به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / سارکوزي : نشست اخير بروکسل زمينه را براي خروج از بحران مهيا مي کند

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنید

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سارکوزي : نشست اخير بروکسل زمينه را براي خروج از بحران مهيا مي کند

نویسنده پیام
*
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.35

ارسال: #1
سارکوزي : نشست اخير بروکسل زمينه را براي خروج از بحران مهيا مي کند
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/09/22 نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه اختصاصی روزنامه فرانسوی لوموند با وی گفت نشست اخیر سران اروپا در بروکسل ، زمینه را برای خروج از بحران اقتصادی مهیا می سازد.

به نوشته لوموند در اینترنت، هفده کشور عضو منطقه یورو در نشست خود روز جمعه نهم دسامبر در بروکسل تصمیم گرفتند پیمانی بین دولتی امضا و انگلیس را منزوی کنند. سارکوزی در این مصاحبه دیدگاه خود را درباره این توافق و اینده اروپا تشریح کرد.

لوموند پرسید شما در هشتم دسامبر در کنگره حزب quotation mark مردم quotation mark اروپا گفته بودید که خطر انفجار در اروپا هرگز تا این حد زیاد نبوده است.

پس از نشست بروکسل ایا این خطر رفع شده است؟ سارکوزی گفت دوست دارم بگویم این خطر رفع شده است اما فعلا محتاط می مانم.

ما هرکاری که در توانمان بود انجام دادیم.

در جهانی کامل و فرضی، باید تلاش بیشتری نیز از خود نشان دهیم اما ویژگی دولتمرد این است که با حقایق موجود کنار بیاید.

در هر صورت این نشست مرحله ای سرنوشت ساز به سوی تحقق اروپایی یک دست بود.

به همین علت نیز شرایط را برای فرود ارام و خروج از بحران مهیا می سازد.

وی ادامه داد یورو قلب اروپا است.

اگر یورو از بین برود، اروپایی در کار نخواهد بود.

بحران اعتماد و اعتبار یورو ، بقای اروپا را به خطر انداخته بود.

حقیقت امر این است که ما در اوج بحران مجبور شدیم کاستیها و کمبودهای یورو را در زمان ایجاد این پول جبران کنیم.

پیش از ان هیچ ساز و کاری برای همگرایی سیاستهای اقتصادی کشورهای عضو منطقه یورو مد نظر نبود.

سپس برخی از کشورها به عضویت منطقه یورو درامدند درحالی که امادگی لازم را نداشتند.

این امر نیز منجر به تضعیف کل مجموعه شد درست مثل قرصی مسموم، زیرا شبکه های بانکی و مالی همگی به هم متصل و وابسته هستند.

این کشورها مجبور شدند به همین علت رنج و عذابی را بر ملتهای خود تحمیل کنند، که به هیچ وجه اماده ان نبودند.

اگر به خاطر بیاورید که همه این مسائل با پس زمینه بحران جهانی بی سابق بدهی در تاریخ صورت گرفت، متوجه می شوید که من وقتی گفتم به لبه پرتگاه رسیده ایم، اغراق نکردم. لوموند پرسید ایا توافق بروکسل پاسخگوی این بخش از عناصر بحران خواهد بود؟ سارکوزی گفت مهمترین وجه این توافق این است که مدیریت اقتصادی واقعی ایجاد می شود.

اگر اقتصادهای منطقه یورو همسو نشوند، قادر نخواهند بود در دراز مدت پول مشترک خود را حفظ کنند.

انتقال مسئولت مدیریت ان به سران کشورها پیشرفت دموکراتیک مهم و انکارناپذیری در مقایسه با اوضاع قبلی است.

در وضع پیشین همه چیز حول بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا و پیمان ثبات اقتصادی متمرکز بود. به علاوه برای کمیسیون اروپا همه چیز اینک واضح تر خواهد بود.

این کمیسیون مسئول رعایت پیمانها و اجرای مجازاتها است.

از سوی دیگر نهاد اداره کننده نمی تواند نهاد مجازات کننده باشد و اینک نقش کمیسیون مشخص است.

رییس جمهور فرانسه در ادامه این گفتگو یاداوری کرد که فرانسه حاکمیت اقتصادی خود را به دیگر کشورها واگذار نخواهد کرد و این پیمان در حقیقت تمرینی برای تقسیم حاکمیت بین دولتهایی است که به طور دموکراتیک انتخاب شده اند.

حاکمیت و استقلال با تقسیم ان بین دوستان ومتحدان و شرکا، تقویت می شود.

سارکوزی ادامه داد مسئله دیگر تقویت همبستگی اروپایی و ایجاد صندوق پولی واقعی اروپایی موسوم به quotation mark ساز و کار همبستگی اروپا quotation mark است.

این صندوقی با هدف کمک به کشورهای منطقه یورو است که برای تامین هزینه بدهی های خود به بازارها دسترسی ندارند.

این صندوق از ژوئیه دوهزارو دوازده ایجاد می شود ونه در ژوئیه 2013.

