به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار اجتماعی v / وقت شهروندان شیرازی در اتوبوسها هدر می رود

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

وقت شهروندان شیرازی در اتوبوسها هدر می رود

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 7,099
اعتبار: 174
سپاس کرده: 2,616
سپاس شده: 8,157 در 3,660 موضوع

امتياز: -6.50

ارسال: #1
وقت شهروندان شیرازی در اتوبوسها هدر می رود
وقت شهروندان شیرازی در اتوبوسها هدر می رود/ نظارتها جوابگو نیست

شیراز - خبرگزاری مهر: از زمانیکه اتوبوسهای شیراز در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت آنها را می توان خارج از ایستگاه ها در گوشه به گوشه خیابانها در حال پیاده یا سوارکردن مسافر دید و مهم نیست که وقت مسافران در این توقفهای گاه و بی گاه چقدر تلف و یا چه ترافیکهایی ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در نیمه اول سال 1380 مراحل واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی انجام شد.

واگذاری ناوگان اتوبوسرانی به بخش غیر دولتی در راستای تحقق اهدافی در زمینه سپردن کارها به مردم، تعدیل نیروی انسانی، کاهش بدنه دولت، ایجاد اشتغال، به کار گیری سرمایه های راکد مردمی در راستای حمل و نقل عمومی درون شهری، ارائه خدمات کمی و کیفی مناسب به شهروندان، کاهش زمان انتظار مسافران و جلوگیری از اتلاف وقت آنها، کاهش آلودگی هوا به دلیل رسیدگی بهتر به بخش خصوصی به اتوبوسها و انجام به موقع سرویسهای دوره ای اتوبوسها به اجرا در آمد.

به موازات خصوصی سازی ناوگان اتوبوسی در شیراز به خوبی تغییرات مثبتی که در اتوبوسها رخ می داد قابل مشاهده بود.

فضای اتوبوسها رو به نظافت و پاکیزگی رفت و زیبایی بصری را برای شهروندان به ارمغان آورد. این امر یکی از دستاوردهای سپردن امورات به مردم بود زیرا اتوبوسها دیگر به خود رانندگان تعلق داشت و از این رو در این خصوص نکات نظافت و زیبایی فضای درونی اتوبوسها به خوبی مد نظر قرار می گرفت.اما در ادامه این روند اندک اندک مشکلات نیز خود را نمایان ساخت. بخش خصوصی برای تامین هزینه های خود نمی توانست چندان به اصول و مبانی تردد در خطوط پایبند باشد به همین منظوررانندگان اتوبوسهای خصوصی در هرگوشه از شهر که مسافری را مشاهده می کردند بلافاصله توقف کرده و از این بابت چندان تفاوتی با تاکسیهای گردشی نداشتند.

پیامدهای این امر توقفهای مکرر اتوبوسها در ایستگاه ها و خارج از آن، گرههای ترافیکی و همچنین وقت شهروندان بود که به پای اتوبوسهای خصوصی تلف میشد.

در راستای کاهش بار ترافیکی خیابانها مسئولان در تلاش هستند که مردم را به استفاده از وسایل نقلیه عمومی ترغیب کنند و این در حالی است که سیستم ناوگان اتوبوس خصوصی نتوانسته شرایط رفاهی و استانداردهای لازم را برای جابه جایی آسان مسافران فراهم کند.

در این رهگذر، تعریف خطوط ویژه نیز نتوانست راه حل مناسبی برای کاهش بار ترافیکی خیابانها باشد و همچنان معطلیهای مسافران این دسته از اتوبوسها نیز ادامه دارد.

البته برای کاهش این مشکلات نظارتهایی نیز از سوی سازمان مربوطه در مبدا یا مقصد و حتی در ایستگاه ها صورت می گیرد اما با توجه به محدوده وسیع فعالیت خطوط به نظر می رسد که شکل کنونی نظارتها نتوانسته کمکی به توقف ادامه این روند داشته باشد.

حسن شاهی: ناوگان اتوبوسرانی شیراز به سیستم مکانیزه مجهز میشود

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شیراز ضمن انتقاد از نحوه کاربری خطوط ویژه در شهر شیراز گفت: تعریف خطوط ویژه مخصوص اتوبوس شرایط خاصی دارد و یکی از آنها این است که فقط باید اتوبوسها از این مسیر تردد داشته باشند اما در خطوط ویژه تاکسیها به صورت پر تردد در رفت و آمد هستند و این باعث حرکت کند اتوبوسها و ترافیک در این خطوط میشود.

مسعود حسن شاهی بیان کرد: در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان درصدد هستیم بتوانیم تا پایان سال جارییک خط ویژه دیگر در شهر راه اندازی کنیم.

وی اظهار کرد: ناوگان اتوبوسرانی شیراز به سیستم مکانیزه مجهز میشود تا از این طریق زمان توقف رانندگان در ایستگاه و عبور و مرور آنها در مسیر به درستی کنترل شود زیرا نظارت یدی دیگر جوابگوی نیازهای حال حاضر سیستم حمل و نقل درون شهری نیست
چهار شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۳۲ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.