به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / ایرانگردی و جهانگردی / قاره آسیا / ايرانشناسي v / انسان‌ها در این منطقه سکونت داشته‌اند.

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

انسان‌ها در این منطقه سکونت داشته‌اند.

نویسنده پیام
*
اعتبار: 38
سپاس کرده: 545
سپاس شده: 647 در 355 موضوع

امتياز: 2,670.44

ارسال: #1

وی اظهار داشت: پس از تحقیقات بسیار در کتاب‌های مختلف ازجمله کتاب‌های تاریخی، اوستا، قرآن، تورات و... به این نتیجه رسیدم که اولین سکونت‌گاه بشر در جنوب ایران واقع شده است. این محوطه باستانی یک‌سری بلندی‌ها با نام جم، ساخته کیومرث است که پیش از این نیز آگاه بودیم گوشه‌ای از شهر استخر نیز توسط این فرد ساخته شده است. تاریخ‌های بعد از این ساخته‌ها را مشخص کرده‌ و منظور از برگشت نوح و جام جهان‌نما را در نوشته‌ها دریافته‌ام و تمامی آن‌ها را با سند و آثار باستانی موجود می‌توانم اثبات کنم.
دشتی که موفق به کشف اولین فسیل آدمیزاد در منطقه جم شده است، گفت: این تنها سنگواره آدمیزاد و نه میمون در دنیاست که بیش از 13 میلیون سال قدمت دارد. تمامی این گفته‌ها را با 20 ساعت فیلم مستند و عکس و مطلب می‌توانم ثابت کنم.
وی با بیان اینکه از سال 84 نسبت به معرفی محوطه جم به سازمان میراث فرهنگی اقدام کرده است، گفت: از آن زمان تا به حال ماموران سازمان سه بار از محوطه بازدید کرده و هر بار این مطلب را تایید کرده‌اند، اما مسؤولان سازمان از امسال روی این قضیه مانور می‌دهند و قصد دارند آن‌را به نام خود ثبت کنند. این موضوع بسیار مهم است و ثابت می‌کند نژاد آریا از جایی مهاجرت نکرده است؛ بلکه در ایران به دنیا آمده و اولین خانه را دارند و اولین شهر دنیا متعلق به مردم این ناحیه است.
این محقق و تاریخ‌شناس در ادامه توضیح داد: در تمامی کتاب‌ها اولین آثار مربوط به انسان را عموما کشتی نوح و بچه‌های نوح معرفی می‌کنند و من در تحقیقات متوجه شدم آغاز این جریان به ایران و جمشید جم باز می‌گردد. در میان کتاب‌ها 99 درصد آن‌ها پیرو تورات بوده و اوستا را در این مورد تایید می‌کنند. با بررسی این کتاب متوجه شدم آثار زندگی بشری در فارس بیش از همه جاست. ضمن اینکه من خودم زاده جنوب ایران هستم و پیش از این اسم جم را شنیده بودم و برای ارتباط آن با جمشید شروع به تحقیق کردم.
دشتی گفت: یک‌بار خودم با کمک محلی‌ها به این منطقه رفتم و پس از آن بارها سفر کردم و شبانه‌روزی کار می‌کردم. وظیفه خودم می‌دانستم که سازمان میراث فرهنگی را در جریان کار قرار دهم؛ اما به این موضوع توجهی نمی‌شد. جای سؤال است که چرا با دعوت استادان و کارشناسان این موضوع را بررسی نمی‌کنند؟
وی با ابراز نگرانی نسبت به ثبت نشدن این آثار توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: تمامی آثار مشخص‌اند؛ بالاخره دیواری که وجود دارد، با دست ساخته شده و خود به خود به وجود نیامده است. به هر حال همه چیز روشن است و باید حداقل در فهرست آثار ملی به ثبت برسد؛ تا بتوان از آن‌ها محافظت کرد. در حال حاضر جاده‌سازی در این منطقه در حال انجام است و این کار باعث تخریب آثار خواهد شد.
دشتی اظهار داشت: طی جلساتی با کارشناسان زبده مثل دکتر آیت‌الله‌زاده شیرازی، گلشن، چگینی و... این نظریه تشریح و ثابت شد و سال بعد در بازدید آن‌ها حدود 20 کیسه نایلونی پر از نمونه و سکه‌هایی با قدمت 20 هزار سال یافته شد. همگی این نمونه‌ها به بوشهر منتقل شد؛ اما فعلا هیچ اثری از آن‌ها نیست. هر چه در رفت و آمد برای این کار هستم، جوابم را نمی‌دهند.
او در پایان گفت: شهر جم سند شناسنامه ایران است. با وجود اینکه راجع به نظریه داروین با وجود رد آن همچنان تبلیغ می‌شود، باید موضوع را جدی گرفت. در پیگیری‌هایم به من ایرانی می‌گویند تو کارمند ما نیستی. چه طور خارجی‌هایی که برای کاوش می‌آیند مورد اطمینان واقع می‌شوند؟! باید هر چه سریعتر نسبت به ثبت و حفاظت این آثار اقدام شود

امضا كاربر
نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــام:رنج
نــــــــــــــــــــــــــــــام پدر:مشقت
شــــــــــــــــــــــــــــــــــهرت:اواره
شـــــــــــــــــــــــــــــــغل:ولگردی
محل صدور:دنیای فراموش شدگان
شماره شناســـــــــــنامه:نامعلوم

نامــــ مادر:سلــــــــــــــــــطان غم
نام همســـــــــــــــــــــــــــــر:گریه
محـــــــــــــل کار:شرکت نا امیدی
محل ســــــــــکونت: شهر مکافات
محـــــــــــــــــکومیت:زندگی کردن
جــــــــــــــــــــــرم:به دنیا امـــــدن
هــــــــــــــــدف:دنــــــــــیای اخرت
تاریخ تولد:هزاروســـــــــــیصدوهیچ
گروه خونــــــــــــــــــی:نفت سیاه
ادرس:خــــــــــــــــــــیابان بدبختی
چــــــــــــــــــــــــــــــهارراه تنهایی
کوچـــــــــــــــــــــــــــــــــه دربدری
بلـــــــوک بی نـــــــــــــــــــــــهایت

جمعه ۶ آبا ۱۳۹۰ ۱۵:۰۰ عصر
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.