به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / افشاي توطئه سفارت انگليس در عراق

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

افشاي توطئه سفارت انگليس در عراق

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
افشاي توطئه سفارت انگليس در عراق
بغداد / واحد مرکزی خبر / سیاسی خبرگزاری های عراقی به نقل از منابع نزدیک به سفارت انگلیس فاش کردند لندن تلاش دارد با اجرای طرحی مکارانه سران قبایل و عشایر عراق را تطمیع کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از بغداد ، با افشای این طرح ، سران قبایل عراق با برگزاری نشستی ضمن مخالفت خود با اجرای چنین طرحی ان را فتنه انگلیس در عراق برای ایجاد تفرقه میان قبایل این کشور دانستند .

در این نشست که در بغداد برگزار شد سران قبایل عراق اقدام سفارت انگلیس برای نفوذ در میان قبایل عراق را با هدف تامین منافع دراز مدت لندن در این کشور بشدت محکوم و هرگونه همکاری با انگلیس را رد کردند .

شیخ علی گاطع الدهامات یکی از سران قبایل بغداد گفت عراقی ها در دهه بیستم قرن گذشته با چوب و چماق انگلیسی ها را از خاک عراق بیرون کردند و امروز نیز با پیروی از مرجعیت دینی نخواهند گذاشت اقدامات شوم انگلیس برای تفرقه میان قبایل و سپس نفوذ در میان سران انها تحقق پیدا کند.

شیح فرحان الفکیکی رئیس هیئت قبایل عراق نیز گفت انگلیسی ها می خواهند سران قبایل سنی و شیعه عراق را با پول به سوی خود جذب کنند غافل از اینکه قبایل عراق دلخوشی از انگلیسی ها و حتی امریکائیها ندارند .

وی گفت : ما در نشست های مختلف نسبت به حیله گری های انگلیسی ها هشدار خواهیم داد و از تمامی سران قبایل عراق برای رد هرگونه همکاری با انگلیسی ها دعوت خواهیم کرد .

در روزهای گذشته برخی سایت های خبری عراق به نقل از منابع نزدیک به سفارت انگلیس در بغداد اعلام کرده بودند که انگلیسی ها همزمان با خروج امریکائیها از عراق سعی دارند هزینه ای گزاف برای نفوذ در میان قبایل این کشور را اختصاص دهند تا با جذب سران قبایل عراق به سوی خود ، نفوذ دراز مدت در عراق را تضمین بخشند.

این منابع گفته اند لندن برای تحقق این خواسته خود با فرستادن افرادی به داخل جلسات سران قبایل و عشایر عراق با وعده های مالی و تطمیع ، نظر انها را در خصوص اجرای سیاست ها و حضور همه جانبه انگلیس در عراق خواستار شدند .

پیش از این نیز سران قبایل جنوب عراق با برگزاری نشست های مختلفی حضور انگلیسی ها در جنوب عراق را محکوم کرده بودند .

یاداور می شود انگلیسی ها پیش از این امضای توافق نامه ای با عراق با هدف ادامه حضور نظامی خود در این کشوررا خواستار بودند که عراقی ها با ان مخالفت کردند.
سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۷:۳۱ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.