به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / انجمن پزشکی ,آرایشی . بهداشتی / تالار پزشكي و بهداشتي / طب سوزني v / كمر درد و درمان آن با طب سوزني

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

كمر درد و درمان آن با طب سوزني

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 15,594
اعتبار: 252
سپاس کرده: 7,731
سپاس شده: 12,330 در 5,159 موضوع

امتياز: 1,161,044.29

ارسال: #1
كمر درد و درمان آن با طب سوزني


مقدمه:

كمردرد و گردن درد ازجمله ضايعاتي هستند كه اكثر افراد در طول عمر خود حدا قل يكبار آن را تجربه ميكنند. وتنها زماني در صدد رفع آن برمي آيند كه علا يم باشدت قابل توجهي بروز كرده باشد و چه بسا بي توجهي به اين مشكل ظاهرا ساده ممكن است باعث عواقب خطرناكي براي فرد شود.

بررسيهاي مختلف نشان مي دهد افراد مبتلا به كمر درد وگردن درد اغلب مواقع با رعايت نكا تي ساده مي توانند از بروز ضايعات خطرناك پيشگيري نمايند وهر چه سريعتر علايم را بهبود بخشند..
امروزه اكثر متخصصان معتقدند كه ورزشهايي مثل: پياده روي وشنا ممكن است دربهبود كمر درد مفيد باشد. زيرا اين ورزشها باعث تقويت عضلات اطراف ستون مهره ها ومفاصل شده و باعث تعادل وتناسب اندام مي گردد.

حركاتي نظير خم شدن ناگهاني ويا بلند كردن اشيا با روش غلط و ياچرخيدن و پيچش ناگهاني كمر باعث صدمات جدي به ناحيه كمر ميشود.

در اين مطلب آموزشي سعي شده ورزشهاي مناسب جهت تقويت عضلات اطراف ستون مهره ها وشكم آموزش داده شود. اميد است مطالب ارايه شده مورد استفاده همگان قرار بگيرد.


درمان:

دررابطه با درمان كمردرد بايد متذكر شد علاوه بر درمانهاي كلاسيك نظير دارو درماني با مسكن و ضد التهاب هاي رايج و گاها انواع كورتن ها كه عمدتا در صورت مصر ف طولاني مدت داراي عوارض جانبي بسيار ميباشد انجام طب سوزني مي تواند در بهبود كمردرد هايي از نوع اسپاسم عضلات و يا ديسك بين مهره اي كاملا موثر باشد.


قطعا وجود اختلالاتي نظير اختلال در كنترل ادرار / پايدار ماندن درد/ ويا كاهش قدرت يا ناتواني در خم كردن كف پا نيازمند عمل جراحي ميباشند . عمل جراحي در 80 در صد موارد موثر است ولي در0 5 درصد موارد با وجود قطع درد ممكن است اختلا لات حسي وحركتي باقي بمانند .
لازم به يادآوري است كه ورزش وفيزيوتراپي در هفته هاي نخست نقشي در بهبودي نداشته و استراحت نقش مهمتري در روند درمان خواهد داشت.


طول دوره درمان با متد طب سوزني بسته به شدت درگيري مي تواندمتفاوت باشد . اما بطو معمول تعداد جلسات درماني حدودا 15 تا 20 جلسه مي باشد.

طب سوزني با مكانيسم تحريك و ترشح اندورفين ها باعث كاهش درد و نهايتا بهبودي خواهد شد. توجه به توصيه ها وورزشهاي موثردر اين زمينه البته پس از فاز حاد بيماري ميتواند سرعت بهبودي راافزايش دهد.به خاطرداشته باشيد.

1-حتي الامكان از پوشيدن كفشهاي پاشنه بلند خودداري شود.

2-نشستن به گونه اي باشد كه گودي كمر ازبين برود.

3-طاقباز وبازانوهاي خم بخوابيد. يا به پهلو خوابيده و يكي از دوزانو راخم كنيد.سفتي تخت وتشك بايد در حد متوسط باشد.

4-هنگام حمل بار,آن را از خط كمر بالاتر نبريد.


5-هرگز به طرف عقب خم نشويد.

6- بازانوهاي بازوصاف به سمت جلو خم نشويد.


7-حتي الامكان از ايستادن طولاني خودداري كنيد.

8- هميشه از خم كردن سر به عقب خودداري كنيد.


9-هنگام خوابيدن هميشه از يك بالش مناسب استفاده كنيد

10-هرگز به روي شكم نخوابيد.

11-هنگام نشستن باسن را به سمت جلو آورده وبه پشتي صندلي تكيه دهيد طوري كه گودي كمر از بين برود.

12-پنج دقيقه ورزش روزانه بهتر از يك ساعت ويك بار نرمش درهفته است.


13- درموقع كمردرد حتي الامكان استراحت كنيد حتي به انجام كارهايي نظير جارو زدن ومرتب كردن تختخواب هم نپردازيد

14-بستن ناحيه كمر به طورموقت باشال يا وسايل مشابه در موقع انجام كارهاي سنگين يا درموقع سفر طولاني ازوارد آمدن فشار زياد به كمرجلوگيري مي كند.

15 -هيچگاه براي مدت طولاني دريك وضعيت ثابت نمانيد

16-هرچنددقيقه يكبار وزن راازيك پابه پاي ديگرمنتقل نماييد

امضا كاربر
آنکه دنبال حیات ابدی می گردید

کاش یک تا دو قدم

به سوی ظلمت چشم تو قدم بر می داشت

و به یک جرعه ی آن

ابدی می گردید.
جمعه ۶ آبا ۱۳۹۰ ۱۶:۲۴ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از aftabi سپاسگزاری کرده است. alizadeh
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #2
RE: كمر درد و درمان آن با طب سوزني
اثرطب سوزنی در درمان کمردرد
یک بررسی وسیع نشان داد که طب سوزنی برای تسکین کمردرد موثر و مقرون به صرفه است دکترکلودیا ویت از مرکز پزشکی دانشگاه چاریت در برلین و همکارانش که این تحقیق را انجام دادند د رگزارشی می نویسند :طب سوزنی باید به عنوان گزینه موثردر تدابیر درمانی برای بیماران مبتلا به کمردرد مزمن درنظر گرفته شود
ویت و همکارانش می نویسند که بیماران برای درمان کمردرد مداوم بطورچشمگیری به شیوه های طب مکمل به خصوص طب سوزنی روی آورده اند اما بررسی ها درمورد تاثیربخش بودن طب سوزنی نتایج متناقضی به دست داده است
این محققان برای بررسی اثربخشی و مقرون به صرفه بودن استفاده از طب سوزنی همراه مراقبت های معمول کمردرد بیش از 11 هزارفرد مبتلا به کمردرد مداوم را وارد تحقیق خود کردند
در این گروه درمانی بیماران درطول یک دوره 3 ماهه تا 15 جلسه درمان با طب سوزنی را دریافت کردند و 3 ماه پس از آن مورد پیگیری قرار می گرفتند
پس از این دروه در بیمارانی که در گروه درمان قرارداشتند بطورقابل توجهی نسبت به گروه شاهد عملکرد کمر به حال عادی بازگشته و درد تسکین پیدا کرده بود
طب سوزنی نسبت به مراقبت های معمول برای درمان کمردرد هزینه بیشتری دربرداشت اما با توجه به افزایش میزان بهبودی دربیماران شوه ای مقرون به صرفه به نظر می رسد
چهار شنبه ۱۸ آبا ۱۳۹۰ ۰۰:۱۸ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.