دیگر به رای اتفاق اعضا نیاز نخواهد بود بلکه اکثریت هشتاد و پنج درصدی برای تصمیم گیری کافی خواهد بود.

این مسئله موجب می شود که اقلیتی از کشورها تصمیمات دیگران را برای پیشرفت به بن بست نکشانند.

موجودی این صندوق هشتاد میلیارد یورو خواهد بود به عبارت دیگر می تواند به طور بالقوه پانصد میلیارد یورو وام بدهد.

در ماه مارس خواهیم دید ایا این توان کافی خواهد بود یا خیر.

بانک مرکزی اروپا نیز پول عملیات این صندوق خواهد بود و به این ترتیب اعتبار و کارایی اش افزایش خواهد یافت.

به همین علت بدبینی بین این دو نهاد کلیدی برای ثبات مالی ایجاد نخواهد شد.

وی همچنین یادواری کرد که در امور داخلی بانک مرکزی اروپا و تصمیمات ان دخالت نمی کند و صرفا مایل است که تصمیمات این بانک با حمایت از رشد اقتصادی منجر به کاهش ترسهای بی اساس درباره بدهی کشورها بشود.

وی در بخش دیگر این مصاحبه بر حفظ انضباط مالی در بودجه دولتی تاکید کرد.

سارکوزی خاطر نشان کرد درحال حاضر اروپایی دیگر در حال تولد است: اروپای منطقه یورو که در ان مهمترین سیاست همگرایی اقتصادها، قوانین سفت و سخت بودجه و مالیاتی است.

در این اروپا ما با همدیگر تلاش خواهیم کرد اصلاحاتی را پیش ببریم که در پی ان همه اعضا بتوانند در بازار رقابتی حضوری موفق داشته باشند بدون انکه به الگوی اجتماعی لطمه ای وارد شود.

این بهای ثبات این قاره خواهد بود.

خبرنگار لوموند در ادامه گفت شما هفته گذشته انگلیسی ها را خارج از اروپا توصیف کردید. سارکوزی پاسخ داد من این طور مسئله را بیان نکردم.

من و صدر اعظم المان همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا انگلیسیها از توافق حمایت کنند.

اما درحال حاضر به وضوح دو اروپا پدید امده است.

اروپای اول خواهان همبستگی بیشتر بین اعضایش است و اروپای دیگر که فقط به منطق quotation mark بازار اختصاصی quotation mark پایبند مانده است.

لوموند پرسید انگلیسی ها چطور خود را منزوی کردند؟ رئیس جمهور فرانسه پاسخ داد اصرار بر تکرار مخالفتشان با هر گونه احتمال عضویت در منطقه یورو بدون پیامد نخواهد ماند.

باید اضافه کنم که درخواست آنها برای خدمات مالی قابل قبول نبود.

بحران به علت عدم نظارت بر بخش مالی پدید امده است.

ما هرگز نمی توانیم بازگشت به عقب را بپذیریم.

اروپا باید بیشتر و بیشتر نظارت کند و تحت نظارت قرار گیرد.

لوموند پرسید اما ایا این کار درست و مشروعی است که انگلیس بازار اختصاصی اش را حفظ کند؟ وی گفت ما به انگلیس نیاز داریم.

خروج انگلیس (از اتحادیه اروپا) واقعا موجب تاسف خواهد بود و خوشبختانه این مسئله درحال حاضر مطرح نیست.

وی درباره عضویت احتمالی ترکیه نیز گفت هنوز احتیاط من درباره این کشور تغییر نکرده است.

اگر در این بحران اخیر ، از شدت این احتیاط می کاستیم به نظر من وظایف اروپا نیز دشوارتر می شد.

اتحادیه اروپا پیش از هرچیز قاره ای برای اروپاییها است.

دوستان ترک ما که قدرتی بزرگ و ملتی بزرگ هستند، بیشتر بخش کشورشان در اسیا واقع است.

ما به تازگی کرواسی را پذیرفته ایم و احتمال عضویت صربستان نیز بیش از پیش مطرح است.

قبل از انکه افراد خارج از اروپا را بپذیریم خود اروپاییها را با هم متحد سازیم.

من مایلم که بهترین روابط را با ترکیه داشته باشیم.

ترکیه به نظرمن نقش مهمی در جهان دارد و باید نقش پل ارتباطی میان شرق و غرب را ایفا کند.

ایا این به نفع ترکیه است که این نقش ارتباطی خود را از دست بدهد و فقط به یک طرف گرایش پیدا کند؟ به نظر من این موجب تضعیف این کشور می شود. وی در ادامه این مصاحبه درباره قانون طلایی (ثبت ممنوعیت بدهی کلان در قانون اساسی) گفت این اقدامی بسیار مهم است .

باید بودجه ها بر پایه گرایش به سوی تعادل تنظیم شوند.

من مایلم که همه احزاب سیاسی از گرایشهای مختلف همانند المانها و اسپانیاییها بر سر قانون طلایی به توافق برسند.
سه شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۸:۲۹ عصر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1396.