به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / صادرات 23 میلیارد دلاری از ابتدای سال؛ لایحه امور گمرکی در دستور کا

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

صادرات 23 میلیارد دلاری از ابتدای سال؛ لایحه امور گمرکی در دستور کا

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #1
صادرات 23 میلیارد دلاری از ابتدای سال؛ لایحه امور گمرکی در دستور کا
مدیر کل گمرک ایران با اشاره به صادرات 23 میلیارد و 750 میلیون دلار کالا از ابتدای سال گفت: لایحه قانون امور گمرکی به اداره قوانین مجلس ارسال شده و این هفته در دستور کار مجلس قرار میگیرد.


عباس معمارنژاد با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در هجدهمین نمایشگاه بینالمللی مطبوعات و خبرگزاریها در خصوص کشف و ضبط 90 تن پارچه طی چند روز گذشته اظهار داشت: معمولاً پارچه از مسیر غیررسمی قاچاق نمیشود، زیرا حمل و نقل آن مشکل است.
وی افزود: اتفاق اخیر به دلیل ترانزیت داخلی و قانون مربوط به آن بود که به واردکننده اجازه میدهد کالای خود را ترانزیت داخلی کند.
مدیرکل گمرک در ادامه بیان کرد: این واردکننده از بندر شهید رجایی کالاهای خود را وارد کرد، اما تقاضای ترانزیت به گمرک تهران را داشت و این درخواست پذیرفته شد، اما پس از مدتی مشخص شد که این کالاها به گمرک تهران نرسیده است.
وی ادامه داد: پس از اطلاع به سرعت اعلام جرم شد و توانستیم با کمک نیروی انتظامی این کالاها را کشف و ضبط کنیم؛ بنده در گذشته اعلام کرده پارچه از مبادی غیررسمی قاچاق نمیشود.
معمارنژاد با اشاره به اقدامات این نهاد برای کنترل قاچاق گفت: برای کالاهای هدفی مانند پارچه، لوازم خانگی و کیف و کفش که امکان دارد به گمرک مقصد نرسد محدودیتهایی برای ترانزیت داخلی ایجاد میکنیم که این اتفاق تکرار نشود.
وی صادرات هفتماهه کشور را 23 میلیارد و 750 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: صادرات کشور از نظر حجم 43 میلیون و 500 هزار تن بود که 10 درصد از نظر وزن افزایش یافته و از نظر ارزشی 35.5 رشد داشته است.
معمارنژاد در پاسخ به این سؤال و با توجه به اینکه رشد صادرات غیرنفتی 4 درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته میزان صادرات را تا پایان سال چگونه ارزیابی میکنید گفت: با توجه به روندی که در 7 ماهه گذشته بوده امیدواریم که امسال بتوانیم 90 تا 95 درصد از هدف صادراتی دولت که 45 میلیارد دلار است را محقق کنیم.
وی در خصوص سرانجام قانون امور گمرکی و رفع ایرادات شورای نگهبان اظهار داشت: ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون شورای اقتصادی مجلس با حضور نماینده شورا مورد بررسی قرار گرفت که نتیجه آن مورد تأیید نماینده شورا بود.
رئیس کل گمرک ادامه داد: این لایحه به اداره قوانین ارسال شده و این هفته در دستور کار مجلس قرار میگیرد تا با تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شود.
وی درباره میزان پیشرفت طرح تحول گمرک بیان کرد: طرح تحول گمرکی 6 برنامه و 10 پروژه است که برخی از این پروژهها مانند اصلاح قانون امور گمرکی، ایجاد گمرکات تخصصی به اتمام رسیده و برخی پروژهها مانند الکترونیکی کردن گمرکات نیازمند 2 سال زمان است
يك شنبه ۸ آبا ۱۳۹۰ ۰۹:۳۴ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.