به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار حوادث v / مرگ ده نفر بر اثر گازگرفتگي در اردبيل

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مرگ ده نفر بر اثر گازگرفتگي در اردبيل

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #1
مرگ ده نفر بر اثر گازگرفتگي در اردبيل
مديركل پزشكي قانوني استان اردبيل از مرگ10نفر بر اثر گاز گرفتگي درشش ماه نخست سالجاري خبرداد.

وليزاده، مديركل پزشكي قانوني استان اردبيل با اعلام اين خبر افزود: درشش ماهه نخست سالجاري 10 نفر از اهالي استان اردبيل به دليل گازگرفتگي جان خود را از دست داده اند كه اين تعداد در مقايسه با مدت مشابه سال قبل افزايش 11 درصدي را نشان ميدهد و اين در حالي است كه سال گذشته نيز شاهد افزايش بيش از 150 درصدي نسبت به سال 88 بوديم.
مديركل پزشكي قانوني استان اردبيل ادامه داد: در سال 1388 تعداد كل قربانيان ناشي از گاز گرفتگي (مسموميت با گاز منوكسيد كربن) 10 نفر بود كه در سال گذشته اين تعداد به 25 نفر رسيد كه 15 نفر آنان را مردان و 10 نفر ديگر را نيز زنان شامل ميدادند، كه اين تعداد كشته در سالهاي گذشته بيسابقه بوده است.
وي با بيان اينكه كه از ميان 10 فوتشده در شش ماهه امسال هفت مرد و سه زن ديده ميشوند، اظهاركرد: اين قبيل حوادث به علت استفاده از بخاري و آبگرمكن در شرايط غيراستاندارد از قبيل استفاده از لوله هاي خرطومي، نصب آبگرمكن در فضاي كوچك، عدم كارآيي دودكش به علت مسدود بودن و ... اتفاق افتاده است.

وليزاده در ادامه با اعلام اينكه اين آمار فقط تعداد مسموميتهاي بسيار شديد منجر به فوت را نشان ميدهد خاطرنشان كرد : تعداد موارد گازگرفتگي كه با اقدامات درماني يا بدون انجام اقدامات درماني بهبود يافتهاند بيشتر است چرا كه در بسياري از موارد گازگرفتگي و مسموميتهاي خفيف ممكن است حتي تشخيص داده نشوند.
مديركل پزشكي قانوني اردبيل هشدار داد كه مسموميتهاي خفيف يا متوسط هم ميتوانند پس از بهبود علايم اوليه در مواردي پس از گذشت هفته ها يا ماهها بيعلامتي ، منجر به بروز علايم عصبي تاخيري از قبيل مشكلات رفتاري و يادگيري، اختلال راهرفتن، كوري و ... شوند كه درمان خاصي هم براي آنها وجود ندارد.
وي در ادامه با اشاره به فرارسيدن ماههاي سرد سال افزود: هر ساله با سردتر شدن هوا و روي آوردن مردم به استفاده از وسايل گرمايشي و بستهشدن اجتناب ناپذير پنجره ها، منافذ و درزهاي خانه ها احتمال مسموميت با گاز منواكسيدكربن افزايش مييابد و لازم است كه مردم اين موضوع را جدي بگيرند و با رعايت نكات ايمني ساده در استفاده از وسايل گرمايشي، آبگرمكن و استفاده از دودكش هاي استاندارد و ... سلامتي خود و خانواده خود را به خطر نياندازند.
شنبه ۷ آبا ۱۳۹۰ ۱۸:۰۱ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.