به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار عمومي v / بارش‌هاي پايتخت 8 برابر شد

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بارش‌هاي پايتخت 8 برابر شد

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 16,155
اعتبار: 226
سپاس کرده: 3,004
سپاس شده: 9,457 در 5,513 موضوع

امتياز: 6,430.12

ارسال: #1
بارش‌هاي پايتخت 8 برابر شد
از ابتداي آبان ماه امسال تاكنون بارش هاي استان تهران در 11 ايستگاه باران سنجي اين استان به بيش از 57 ميلي متر رسيده و اين درحالي است که ميانگين بارش‌ها در اين استان در مدت مشابه سال گذشته و نيز دوره بلندمدت به ترتيب 7.5 و 7.6 ميلي متر گزارش شده بود. مديرعامل شرکت آب منطقه اي تهران از هشت برابر شدن بارش‌هاي پايتخت در مقايسه با سال گذشته و ميانگين بلندمدت خبر داد.

خسرو ارتقايي با اعلام خبر بالا به ايسنا افزود: از ابتداي آبان ماه امسال تاكنون بارش هاي استان تهران در 11 ايستگاه باران سنجي اين استان به بيش از 57 ميلي متر رسيده و اين درحالي است که ميانگين بارش‌ها در اين استان در مدت مشابه سال گذشته و نيز دوره بلندمدت به ترتيب 7.5 و 7.6 ميلي متر گزارش شده بود.

وي افزود: بارش هاي استان تهران از ابتداي آبان ماه امسال و با گذشت شش روز، با 57 ميلي متر بارش در مقايسه با مدت مشابه پارسال، 49.3 ميلي متر افزايش نشان مي‌دهد و اين درحالي است که بارش هاي استان تهران از ابتداي مهرماه امسال تاكنون نيز 58.5 ميلي متر ثبت شده است.

به گفته مديرعامل آب تهران، همچنين حجم ريزش‌هاي جوي حاصل از بارش اين باران در استان تهران از ابتداي آبان ماه تاكنون به يك هزار و 117 ميليون مترمكعب رسيده است كه اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 147.2 ميليون مترمكعب ثبت شده بود.

ارتقايي افزود: گزارش منابع آبي در استان تهران همچنين نشان مي دهد که حجم آب ورودي به مخازن چهار سد اين استان از ابتداي سال آبي جاري با32 درصد افزايش در مقايسه با مدت مشابه پارسال 59.27 ميليون مترمكعب است. همچنين از حجم آب موجود در مخازن سدهاي استان تهران، از ابتداي مهرماه تاكنون 73.14 ميليون مترمكعب جهت آب شرب و 52.6 ميليون مترمكعب نيز جهت آب كشاورزي تامين شده است.

به گفته ارتقايي، در زمان كنوني حجم آب موجود در مخازن سدهاي استان تهران 541.6 ميليون مترمكعب گزارش شده که با کاهش8.6 درصدي در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌روست.
شنبه ۷ آبا ۱۳۹۰ ۱۷:۵۵ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1 کاربر به دلیل این ارسال از صحرا سپاسگزاری کرده است. parihamid
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.