسم بیاورم چون اگر قرار بود این مجموعه ها را بیان کنم اصل گزارش را به شما تقدیم می کردم!

غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور و ناظر بر پرونده ی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نیز، در آخرین برنامه و گزارش تلویزیونی خود، تنها با بیان اینکه "متوجه شده ایم ماجرای اخیر کاملا برنامه ریزی، مهندسی و طراحی شده بوده"، در خصوص نام برخی احضار و بازداشت و تعقیب شدگان دانه درشت و مقامات دولتی گفت: "اگر چنانچه از نظر قانونی مجاز بودم تک تک آنان را اسم می بردم."
جمعه ۶ آبا ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.