به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / روزنامه روسي: اغاز فصل شکار جاسوسهاي روسي در انگليس

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روزنامه روسي: اغاز فصل شکار جاسوسهاي روسي در انگليس

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
روزنامه روسي: اغاز فصل شکار جاسوسهاي روسي در انگليس
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/09/22 لندن تلاشهای خود را برای دستگیری عوامل اطلاعاتی روسیه فعال تر کرده است.

روزنامه اینترنتی روسی نیزاویسیمایا گازیه تا با اشاره به این که در انگلیس فصل شکار «جاسوسهای روسی» اغاز شده و سازمان امنیتی ام.آی.پنج نام دیپلمات روسی را فاش کرده که از این کشور اخراج شده چنین می نویسد : قبل از این سر و صدایی در خصوص یک تبعه دیگر روسیه به پا شده بود که از قرار معلوم قصد اغوای یک نماینده پارلمان را داشته و مقامات انگلیس هشدار داده اند که عوامل اطلاعاتی مسکو در زمان برگزاری المپیک لندن در سواحل رود تایمز پدیدار خواهند شد.

براساس این گزارش رسانه ها علاقه زیادی به مسائل جاسوسی دارند و جای تعجب نداردکه روزنامه ساندی تایمزدو مقاله را به میخاییل رپین دیپلمات روسی اختصاص داده که وی را عامل سازمان اطلاعات خارجی روسیه نامیده است.

این روزنامه اطلاعات ویژه درمورد این دیپلمات را به جای یک منبع فرعی مستقیما از سازمان ام.آی.پنج دریافت کرده است.

انچه جای تعجب دارد این است که اطلاعات مربوط به عامل اطلاعاتی روسی یک سال پس از اخراج وی از انگلیس در اختیار عموم قرار گرفته است.

به نوشته روزنامه وقتی اخراج دیپلماتها صورت می گیرد نوعی توافق بین سازمانهای اطلاعاتی دو کشور درجریان است که براساس آن نام عناصر نامطلوب را اعلام نمی کنند ولی لندن این بار این توافقنامه را نقض کرده است.

درنتیجه این پرسش مطرح می شود که علت این اقدام چیست؟ کار سازمانهای جاسوسی به منزله یک شبکه بزرگ سری است.

ولی نمی توان یاداور نشد که ام.آی.پنج در ماه نوامبر یک تبعه روسی به نام یکاترینا زاتولیوتر را هم اخراج کرد که دستیار مایک هنکوک نماینده مجلس عوام و عضو کمیته دفاعی آن بود.

سازمان ضد اطلاعات انگلیس با جاسوس نامیدن این فرد وی را به اغوا کردن نماینده پارلمان به منظور دسترسی به اسرار دولتی متهم کرد.

یکاترینا درخواستی برای کمیسیون استیناف امور مهاجرت ارسال کرد که پس از بررسی مساله ادعای ام.آی.پنج را غیر متقاعد کننده تشخیص داد و در نتیجه این تبعه روسی در انگلیس باقی می ماند.

مطبوعات این حکم را برای سازمان اطلاعاتی تحقیر امیز نامیدند.

با این وجود درخواست مقامات با نفوذ برای هوشیار بودن در رابطه با روسها همچنان ادامه دارد.

به عنوان نمونه لیام فاکس وزیر سابق امور خارجه اعلام کرده روسیه قصد دارد در زمان المپیک دو هزارو دوازده انگلیس پیر مهربان را با جاسوسهای خود اشباع کند.

به نوشته روزنامه جنجالهای جاسوسی صرفنظر از دلایل پنهانشان مطالب بسیار جالبی را در مورد فعالیت سازمانهای اطلاعاتی دو کشور برملا کرده اند و مشخص شده که سازمان امنیتی سری انگلیس از تجربه کا.گ.ب بهره می برد.

در دوران شوروی به اتباعی که قصد خروج از کشور را داشتند اموزشهایی در خصوص فعالیت تحریک امیز سازمانهای اطلاعاتی و نحوه رفتار به منظور گرفتار نشدن در شبکه های انها داده می شد.

سازمان ام.آی.پنج سال گذشته بروشورهایی مشابهی تهیه کرده که در انها به افرادی که به روسیه می روند هشدار می دهد گرفتار سازمانهای امنیتی این کشور نشوند.

این سازمان به منظور نظارت برعملکرد عوامل خود بخشی به نام «ای» ایجاد کرده که با کمک آن انگلیسیها اطلاعاتی درمورد ساختار سازمان امنیت خارجی در سفارت روسیه در لندن به دست اورده اند که از قرار معلوم به بخشهای مختلفی تقسیم شده که برحسب وظیفه با نصب دستگاههای استراق سمع درمراکز دولتی و شرکتها یا سفارتخانه های سایرکشورها اطلاعات اقتصادی، علمی و فنی جمع اوری می کنند.

به گفته طرف انگلیسی رپین در بخش اطلاعات سیاسی فعالیت می کرده و وظیفه اش یافتن عوامل بالقوه در میان سیاستمداران و کارشناسان بوده است.
سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۸:۱۱ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.