به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اقتصادي v / دریافت مجوز واگذاری ۱۶ نیروگاه برای پرداخت بدهی وزارت نیرو

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دریافت مجوز واگذاری ۱۶ نیروگاه برای پرداخت بدهی وزارت نیرو

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #1
دریافت مجوز واگذاری ۱۶ نیروگاه برای پرداخت بدهی وزارت نیرو
: وزیر نیرو از دریافت مجوز فروش و واگذاری ۱۶ نیروگاه برای پرداخت مقداری از بدهی های وزارت نیرو به پیمانکاران و سازندگان تجهیزات برق خبر داد و گفت:افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب کماکان در مرحله ارزیابی ستاد هدفمندی یارانه ها است.


مجید نامجو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا اموال و دارائی هایی که قرار است به جای پول نقد به پیمانکاران بدهید مشخص شد،اظهار داشت: فهرست پنج هزار میلیارد تومان از دارایی های وزارت نیرو برای پرداخت بدهی به پیمانکاران در مزایده مشخص شده که با مصوبه هیات دولت اقدامات لازم برای تسریع در واگذاری انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: اموال و دارائیها دو بخش هستند یک سری اموال و دارائیها مثل زمین و ملک است که در حال طی مسیر واگذاری است و یک سری اموال و دارائیهای قابل عرضه نیروگاهها هستند.
وی ادامه داد: در حال حاضر مجوز فروش و واگذاری 16 نیروگاه را از دولت اخذ کردیم تا اینها را بابت تخصیص بدهیها به پیمانکاران بدهیم.
به گفته وی، این ۱۶ نیروگاه، نیروگاههای بسیار خوبی هستند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی از شرکتها که اتفاقا تا چند سال پیش از شرکتهای وزارت نیرو بودند علاقه ای به دریافت اموال و دارائیها ندارند و عنوان می کنند که ما پول نقد می خواهیم، گفت:باید با برخی از طلبکارانی که علاقهای به دارائیهای وزارت نیرو به جای دریافت پول نقد ندارد، مذاکره کنیم تا به قیمت منطقی برسیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا پژوهشگاه نیرو نیز واگذار شده گفت:پژوهشگاه نیرو که واگذار نشده است بلکه مسیر خود را دارد و سیاستهای دولت راجع به مراکز آموزشی مشخص است.

*ارسال بسته پیشنهادی افزایش ۲۰ درصدی قیمت آب

وزیر نیرو در پاسخ به این سؤال که دائم اخباری متناقض در خصوص افزایش قیمت آب و برق منتشر میشود، آیا قیمت آب و برق امسال افزایش مییابد، گفت: همواره بحث ما این است که وزارت نیرو برای اینکه قیمت برق و آب را افزایش دهد باید بر اساس قانون ،بسته پیشنهادی خود را به دولت ارائه کند، چرا که قانون این اجازه را به ما داده است که ما میتوانیم 20 درصد به عنوان مثال قیمت آب را افزایش دهیم اما به هر حال تصمیم نهایی را ستاد هدفمندی یارانهها میگیرد.
نامجو افزود: طبق قانون به وزارت نیرو اجازه داده شده است که طرح پیشنهادی خود را برای افزایش 20 درصدی آماده کند اما مرجع تصمیمگیری نهایی و تصویب این افزایش ستاد هدفمندی یارانهها است.
وی ادامه داد: ما این بسته رابه ستاد هدفمندی یارانهها ارسال کردهایم اما ستاد هدفمندی یارانهها باید در این خصوص تصمیم نهایی را بگیرد.
وزیر نیرو خاطر نشان کرد:ستاد هدفمندی یارانهها همچنان مشغول ارزیابی مرحله اول اجرای هدفمندی یارانهها است، بنابراین چنانچه به جمعبندی برسد اعلام میکند
يك شنبه ۸ آبا ۱۳۹۰ ۰۹:۴۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.