به انجمن های تخصصی دانلود رایگان خوش آمدید

تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان / تالار عمومی / تالار گفتگو عمومی / تالار اخبار و تازه ها / اخبار بین الملل v / البرغوثي: آمريکا نقش خود را به عنوان ميانجي صلح از دست داده است

نام کاربری یا ایمیل:  
پسورد:     
ثبت نام | بازیابی پسورد
ثبت نام راهنما لیست اعضا مشاهده ارسال های جدید مشاهده ارسال های امروز
X اطلاعات تالار نشان میدهد که شما عضو نیستید. لطفا از این لینک در کمتر از 1 دقیقه ثبت نام کنیدارسال موضوع  ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

البرغوثي: آمريکا نقش خود را به عنوان ميانجي صلح از دست داده است

نویسنده پیام
*
ارسال ها: 14,223
اعتبار: 248
سپاس کرده: 3,037
سپاس شده: 5,231 در 2,371 موضوع

امتياز: 32,256,142.85

ارسال: #1
البرغوثي: آمريکا نقش خود را به عنوان ميانجي صلح از دست داده است
تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1390/09/23 00:34:35.07 رئیس طرح و ابتکار ملی و عضو مجلس قانونگذاری فلسطین با انتقاد از سیاستهای یک بام و دوهوای غرب و برخورد منافقانه بویژه در خصوص سوریه تصریح کرد آمریکا نقش میانجی گری خود را در عملیات صلح خاورمیانه از دست داده است . مصطفی البرغوثی در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم درباره ادامه تلاشهای فلسطینیها برای عضویت در سازمان ملل گفت : هیچ گونه رای گیری در سازمان ملل صورت نگرفت زیرا امریکا با مخالفتهای خود این طرح را متوقف کرد و مانع رای گیری شد .

بسیاری از کشورها متاسفانه در این زمینه خواسته امریکا و اسرائیل را اجرا کردند اما در عین حال برخی از کشورها نیز احساس شرمساری کردند .

به عنوان نمونه اگر به موضعگیری فرانسه نگاه کنیم خواهیم دید که این کشور در شورای امنیت از رای دادن پرهیز کرد اما در سازمان یونسکو به نفع عضویت فلسطین رای داد . البرغوثی گفت : ملتهای کشورهای زیادی مانند فرانسه ، اسپانیا و بلژیک در کنار ما قرار گرفته اند و دولتهای این کشورها نمی توانند بر خلاف تمایلات و خواسته های ملت خود حرکت کنند . البرغوثی درباره علل عدم جلب موافقت بیش از دو سوم کشورهای عضو شورای امنیت گفت : امریکا هنوز هم بر بسیاری از کشورها سلطه دارد ضمن انکه باید توجه داشته باشیم لابی اسرائیلی برگهای زیادی دارد و به بسیاری از کشورهای جهان اعمال فشار می کند .

ما نمونه این نفاق غرب را در مورد سوریه نیز مشاهده می کنیم بگونه ای که انها از آزادی ملت در سوریه و حقوق بشر در لیبی صحبت می کنند اما به حق ملت فلسطین در به دست اوردن ازادیها و حقوقش هیچ اذعانی نمی کنند . البرغوثی یکی از دلایل نگرانیهای اسرائیل را از عضویت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل و متعاقب ان حق داشتن تماس با دادگاه جنایات بین المللی دانست و گفت : اسرائیل از این موضوع بسیار نگران است و به همین خاطر تلاش می کند به هر شکل ممکن مانع عضویت ما در سازمان ملل متحد شود .

انها به خوبی می دانند جنایات جنگی مرتکب شده اند و شماری از فرماندهان ، ژنرالها و افسران انها جنایات ضد بشری انجام داده اند و ما نیز در صورت عضویت تمامی تلاش خود را برای کشاندن انها به دادگاه بین المللی لاهه انجام خواهیم داد . البرغوثی در پاسخ به سوالی در خصوص امیدبستنها به اوباما برای برقراری صلح و ایستادن وی در مقابل خواسته فلسطینیها و به اصطلاح از پشت خنجر زدن به انان گفت : یقینا چنین است .

این دلیل بر شکست رئیس جمهور امریکا است زیرا به وعده هایش وفا نکرد .

او پیشتر وعده کرده بود فلسطین در ماه نوامبر دو هزار و یازده به عضویت سازمان ملل دراید اما اکنون نه تنها در مقابل رای گیری برای عضویت ما قرار می گیرد بلکه جنگی را نیز برای جلوگیری از عضویت ما براه انداخته است . انچه دولت امریکا و کنگره این کشور انجام می دهند با انچه که درباره احترام به حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت اعلام می کنند کاملا تناقض دارد .

آرمان فلسطین به ابزاری تبدیل شده است که انها برای سنجش موضعگیری کشورها از ان استفاده می کنند .

این موضعگیریهای امریکا و شخص اوباما نشان داد که این کشور نقش خود را به عنوان میانجی صلح از دست داده است . البرغوثی در پایان بر امادگی حماس و فتح برای تحقق اشتی و وحدت ملی تاکید کرد .
پنج شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۰:۲۶ صبح
یافتن تمامی ارسال های این کاربر سپاس نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


تالار گفتمان اف دی ال - انجمن تخصصی دانلود رایگان - تالار گفتگوی ایرانیان © 1397.